[#1] Amiga 500 rev5 problem z dźwiekiem
Witam
mam już ostatni problem z moją amigą.
Dodam że elektrolity kondesatorki wszystkie nowe wymienione. Mam problem z dźwiękiem. Dźwiek jest lecz zniekształcony taki nie wyraźny. Zacznę od tego ze posiadam zasilacz przerobiony mean well RT-50B,
W zasilaczu reguluje się tolerancje napięcia potencjometrem ja ustawiłem 5v bez załączonej amigi sam zasilacz. Zrobiłem sobie także kabel euro z wyprowadzeniem 2 chinch audio które są wpięte do amigi.Nie testowałem jeszcze dźwięku na innych zewnętrznych urządzeniach ponieważ muszę znaleźć przewody.
Obraz jest kapitalny przez ten kabelek. Hmmm ten dźwięk może być winien zasilacz tak sie zastanawiam czy na 5v zwiększyć tolerancje np na 5,20 bez obciążenia ??? Bo jeszcze przychodzi mi na myśl paula czy nie nie jest uszkodzona.
[#2] Re: Amiga 500 rev5 problem z dźwiekiem

@pirek22, post #1

Sprawdź linie 12 i -12 volt.
[#3] Re: Amiga 500 rev5 problem z dźwiekiem

@pirek22, post #1

A co z zasilaniem na linii -12V?
[#4] Re: Amiga 500 rev5 problem z dźwiekiem

@recedent, post #3

Poniżej fotki zasilacza. Biały -12 podłączony do do V3 nie jestem pewien czy dobrze.








[#5] Re: Amiga 500 rev5 problem z dźwiekiem

@pirek22, post #1

mam już ostatni problem z moją amigą

Zaczyna się obiecująco.

mean well RT-50B,
W zasilaczu reguluje się tolerancje napięcia potencjometrem ja ustawiłem 5v bez załączonej amigi

Napięcie +5V obniży sie, jeżeli obiciązysz zasilacz. Najlepiej ustawić
potencjometrem napięcie 5V przy podłączonej i włączonej Amidze.

czy na 5v zwiększyć tolerancje np na 5,20 bez obciążenia ?

Dobry pomysł. Po obciążeniu będzie około 5.

Ale trzebaby sprawdzić też napięcia 12V i -12V, czy nie uciekają
za bardzo.

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2022 13:13:27 przez mmarcin2741
[#6] Re: Amiga 500 rev5 problem z dźwiekiem

@pirek22, post #1

Odepnij -12V i sprawdź dźwięk.
Jeśli będzie taki sam będziesz miał rozwiązanie
[#7] Re: Amiga 500 rev5 problem z dźwiekiem

@Norbert, post #6

wypiąłem -12 w zasilaczu dźwięk taki sam.
Dodam że napięcie wyregulowane pod obciążeniem.

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2022 13:40:40 przez pirek22
[#8] Re: Amiga 500 rev5 problem z dźwiekiem

@pirek22, post #7

I na tym wyjściu faktycznie było -12? Mierzyłeś?
Jeśli tak to trzeba zmierzyć po stronie Amigi czy prąd dociera tam gdzie powinien (i w jakim napięciu).
[#9] Re: Amiga 500 rev5 problem z dźwiekiem

@pirek22, post #7

Przejrzeć ścieżki od audio, sprawdzić wzmacniacze operacyjne.
[#10] Re: Amiga 500 rev5 problem z dźwiekiem

@Hubez, post #9

A jeszcze mam pytanie które kondesatory elektrolity a500 rev 5 odpowiadają za audio?? Pytam bo znalazłem parę sztuk i myślę czy by ich niepodmienic.w sensie przez które elektrolity płynie sygnał audio.

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2022 23:05:23 przez pirek22
[#11] Re: Amiga 500 rev5 problem z dźwiekiem

@pirek22, post #10

Płynie, bo dźwięk masz, ale zniekształcony, Jak odciołeś -12V i nie było zmiany, to podejrzenia padają na linię zasilania. Sprawdź miernikiem czy wychodzi z zasilacza, wtyku zasilacza, gniazda zasilania, Wzmacniacza operacyjnego.

Tutaj jest schemat rev6, ale zbytnio się nie różni od rev5 jeśli chodzi o część zasilania i dźwięku.

Tutaj schemat rev5

-12V przechodzi przez R302 i wchodzi do U14 pin11.

Od tego zacznij i powiadom o rezultatach.
[#12] Re: Amiga 500 rev5 problem z dźwiekiem

@snifferman, post #11

witam mierzyłem zasilanie w zasilaczu i wygląda to tak na wyjściu zasilacza:

12v - na multimetrze 11,08v
-12v- na multimetrze 11,09
[#13] Re: Amiga 500 rev5 problem z dźwiekiem

@pirek22, post #12

Podałem ci już miejsca gdzie masz zmierzyć. Bez tego nie będzie postępu. To tak jakbyś się pytał jak wymienić koło w aucie i później pochwalił się, że odkręciłeś jedną śrubę.

Zmierz na R302 i U14 pin11.

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2022 12:58:00 przez snifferman
1
[#14] Re: Amiga 500 rev5 problem z dźwiekiem

@snifferman, post #13

Dobra pomierze i dam znać.
[#15] Re: Amiga 500 rev5 problem z dźwiekiem

@pirek22, post #14

Więc tak ogarnąłem temat. Szwagier przywiózł mi atxa i dźwięk elegancki więc to wina zasilacza łezka się kręci.Ale itak bardzo wam dziękuję bo zostałem dobrze przez was naprowadzony.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem