kategoria: Karty graficzne
[#1] P96 - CGX - Music-X - kaszana
Witam
Mam A4000 + CV64/3D + OS3.2.1
Do tej pory używałem CGX i nie było problemów. Postanowiłem jednak iść z duchem czasu i zakupiłem z za Odrą P96. Efekt jest taki że po 1. Music-X wiesza Amigę zaraz po przełączeniu ekranu a po 2 przy rozdzielczości 1024x768 jak coś scrolluję albo używam intensywnie CPU to latają mi po prawej stronie jakieś krzaki. Już się wystraszyłem że karta pada ale przypomniałem sobie że przy CGX takie rzeczy się nie działy. Pal licho te krzaki ale Music-X bym sobie poużywał ale nie da się.
Czy ten produkt jest tak skopany czy jest może jakiś magiczny przełącznik który umożliwia normalne korzystanie ze staro-amigowych trybów? Nie ukrywam że mocno się rozczarowałem P96.
[#2] Re: P96 - CGX - Music-X - kaszana

@gerul, post #1

Dlaczego zmiana na P96 ma być lepszym rozwiązaniem?

Ale wszelkie biblioteki, zmienne środowiskowe, dotyczące CGX "wyłączyłeś" i pozostawiłes tylko te od P96?
[#3] Re: P96 - CGX - Music-X - kaszana

@Norbert, post #2

CGX nie wszędzie działa = nie umiałem skonfigurować. Dlatego np. pod OS 3.5 mam P96, bo CGX nie udało się na nim ustawić. Pod 3.1 za to działa świetnie (CGX).
Czego używasz do wymuszania ekranów? NewMode? Otwierasz ekran programu w trybie PAL - przelot, czy CV64/3D?


Ostatnia aktualizacja: 25.03.2022 21:19:55 przez Rafał A-3000
[#4] Re: P96 - CGX - Music-X - kaszana

@Norbert, post #2

Postawiłem świeży system. Music-X działa. Zainstalowałem P96. Music-X wiesza Amigę.
[#5] Re: P96 - CGX - Music-X - kaszana

@gerul, post #4

Zglos to w tym watku na EAB. Akurat Thor dosc szybko naprawia swoje bledy.

link
[#6] Re: P96 - CGX - Music-X - kaszana

@gerul, post #1

Nie wiem czy wiesz ale Music-X zjada całą pamięć na starcie. Może to jest przyczyna. A druga sprawa jest taka że gryzie się z RTG. Jak ja używam go to tylko na wypromowanym ekranie AGA i nie włączam nic innego później i nie przełączam ekranu :)
[#7] Re: P96 - CGX - Music-X - kaszana

@virago, post #6

Chrzanić to.
Wróciłem do CGX. Wszystko działa z marszu. Bez promowania, ustawiania, cudowania.
[#8] Re: P96 - CGX - Music-X - kaszana

@gerul, post #7

Niniejszym zawiadamiam, że w najnowszej wersji P96 błąd został usunięty i Music-X już śmiga.
Szacun dla Jensa.
[#9] Re: P96 - CGX - Music-X - kaszana

@gerul, post #8

Raczej dla Thomasa Richtera, bo to on poprawia :)
2
[#10] Re: P96 - CGX - Music-X - kaszana

@docent, post #9

Ale Jens koordynuje....
Czy na gotyckich katedrach jest napisane, że wzniósł je murarz Hans, Martin, czy Friedrich? Nie, zawsze podają że wzniósł wielmoża taki a taki. ;)
A na poważnie, to świetna robota. Jakiś czas temu zdezaktualizował mi się okres subskrypcji poprawek. Trzeba będzie odnowić.
[#11] Re: P96 - CGX - Music-X - kaszana

@wali7, post #10

Nie sledze teraz za bardzo tego co robi Jens, ale chyba od paru lat nie wypuscil nic nowego jesli chodzi o sprzet do Amigi. Albo sie to juz nie oplaca, bo za duzo tanich projektow jest, albo woli zarzadzac i zgarniac kase za prace innych osob. Bodaj oprocz P96 to jeszcze oplaca(l) prace nad Super Busterem.
[#12] Re: P96 - CGX - Music-X - kaszana

@Don_Adan, post #11

W 2021 wypuscil (wtorne) ACA1234.
[#13] Re: P96 - CGX - Music-X - kaszana

@Don_Adan, post #11

A o czym ja pisałem? Właśnie o tym... kasą obraca jeden, a harują inni szeroki uśmiech
Ale ja tam do Jensa nic nie mam - ma uczciwe ceny, niższe od konkurencji. Do tego od czasu do czasu coś wypuszcza, obecnie ma sporo ciekawych gratów w ofercie.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2023 13:15:17 przez wali7
[#14] Re: P96 - CGX - Music-X - kaszana

@gerul, post #1

U mnie p96 działa bardzo dobrze pod os3.1/3.9. Pod os3.2 też działa, ale zauważyłem na przykład że podczas przełączania ekranów dzwiek się na ułamek sekundy zatrzymuje (np jak leci moduł z digiboosterpro). Na os3.1/3.9 tego nie ma. I chyba to jest raczej wina os3.2 a nie p96. Spotkał się może ktoś u siebie z takim problemem?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem