kategoria: Dyski twarde
[#1] Uszkodzona karta mikroSD
Witam
zrobiłem kopię/obraz karty w W3.1 by wrzucić całość na nową szybszą kartę, w trakcie "wgrywania" obrazu na nową kartę (HDD raw copy) moje kochane maleństwo nacisnęło stop i karta padła a objawia się to następująco
- po wsadzeniu karty, na kilka sek pokazuje się jako j:/HRBoot po czym partycja znika a w menadżerze urządzeń jest widoczna jako nierozpoznane urządzenie USB

Da się to jakoś naprawić, jakieś pomysły ? szkoda mi tej karty
[#2] Re: Uszkodzona karta mikroSD

@mike100, post #1

Wsadź kartę do aparatu fotograficznego, lub do innego urządzenia " niekomputerowego" i sformatuj ją.
[#3] Re: Uszkodzona karta mikroSD

@mike100, post #1

Ewentualnie jakimkolwiek programem n.p. DMDE wyzeruj pierwsze 1000 sektorów.
[#4] Re: Uszkodzona karta mikroSD

@Marcin74, post #3

Wsadź kartę do aparatu fotograficznego, lub do innego urządzenia " niekomputerowego" i sformatuj ją.


sformatowałem w telefonie i tam karta jest widoczna w systemie w10 już nie ale pomysł przedni wieczorem sprawdzę pod linuchem

Ewentualnie jakimkolwiek programem n.p. DMDE wyzeruj pierwsze 1000 sektorów.


ale on nie wykrywa karty, która w systemie jest jako nieznane urządzenie
[#5] Re: Uszkodzona karta mikroSD

@mike100, post #4

Sprawdź czy da się wyczyścić kartę diskpartem (w cmd uruchomiony jako administrator). Później w "zarządzanie komputerem" sprawdź czy w zakładce zarządzanie dyskami karta jest widoczna i sprawdź czy da się założyć partycję i sformatować.
tutaj filmik dotyczący diskparta
[#6] Re: Uszkodzona karta mikroSD

@mike100, post #1

Jeśli po wspomnianych powyżej próbach reanimacji nośnika linuksowy program do partycjonowania (ja używam gparted) nie założy bezproblemowo na niej partycji i nie sformatuje - nic już z takiej karty nie będzie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem