kategoria: Karty procesorowe
[#1] Gdzie dioda?
Mam a2000 z kartą tf536 i relokator. Gdzie podłączyć diodę pracy dysku? Na relokatorze są jakieś 3 wyprowadzenia
[#2] Re: Gdzie dioda?

@Grysia, post #1

Kolega znowu spamuje? Wrzuć chociaż zdjęcie relocatora lub link do projektu. Nie wydaje mi się żeby na relokatorze były piny do diody HDD. Raczej musisz się wpiąć pod diodę na adapterze CF/SD jeśli taka jest.
[#3] Re: Gdzie dioda?

@Grysia, post #1

Wysłałbym ci na pm, no ale przecież nie umiesz odbierać poczty.
7
[#4] Re: Gdzie dioda?

@Ralpheeck, post #3

A dlaczego na priv? Nie lepiej odpowiedzieć na forum, aby następny nie musiał pytać?
[#5] Re: Gdzie dioda?

@snifferman, post #4

No właśnie...
[#6] Re: Gdzie dioda?

@snifferman, post #4

A dlaczego na priv? Nie lepiej odpowiedzieć na forum, aby następny nie musiał pytać?


A nie lepiej zapytać w wątku o TF, zamiast tworzyć 5 kolejnych tylko dla użytkownika Grysi?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2023 16:25:26 przez Ralpheeck
4
[#7] Re: Gdzie dioda?

@Grysia, post #1

Jest sporo informacji w internecie wystarczy trochę wysiłku. Np na exxos jest opisane: link . Musisz tylko umieć obsługiwać lutownicę. Dioda w odpowiednim kierunku) z rezystorem (330ohm - 1k, zależy jak jasno chcesz) pomiędzy pin 39 i 5V. Sam tak miałem podłączone przez jakiś czas w TF536.
[#8] Re: Gdzie dioda?

@Grysia, post #1

Bezrobotny " zbanowany z atari area
[#9] Re: Gdzie dioda?

@SimonGK, post #7

Ten pin 39 to pin od procesora czy od kontrolera idę?
[#10] Re: Gdzie dioda?

@Grysia, post #9

Od kontrolera IDE
[#11] Re: Gdzie dioda?

@wali7, post #10

A jak policzyć żeby podłączyć do pinu 39. Rozumiem że plus diody do 5v a minus do pinu 39
[#12] Re: Gdzie dioda?

@Grysia, post #9

A wysiliłeś/łaś się i kliknąłeś/łaś w link który podałem? Pin 39 złącza IDE. Na pinach 41/42 masz 5V
[#13] Re: Gdzie dioda?

@SimonGK, post #12

Tak klikałem w ten link, tam nie jest napisane jak obliczyć gdzie jest ten cholerny pin 39, resztę wiem.
[#14] Re: Gdzie dioda?

@Grysia, post #13

Nie chciało mi się szukać. Poprosiłem 12 latka żeby mi znalazł

Podziękuj "starszemu" koledze za pomoc.







Ostatnia aktualizacja: 23.01.2023 22:25:24 przez snifferman
3
[#15] Re: Gdzie dioda?

@snifferman, post #14

[#16] Re: Gdzie dioda?

@Grysia, post #11

Tak 5V do anody, ale kolega już zdążył zapomnieć o rezystorze.
[#17] Re: Gdzie dioda?

@SimonGK, post #16

Dziękuję wszystkim serdecznie.szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem