[#1] Amiga CD32 Euro/Scart mod
Witam.
Mam do sprawdzenia Amigę CD32 z wykonanym Euro/Scart Mod-em.
Właściciel mówi, że po około 2 godzinach od włączenia jest efekt pływania - przesunięcia koloru na pionowych liniach i małych fontach.

Sygnały RGB wychodzą z enkoder CXA i poprzez kondensatory elektrolityczne i rezystory 75 ohm idą do pinów 15, 11 i 7 wtyczki Euro.
Sygnał synchronizacji był podlutowany do pin 11 (C sync out) CXA i zamieniłem go na pin 20 (video out) i podobnie poprzez kondensator i rezystor 75R trafia do 20 pin Euro.
Audio L z minus C852 przez rezystor 460R idzie do 6 pin Euro.
Podobnie audio R z minus C862 przez 460R do 2 pin.
Z minus C885 jest wzięta masa audio i doprowadzona jest do 4 pin (audio ground) oraz do 5 pin (Blue ground)?
Z plus C239 (Vid) +5V poprzez 150R idzie do 16 pin RGB blank) jako sygnał przełączający.
Podobnie z plus C892 (+AV) 12V poprzez 1K idzie do 8 pin (switch) przełączający.
Kabel ma tylko zewnętrzne ekranowanie które z obu stron jest podlutowane do obudów.
Przeróbka jaet prawie identyczna z tym filmem: https://youtu.be/CosmnuWvQ0Y

Przelutowalem ten jeden sygnał. Nie podoba mi się podłączenie +12V (switch) oraz masa audio.

Sygnał audio jest prowadzony 3-żylowym przewodem jak od taśmy stacji dyskietek czy dysków IDE, z tym
że masa audio idzie skrajnym przewodem a nie środkowym jak na filmie.

Pozdrawiam.
[#2] Re: Amiga CD32 Euro/Scart mod

@ted, post #1

rezystory 75 ohm idą do pinów 15, 11 i 7 wtyczki Euro

Co za mądrala montuje te rezystory 75ohm, skoro są już w telewizorze.
[#3] Re: Amiga CD32 Euro/Scart mod

@mmarcin2741, post #2

Pewnie mądrala zajrzał do karty katalogowej układu CXA i zauważył, że tam w schemacie aplikacyjnym też są takie rezystory. Najwyraźniej tamten schemat też jacyś mądrale rysowali.
3
[#4] Re: Amiga CD32 Euro/Scart mod

@Krashan, post #3

Zaprawdę plaga tych mądrali przeniknęła nawet szeregi C= potajemnie dodając rezystory 75ohm w A600 i o innych wartościach w innych Amigach.

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2021 17:11:45 przez san_u
[#5] Re: Amiga CD32 Euro/Scart mod

@ted, post #1

Witam.
Przelutowanie tego kabelka synchronizacji pomogło.
Jednak wyszedł kolejny zonk: brak koloru na Composite.
Jednak na s-video kolor jest.
Pozdrawiam.
[#6] Re: Amiga CD32 Euro/Scart mod

@ted, post #5

Ja swego czasu zrobilem taki mod: link

C sync zamienilem na V sync:
link

12V wzialem z chromy po wyprostowaniu rezystorem i kondensatorem juz we wtyczce scart. A z Amigi wypuscilem chrome... aby był zawsze kolor.

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 02:02:57 przez orila
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem