[#1] Zwarcie na Clockport
Mam pytanie do doświadczonych o opisanie objawów i skutków niepoprawnego podłączenia (jakiegokolwiek) urządzenia do ww złącza. Chodzi mi o opis samego wydarzenia, czy komputer się wtedy uruchomił? Co zostało uszkodzone? U32? Ścieżki przepalone, itp. itd.

p.s. Spotkałem się ze zdjęciami (chyba) RapidRoad albo Subway, w których po odwrotnym podłączeniu następowała dość spektakularna awaria, ale nie znam szczegółów.
[#2] Re: Zwarcie na Clockport

@sq7bti, post #1

Na zlaczu clockport jest zasilanie. Przewaznie odwrotne podlaczenie powoduje zjaranie sie podlaczanego urzadzenia.
[#3] Re: Zwarcie na Clockport

@sq7bti, post #1

Tak jak wyżej kolega napisał. Każde urządzenie podłączone odwrotnie sie zjara. Komputer nie uruchomi się w takim przypadku. Ja dwa razy w życiu uszkodziłem tak urządzenie na clockport, ale sama amiga nie uległa uszkodzeniu.
[#4] Re: Zwarcie na Clockport

@jaster, post #3

Czyli w zależności od wydajności zasilania popłynie jakiś prąd zwarcia, napięcie Vcc nie przekroczy ok. 0,6 V, a dioda zasilania nawet się nie zaświeci? To pewnie ratuje U32 przed uszkodzeniem, bo jego wyjście jest zwarte do Vcc przez linie _RESET (poprzez piny 19 i 39 urządzeniu na złączu zegara).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem