[#1] Amiga 600 nie wstaje, uszkodzone CIA?
Trafiła do mnie płyta A600, objawy wskazywały na problem z kondensatorami, biały/szary ekran, później restart. Jak dłużej poleży to za pierwszym uruchomieniem udaje się jej odpalić KS (co ciekawe częściej udaje się odpalić KS1.3 z A500 niż KS 2.0).

Capslock mignie raz i gaśnie.

Wymieniłem kondensatory, przedzwoniłem całą linie resetu, wszystkie przejścia ok, zachowanie płyty bez zmian.

Wypaliłem DiagRom i jedyny błąd:

CIA-A TOD (Tick/VSync): 0 Ticks- Too slow ticksignal Failed
CIA-A TOD (Tick/VSync) Slow Slow 0





I w sumie na tym utknąłem, możecie podpowiedzieć czy to uszkodzone CIA U7? Czy coś jeszcze sprawdzić?

Czy mogę zamienić miejscami U7/U8?


Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 18:48:34 przez lopezpb
[#2] Re: Amiga 600 nie wstaje, uszkodzone CIA?

@lopezpb, post #1

To sprawdź jeszcze, czy do CIA-A dochodzą wszystkie sygnały.
CIA-A to U7. Możesz podmienić z U8 i sprawdzisz.
1
[#3] Re: Amiga 600 nie wstaje, uszkodzone CIA?

@Marcin74, post #2

Przedzwoniłem wszystkie sygnały od CIA, według PCB explorera i wszystko wydaje się być ok.

No nic podmienię CIA i zobaczę, tylko zastanawia mnie dlaczego wstaje jak poleży?
[#4] Re: Amiga 600 nie wstaje, uszkodzone CIA?

@lopezpb, post #1

Witam.
Zacznij od sygnału Thick/_VSync czy dochodzi do pin 21 U7.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 22:13:34 przez ted
1
[#5] Re: Amiga 600 nie wstaje, uszkodzone CIA?

@ted, post #4

Zamieniłem miejscami CIA-A (U7) z CIA-B (U8) i komputer wstaję normalnie, ale w diagrom teraz jest błąd DMA HSYNC to slow. Niestety jedno CIA jest uszkodzone :(

Sprawdziłem FDD DF0/ DF1, myszkę, jojstick wydaje się, że wszystko działa poprawnie.
[#6] Re: Amiga 600 nie wstaje, uszkodzone CIA?

@lopezpb, post #5

W jednym CIA pod ten pin podchodzi vsync a w drugim hsync.
Na tym drugim CIA jest wejście kbclock kbdata, fire0 fire1, kilka sygnałów do flopa i port równoległy.

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2022 21:45:20 przez ted
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem