kategorie: Karty graficzne, Karty procesorowe
[#1] TF536
Cześć wszystkim,
Na forum exxos widziałem,że jest relokator dla CDTV do tej karty.
Rozumiem,że ta karta współpracuje z Amigą CDTV.
W zwiążku z tym mam pytanie do Was.Może ktoś z was posiada informacje czy ta karta działa tylko w trybie A500 czy może też działa w trybie CDTV?

[#2] Re: TF536

@skofrant, post #1

Z tego co się orientuje karta musi być polutowana jako niski profil. Bez podstawki CPU i IDE jakoś inaczej wyprowadzone. Taka "standardowa" się nie zmieści. IDE i CPU będą kolidować z górną pokrywą.

Tutaj są fotki jak taka wersja CDTV wygląda.

Zamiast tego PCB-adaptera do IDE możnaby wlutować żeńskie gniazdo od dołu i wymienić piny w SD-IDE na proste. Efekt będzie podobny do tego adaptera

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2023 19:10:14 przez snifferman
1
[#3] Re: TF536

@skofrant, post #1

W trybie CDTV raczej działa z tym nowym bootromem 2.35.
[#4] Re: TF536

@snifferman, post #2

Teraz mi się przypomniało że widziałem na ali 44pin żeńskie 90 stopni. to by było najlepsze wyjście chyba. Pomijasz taśmę i wymianę pinów w SD-IDE



Ostatnia aktualizacja: 12.03.2023 20:30:27 przez snifferman
[#5] Re: TF536

@san_u, post #3

Dzięki chłopaki za podpowiedź.
A czy mając ten nowy bootrom to jest potwierdzone ,że będzie ta karta działać też w trybie cdtv?
Jest jakieś źródło potwierdzone?
[#6] Re: TF536

@skofrant, post #5

Tak, ja u siebie miałem TF536 z bootrom 2.35. Działa to w trybie CDTV bez problemu. Pokazuje się ekran startowy CDTV a po 5s następuje bootowanie z HDD (jeżeli jest podpięte pod TF536). Teraz mam 68030-TK2 w tej konfiguracji.
[#7] Re: TF536

@Hal, post #6

Tylko przy 68030-TK2 trzeba wcisnąć ESC aby zaczęła ładować (ze względu na kontroler Oktagon). CDTV 68030 TK2 with bootrom 2.35 Pod tym względem TF536 sprawuje się lepiej. Ale jak rozmawiałem na Discord z autorem 2.35, powiedział, że zostanie to naprawione w przyszłych wersjach.

Mimo tego, uważam, że 68030-TK2 jest trochę lepszą kartą niż TF536.
- możliwość podkręcania bez konieczności flashowania
- szybszy kontroler IDE (u siebie mam ok 8MB/s)
- FPU

Chociaż tak naprawdę, w porównaniu do tego co było przez 2.35, każda z nich robi robotę w CDTV.
[#8] Re: TF536

@Hal, post #7

Dziękuję chłopaki za stosowne informacje
Kurcze ja chętnie złożyłbym sobie tą karte TF536 lub kupił ze zbiórki gotową ale nie wiem czy jest jeszcze taka możliwość.
[#9] Re: TF536

@skofrant, post #8

Zbiórka już była, ale może komuś zalega. Alternatywnie DjCook na Amibay sprzedaje gotowce do CDTV link
[#10] Re: TF536

@Hal, post #9

Dziękuję Hal.
Chlopie życie Mi uratowałeś tą wiadomością
Zaraz do gościa na amibay napisze i zamówie sobie kartę do swojej cdtv.
1
[#11] Re: TF536

@skofrant, post #10

Ja od 12.02 czekam na odpowiedź, tak jak ostatnie kilka osób z kolejki...
2
[#12] Re: TF536

@Raybeez, post #11

Wiesz...facet zobaczył Al Capone to i może zwątpił
A tak na serio to napisz do Niego jeszcze raz na pewno nic nie tracisz Panie Al Capone
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem