kategoria: Kontrolery
[#1] Przerobienie pada pod A500
Kupiłem gierkę (emulator) NES z małym padem. Chciałbym go wykorzystać w Amidze 500 choćby jakiś czas puki nie zaopatrzę się w coś porządnego. Czy jest szansa go podłączyć? Rozumiem, że mam pominąć jego układ i wyprowadzić kable bezpośrednio z przycisków? Prosiłbym o jakiś schemat, bo nic nie mogę znaleźć.







Może jakieś propozycje na przyszłość w sprawie pada?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2023 08:23:23 przez szejker
[#2] Re: Przerobienie pada pod A500

@szejker, post #1

Przeróbka wymaga minimum 6 kabli.
[#3] Re: Przerobienie pada pod A500

@szejker, post #1

Kup sobie na Ali kabel 9 żyłowy z wtykiem, przerobisz taki pad na amigowy z trzema przyciskami. Ja tak zrobiłem i działa. A dodatkowy fire przydaje się np w north&south.
[#4] Re: Przerobienie pada pod A500

@szejker, post #1

Włączenie kierunku, lub fire polega na zwarciu odpowiedniego sygnału do masy, poniżej schemat.


W tym przypadku masz wyprowadzone sygnały wprost z układu scalonego (pod warstwą tworzywa), teoretycznie można popróbować rozkminić jak to działa, ale najprościej będzie kupić kabel 9 żyłowy z wtyczką, odpowiednie ścieżki na płytce przeciąć i podpiąć wprost sygnały z kabla. To wszystko.

Jakby co mogę to zrobić. Pisz na priv.
[#5] Re: Przerobienie pada pod A500

@szejker, post #1

Może jakieś propozycje na przyszłość w sprawie pada?


Jak ma być szybko i bez grzebania to pad do Segi Master System, te do Mega Drive chyba też mogą być ale nie próbowałem. Jak tanio i wygodnie to stary pad do PC, z 15-pinowym wtykiem (gameport). Usuwasz wtedy zbędne elementy po stronie d-pada, mostkujesz / tniesz ścieżki gdzie trzeba i wykańczasz kablem z Ali lub joysticka. Przewaga taka, że fabrycznie są pady gdzie można się wlutować, a przy okazji można sobie zrobić "skok" pod przyciskiem, zostawić autofire, etc. Kwestia potrzeb. Tanie pady do SNES'a, NES'a / Pegasusa odpuszczam, bo za dużo tu rzeźbienia. Trzeba usunąć "gluta", ścieżki są dosyć wąsko więc całość może nie trzymać się solidnie. W innych miejscach trzeba uważać na gumki. Generalnie robi się plątanina i całość wygląda mocno druciarsko. szeroki uśmiech
[#6] Re: Przerobienie pada pod A500

@szejker, post #1

nie polecam - dużo babrania sie a efekt mierny. łatwo uwalić "pady" lutownicze. Robiłem to lata temu i straciłem mnóstwo czasu. Dużo lepiej i całkiem tanio kupić podrube pada do segi mega drive
[#7] Re: Przerobienie pada pod A500

@szejker, post #1

Może jakieś propozycje na przyszłość w sprawie pada?


Tak, pozyskac interfejs np. hid2ami. I korzystać z nowych padów.

Masz w nosie jakieś stare średnio wygodne i cześto przepłacone konstrukcje, a ponadto taki interfejs (jak na przykład hid2ami) mapuje też 'górę' pod przycisk, wiec mozna fajnie i wygodnie grać w platformówki. Na przykład taki bubba n stix z padem 2 przyciskowym - plus skokiem na przycisku to zupełnie inne granie niz na joyu.

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2023 13:51:57 przez Mir3k
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem