kategoria: Karty procesorowe
[#1] Chłodzenie Apollo
Stałem się posiadaczem Apollo 1240, które "dłubnąłem" na 1260.
Siedzi w niej rev.5 podciągnięte do 72MHz. Chodzi stabilnie.

Zastanawia mnie jakie chłodzenie zastosować... Jakie macie rozwiązania? Macie jakieś foto?
Szukam inspiracji... Szukałem jakiegoś "fun air duct" do druku, ale nic fajnego pod Apollo nie znalazłem.
Myślałem nad heatpipe z wentylatorem od lapka... A może sam radiator na dwustronną taśmę termiczną?

Co podpowiecie?
[#2] Re: Chłodzenie Apollo

@miki1406, post #1

Wrócę do domu to Ci pokażę jak zrobiłem u siebie. Mam desktopa.
[#3] Re: Chłodzenie Apollo

@miki1406, post #1

Myślę, że spokojnie może dać radę sam radiator, ewentualnie wspomagany jakimś najmniejszym wentylatorkiem ze sklepu z częściami elektronicznymi. Można go umieścić dowolnie, byle dmuchał na radiator. Ale spróbuj z samym radiatorem.

Akurat ten przypadek nie jest wymagający jeśli chodzi o chłodzenie. Co innego 040. OK

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2022 14:29:28 przez Daclaw
[#4] Re: Chłodzenie Apollo

@miki1406, post #1

Taak, sam dłubnąłeś...

Duży płaski radiator na CPU, tak duży jak sie da zmieścić, a po lewej od stacji dysków zamontować laptopowy wiatraczek puszczony na obniżonym napięciu.
3
[#5] Re: Chłodzenie Apollo

@alt_, post #4

A może jakiś laptopowy wiatraczek z radiatorkiem lub jeśli tower to chłodzenie od rpi wieżyczka.

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2022 14:44:06 przez KM_Ender
[#6] Re: Chłodzenie Apollo

@miki1406, post #1

Na jednej sztuce którą robiłem, był przy-szlifowany radiator od Nvidia Quadro jakiegoś starego. O dziwo bardzo ładnie pasował i mieścił się do desktopa.
[#7] Re: Chłodzenie Apollo

@MariuszK, post #6

te piekna robote w pocie czola wykonal dla mnie QUAD. ale to bylo na rev6. na rev5 pewnie wiatrak by sie przydal i jakikolwiek radiator.
[#8] Re: Chłodzenie Apollo

@Daclaw, post #3

byle dmuchał na radiator.


Bardziej chyba "wydmuchiwać" powietrze z radiatora niż wdmuchiwać.



Ostatnia aktualizacja: 03.08.2022 18:57:28 przez iC-e_Jay
[#9] Re: Chłodzenie Apollo

@iC-e_Jay, post #8

Wdmuchiwać chłodniejsze wydmuchując cieplejsze.
1
[#10] Re: Chłodzenie Apollo

@miki1406, post #1


plik graficzny jpg
Ja mam tak. Superbonio mi odpicował Apollo, podkręcił do 92 MHz, no i obecnie działa to bezszelestnie.
2
[#11] Re: Chłodzenie Apollo

@miki1406, post #1

Ja mam tak. Radiator jest oryginalnie doklejony do proca - strach oderwać. Dokleiłem ten mały aby poprawić wydajność. Wentylator jest na 12V zasilany 5V - cisza, lekki szum jedynie, przynajmniej słyszę, że działa. Całość pracuje OK w desktopie.

[#12] Re: Chłodzenie Apollo

@miki1406, post #1

Ja na swoim 1240/40MHz mam tak - dwa radiatory od dysków SSD i 5V wiatraczek z nawiewem bocznym.

2
[#13] Re: Chłodzenie Apollo

@_arti, post #12

Kiedy jeszcze miałem apollo to miałem tak:

[#14] Re: Chłodzenie Apollo

@miki1406, post #1

Ze swojej strony mogę zaproponować zamocowanie wentylatora do klawiatury. Wentylator od laptopa, z blachą na zatrzaskach, przykręcona do klawiatury od spodu, w takim miejscu by nie kolidować z napędem dyskietek. Nadmuch skierowany na wyprofilowany radiator zeszlifowany do "klina" by zmieścić pod klawiaturą.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem