kategoria: Kontrolery
[#1] Konfiguracja sieci na PC pod Amigę
Witam po dłuższej przerwie.

Próbuję połączyć A600 z siecią i napotkałem na problem. Korzystam z AmiTCP 4.0, sterownika 3c589 i karty 3C562D/3C563D, kabelek mam od Xircom i musiałem go przerobić.
Poki co udało mi się połączyć PC na Win10 i Amigę. PC przydziela adres 169.254.xxx.xxx, maska 255.255.0.0. Po dodaniu reguły firewalla mogę pingować w obie strony.
Próba ustawienia adresu 192.168.1.xxx, maska 255.255.255.0 powoduje że w szczegółach połączenia na PC jednocześnie mam oba adresy: 169.254.xxx.xxx i 192.168.1.xxx i obie maski. Po zmianie adresu w AmiTCP na ten 192.168.1.xxx tracę możliwość pingowania w obie strony. Tak jakby PC nie pozwalał zmienić karcie adresu.
[#2] Re: Konfiguracja sieci na PC pod Amigę

@jaa2, post #1

Gdy udostępniałem sieć Amidze z peceta pod kontrolą Linuksa (w Amidze karta EtherLink-III), zauważyłem, że system automatycznie wyłącza port Ethernet w PC, jeżeli karta po drugiej stronie nie jest online. Więc najpierw muszę kliknąć "Online" w Miami, a potem uaktywnić połączenie na PC. Być może to tylko specyfika Linuksa.
1
[#3] Re: Konfiguracja sieci na PC pod Amigę

@Krashan, post #2

Na dziesiątce również jest tak. Niezależnie od ustawień połączenia PC wykrywa i uaktywnia port po wydaniu polecenia startnet, z tym że sieć jest niezidentyfikowana. Mogę wtedy sprawdzić na PC szczegóły połączenia. Po zrealizowaniu komendy stopnet mam "Kabel sieciowy odłączony".

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2022 23:04:26 przez jaa2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem