[#1] Adapter myszy HID USBDB9
Kupiłem adapter od Archi Tech. Testowałem na dwóch myszach: gamingowej MSI i zwykłym Logitechu to co ma 3 przyciski i rolkę. Na MSI oczywiście nie działa, mysz się świeci, ale kursor nie porusza się. A na Logitechu kursor porusza się tylko w pionie i ma wciśnięty cały czas lewy przycisk myszy. Jak wcisnę którykolwiek przycisk myszy (lewy bądź prawy) podczas ruszania myszą na boki kursor przesuwa się w lewo.
I teraz pytanie: czy ktoś z Was ma taki adapter i z jaką myszą Wam działa?
[#2] Re: Adapter myszy HID USBDB9

@QkiZ, post #1

Zgłaszałeś to do ArchiTech, może zna te objawy?
[#3] Re: Adapter myszy HID USBDB9

@BULI, post #2

Zgłaszałem, ale zanim odeśle chce sprawdzić na większej ilości myszy. A najlepiej na myszy, która na pewno działa.
[#4] Re: Adapter myszy HID USBDB9

@QkiZ, post #3

Tak się składa, że też miałem problem z tym adapterem tylko nieco inny. U mnie na każdej myszce nie działał prawy przycisk, ale po odesłaniu przysłali sprawny adapter także to raczej nie jest wina myszy tylko adaptera. Zgłoś sprawę to Ci wymienią :)
[#5] Re: Adapter myszy HID USBDB9

@endrju, post #4

Sprawa Qukiz-a jest mi znana i czekam na jego sztukę, myszy oparte nie na protokole HID nie będą działać poprawnie, producenci czasem stosują własne rozwiązania komunikacyjne i taka mysz działać nie będzie.
Dodam wkrótce listę myszek obsługiwanych, dodatkowo w sklepie u mnie jest możliwość zakupu adaptera + myszy które współpracują poprawnie.
2
[#6] Re: Adapter myszy HID USBDB9

@Architect1200, post #5

Wczoraj z pracy przyniosłem trzy myszki

Dziś będę testował.
1
[#7] Re: Adapter myszy HID USBDB9

@Architect1200, post #5

Właśnie przetestowałem myszy przyniesione z roboty i wszystkie działają. To są:
* HP X3000 (bezprzewodowa)
* Fujitsu (pod spodem jest napisane Logitech) M-U0026
* Dell M-UVDEL1
Nie działa natomiast:
* MSI DS100
* Logi M190.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem