[#1] Dziwny objaw po włączeniu Amigi 2000.
Po włączeniu komputera pulsuje dioda Power i coś ,pyka' w zasilaczu. Pykanie jest synchroniczne z pulsowaniem diody. Odłączenie dysku i stacji dyskietek nic nie daje. Kart zoroo jak dotąd nie wypinałem.
Jeszcze kilka dni temu Amiga uruchamiala się normalnie.
[#2] Re: Dziwny objaw po włączeniu Amigi 2000.

@Rafał A-3000, post #1

Przeciążona przetwornica (może być też uszkodzona). Próbkuje bo jest przeciążona.
[#3] Re: Dziwny objaw po włączeniu Amigi 2000.

@Hubez, post #2

Strzał w dziesiątkę! Po wyjęciu kart zorro się uruchomiła. Była łapka 1.2.
Myślałem też o tym wcześniej ale nie przypuszczałem, że to jednak może być to, skoro wcześniej się z nimi uruchamiała...

Włożyłem więc dyskietkę i objaw wrócił. Teraz (już bez kart zorro) jest to samo. drunk

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2021 12:16:21 przez Rafał A-3000
[#4] Re: Dziwny objaw po włączeniu Amigi 2000.

@Rafał A-3000, post #3

Ja miałem podobnie w PC (po odłaczeniu wszystkiego i karty grafiki) uruchamiał się ale potem i tak zdechł - wymieniłem zasilacz
[#5] Re: Dziwny objaw po włączeniu Amigi 2000.

@vimothep, post #4

Tutaj wymiana zasilacza będzie nieco trudniejsza.
[#6] Re: Dziwny objaw po włączeniu Amigi 2000.

@Rafał A-3000, post #5

Zasilacz do przeglądu ! Kondensatory suche - tracą pojemność, zasilacz zdycha wówczas. Do poprawy luty etc.
[#7] Re: Dziwny objaw po włączeniu Amigi 2000.

@Rafał A-3000, post #5

Jest przejściówka z ATX na A2k, działa bardzo dobrze.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem