[#1] Joystick QS-111 (kolejność koloru kabelków)
Witam.
Posiadam joystick QuickShot II Turbo (QS-111) wykonany na mikrostykach. Kilka dni temu podczas grania w gierkę, przestał działać mi kierunek w prawo, bo nagle ułamała się sprężynka. Na szczęście mam kilka sztuk zapasowych sprężynek, więc wczoraj postanowiłem ulokować tam w środku sprawną sprężynkę. Wymiana sprężynki w moim wykonaniu trwała ponad godzinę (wk*rwiająca robota). Mikrostyk składa się z małej blaszki w kształcie trójkąta i na nią trzeba nałożyć sprężynkę, a później już jest łatwiejsza robota. Po skutecznym ulokowaniu sprawnej sprężynki i blaszki na tym całym mikrostyku, z płytki elektronicznej oderwało się 5 kabelków (w trakcie tej całej wk*rwiającej roboty).

Kolejność koloru kabelków (od góry):
1. czarny
2. ?
3. ?
4. ?
5. ?
6. ?
7. biały

Oderwane kabelki (jako znaki zapytania) są w kolorach: pomarańczowy, czerwony, zielony, niebieski i brązowy.
Mam nadzieje, że ktoś z Was posiada model tego joysticka. Przydałaby mi się prawidłowa kolejność kabelków jakie musiałbym przylutować do płytki elektronicznej. Nie chcę niczego eksperymentować na Amidze przy włączonym sprzęcie, bo istnieje ryzyko zwarcia i wtedy kaplica.

Czy ktoś z Was mógłby rozkręcić swój egzemplarz (tylko dolnej części) joysticka QS-111, aby podać mi kolejność koloru kabelków?
Będę bardzo wdzięczny.
[#2] Re: Joystick QS-111 (kolejność koloru kabelków)

@krzysiekp41, post #1

Czy ktoś z Was mógłby rozkręcić swój egzemplarz (tylko dolnej części) joysticka QS-111, aby podać mi kolejność koloru kabelków?


Atarowiec już rozkręcił, korzystaj. szeroki uśmiech

Ja bym mimo wszystko sprawdził jeszcze multimetrem czy +5V/GND są na właściwych pinach. Lepiej żałować że się coś zrobiło, niż potem żałować, że się tego nie zrobiło.

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2023 13:10:53 przez majster
[#3] Re: Joystick QS-111 (kolejność koloru kabelków)

@krzysiekp41, post #1

To nie ten czasem ?
link

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2023 13:10:15 przez nekroskop
[#4] Re: Joystick QS-111 (kolejność koloru kabelków)

@krzysiekp41, post #1

Kolory kabelków w niczym ci nie pomogą. Wpisz w google "amiga atari joystick pinout", miernik w rękę i jedziesz z koksem.
[#5] Re: Joystick QS-111 (kolejność koloru kabelków)

@nekroskop, post #3

Dokładnie, to ten model joysticka.
Porównałem płytkę elektroniczną u siebie w realu i tą z podanego linka - wizualnie wyglądają identycznie.
Teraz mam ułatwione zadanie, bo na tym zdjęciu widać jakie kolory kabelków są przylutowane w poszczególnych miejscach na płytce elektronicznej.OK
Dzięki za pokazanie odpowiedniego zdjęcia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem