kategoria: Kontrolery
[#1] Pad - kontroler od CDTV pod Amigę 500?
Tak jak w temacie - jest jakieś rozwiązanie, czy to na razie "pisanie patykiem po wodzie"?
Oczywiście chodzi mi o oryginalny pad, nie o współczesne zamienniki, który można by podłączyć do Amigi 500/600/1200 (bezprzewodowo). I od razu odpowiadam na pytanie "po co"? Bo na pewno da sięok, racja.
[#2] Re: Pad - kontroler od CDTV pod Amigę 500?

@AD99, post #1

To ja ciebie zaskoczę i nie zapytam się po co, tylko dlaczego akurat z CDTV? Problemem jest to, że CDTV ma odbiornik do joypada, którego nie mają inne Amigi. Musiał byś więc dorobić odbiornik, nie wiem niestety czy pod DB9 podepniesz wszystkie przyciski joypada z CDTV.

Edit: Gdyby jednak ci się udało, polecam zapoznać się z listą gier które wykorzystają co najmniej dwa przyciski na tym joypadzie. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 12:54:01 przez Solo Kazuki
[#3] Re: Pad - kontroler od CDTV pod Amigę 500?

@Solo Kazuki, post #2

dlaczego akurat z CDTV?

Bo jest bezprzewodowy, z epoki i ładny szeroki uśmiech.
Wykorzystanie - kierunki + fire1,2. Wiem, problemem jest komunikacja pada z Amigą (podczerwień). Programowanie pada można by rozwiązać na zasadzie takiej, jak przejściówka Tom (jeśli dobrze pamiętam).
[#4] Re: Pad - kontroler od CDTV pod Amigę 500?

@AD99, post #3

Joypad z CDTV ma o wiele więcej przycisków niż te wymienione przez Ciebie. Chyba że zakładasz tylko wykorzystanie ich, to coś w stylu dongla z odbiornikiem IR dało by radę na DB9.
[#5] Re: Pad - kontroler od CDTV pod Amigę 500?

@AD99, post #1

Takie coś powstało, nie pamiętam jednak czy już działa bo był problem że co jakiś czas zmienia się kod transmisji i to przestawało działać TUTAJ filmik z jakimś prototypem podłączonym do CD32
1
[#6] Re: Pad - kontroler od CDTV pod Amigę 500?

@superbonio, post #5

Przerost formy nad treścią. Do obsługi pada w CDTV jest dedykowany scalak ktory sam w sobie jest "komputerem" klasy C64, ma jednostke obliczeniową jak w C64 i wbudowany ROM z obsluga dekodowania transmisji. Sama transmisja jest w pasmie chyba 40kHz czyli wyzszym niz bardziej popularne 38kHz a sam protokól ma usprawnienia optymalizacji aby wycisnac jak najwiecej. Nacisniecie wielokrotne powoduje ze zamiast kodu przycisku wysylany jest krotszy kod powtarzajacy, itp...
[#7] Re: Pad - kontroler od CDTV pod Amigę 500?

@orila, post #6

A gdyby tak wykorzystać tylko skorupę takiego pada, a do środka wcisnąć jakiś uniwersalny moduł do transmisji bezprzewodowej? Przykładowo do Arduino jest kilka prostych transmiterów RF... można by na tym zrobić.
To tylko taka ogólna idea, z drugiej strony mam kilka Arduino Nano i chwilowo bezrobotny moduł transmisji RF... może sobie potestuję z joyem :)
[wyróżniony] [#8] Re: Pad - kontroler od CDTV pod Amigę 500?

@wali7, post #7

ale przeciez mozna wykorzystać to
https://github.com/salocinx/Amiga-CDTV-Infrared-Remote-Adapter
1
[#9] Re: Pad - kontroler od CDTV pod Amigę 500?

@michal_zukowski, post #8

O fajne... więc jeśli ktoś ma kontroler do CDTV to sobie może zrobić :)
Ja nie mam ani CDTV, ani pada do niej, ale taką bezprzewodową zabawkę do zwykłego joya, czy myszy spróbuję sobie zmajstrować. Na Arduino to powinno całkiem fajnie działać.

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 18:42:06 przez wali7
[#10] Re: Pad - kontroler od CDTV pod Amigę 500?

@michal_zukowski, post #8

No i o to chodziło, dziękiOK. Zamówię kilka płytek i się przetestujeok, racja.
Szkoda tylko, że nie można używać dwóch jednocześnie kontrolerów, ale to już mniejszy problem.

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 19:42:54 przez AD99
[#11] Re: Pad - kontroler od CDTV pod Amigę 500?

@AD99, post #10

Jakbyś złożył ten odbiornik to daj znać czy działa i jak działa. W sumie piloty można ciągle kupić nowe (NOS zapewne)...
[#12] Re: Pad - kontroler od CDTV pod Amigę 500?

@Solo Kazuki, post #11

Ja mam tak odbiornik na db 9
że można myszkę bez przewodową podłączyć do zwykłej amigi
ale pewnie pilot nie działa
[#13] Re: Pad - kontroler od CDTV pod Amigę 500?

@Solo Kazuki, post #11

Nie ma problemu, dam tu znać. Piloty nowe już mam.
[#14] Re: Pad - kontroler od CDTV pod Amigę 500?

@AD99, post #13

Czyli się domyślam że będzie można u Ciebie dostać gotowy zestaw? szeroki uśmiech

Edit: Trochę się pogubiłem w opisie odbiornika. W opisie jest napisane:
A500, A1000, A2000, A3000(T), A4000(T), A1200, CD32 (supported in current firmware 1.0)
    A600: problematic for mechanical reasons. Extension cable recommended (supported in current firmware 1.0)
    CD32: Control pad + Button-A works. Button-B/-C/-D follows in next firmware revision (1.1)
    C64: TODO -> firmware revision (1.2)
    Atari: TODO -> firmware revision (1.3)
Current firmware revision: 1.1

I się zastanawiam czy joypad już obsługuje dodatkowe przyciski, czy dopiero w przyszłym firmware?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 08:10:47 przez Solo Kazuki
[#15] Re: Pad - kontroler od CDTV pod Amigę 500?

@Solo Kazuki, post #14

A ja osobiście pada z CDTV nie polecam. Choćby dlatego że nie pozwala na wciśnięcie kilku klawiszy na raz. Jak pamiętam to max 2 klawiszy można używać, więc do gier się średnio nadaje.
[#16] Re: Pad - kontroler od CDTV pod Amigę 500?

@Solo Kazuki, post #14

Jak ktoś będzie chciał, to pewnie mi zostanie kilka sztuk pcb, może już gotowych, złożonych. Nie jestem specjalistą tu na forum, więc jeżeli nie ogarnę tematu, to to wyląduje w szufladzie.
[#17] Re: Pad - kontroler od CDTV pod Amigę 500?

@Solo Kazuki, post #14

Tak jak obiecałem, melduję, że płytka i części zmontowane. Wszystko działa jak na tym filmiku (miałem nagrać swój, ale po co dublować to samo):


Przyznam, że mi osobiście pasuje taka formuła grania bezprzewodowegoOK. Co do działania pilota CDTV - można wcisnąć na raz "skos"+"przycisk" i wszystko jest ok. W Amiga Sys Test przetestowałem zarówno funkcjonalność joysticka, jak i myszy - wszystko działa(drugi przycisk też). Grałem przez ponad godzinę w różne gry, w których nie zauważyłem żadnych problemów. Zasięg pilota to kilka metrów, musi jednak "widzieć" się z odbiornikiem IR, inaczej nie działa, ale to chyba oczywiste.
[#18] Re: Pad - kontroler od CDTV pod Amigę 500?

@kwaku85, post #15

Ja osobiście uwielbiam pada od CDTV więc jakby ktoś mi złożył to za trud włożony wymienię się za PLN.
[#19] Re: Pad - kontroler od CDTV pod Amigę 500?

@BenHur, post #18


Tak wygląda moja zmontowana płytka. Jak ktoś chce mam kilka sztuk, to mogę się podzielić - kontakt przez priv.
Zapomniałem wcześniej napisać, że testy przeprowadzałem na Amidze 500. Ale z informacji technicznych wynika, że na innych Amigach też powinno działać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem