kategoria: Karty procesorowe
[#1] Problem z update tf1260 HELP!
Wiec zabralem sie dzisiaj za upgrade tf1260. Zaczalem od raspberrypi. Uzylem wersji 4, jako, ze nie posiadam zadnej w wersji 3. Po odpaleniu i skompilowaniu xc3prog, oba XC95288XL zostaly wykryte. Niestety podczas proby uaktualnienia pokazal sie blad w veryfikacji, probowalem z 20 razy niestety pojawia sie on za kazdym razem w innym sektorze. Pomyslalem, ok moze wersja 4 jest niekompatybilna z xcprog (nie znalazlem nigdzie na to dowodu ale ten soft nie jest za nowy). Sprawdzielm duopointy, zlacza itp wyglada, ze wszystko ok.

Wiec, przerzucilem sie na jtaga, podlaczylem jak instrukcja pokazala. Niestety moj jtag jest w wersji LP, wiec okazal sie, ze nie dziala. Ciekawe, ze z moimi FPGA dziala bez problemu.

Teraz stoje przed dylematem, jako, ze CPLD od ramu jest niepoprawnie zflashowany, to czy jak wylacze amige to bede mogl karte zflashowac, po ponownym podlaczeniu? Chcialem zakupic rpi3 i uzyc go jako, mam pewnosc, ze ten rpi dziala. Ale nie chce mi sie trzymac wlaczonej amigi przez 3 dni.
[#2] Re: Problem z update tf1260 HELP!

@sand, post #1

Jesli RPi znalazł łańcuch cpld to musi działać.

Jak długie kable masz?
[#3] Re: Problem z update tf1260 HELP!

@makaron, post #2

A z 10 cm standardowe duopoint. Zgodnie z instrukcja je lekko przycisnąłem.
[#4] Re: Problem z update tf1260 HELP!

@sand, post #1

też tak miałem na jednej z trzech kart. musiałem bardzo dobrze docisnąć kable wpinane do tfa jtag. do tego lepiej sobie poradził sysgpio niż matrix creator

kartę możesz flashowac do woli od nowa

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 18:13:52 przez juen
[#5] Re: Problem z update tf1260 HELP!

@juen, post #4

Dzieki za odpowiedz. Mozesz cos powiedziec wiecej o sysgpio? Czyzbym mial recznie ustawic kolejnosc kabelkow i zmapowac do gpio?
[#6] Re: Problem z update tf1260 HELP!

@juen, post #4

Tak do woli to może nie, bo cykl kasowania ma swój kres.
Jak układ jest NOWY to cykl ten jest max10000 razy.
[wyróżniony] [#7] Re: Problem z update tf1260 HELP!

@sand, post #5

zamiast matrix_creator sysfsgpio_creator reszta bez zmian

Mario: lol no dobra nie do woli. do 10tys :D

ps: nie widzę sensu trzymania karty w Amidze, zasil przez jtag prosto z pi
ps2: to że wykryło banki to mówi tyle, że rpi właśnie dobrze działa :)

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 20:04:16 przez juen
[#8] Re: Problem z update tf1260 HELP!

@juen, post #7

dzięki działa. Jupi, uaktualnione. Muszę napisać w wiki jak to zrobić na pi 4. Z drugiej strony to nawet nie wiedziałem, ze pi tyle potrafi, widzę ze ma więcej opcji niż kabel jtag.
[wyróżniony] [#9] Re: Problem z update tf1260 HELP!

@sand, post #8

Ktoś naprawdę duzo czasu włożył by soft działał jak należy.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem