[#1] Joystick QuickJoy II SV-122 (ułamana blaszka)
Witam.
Posiadam joystick QuickJoy II SV-122 wykonany na blaszkach odpowiadających za działanie danego kierunku. Jakiś czas temu podczas grania w gierkę, przestał działać mi kierunek w prawo, bo nagle ułamała się blaszka (w kształcie trójkąta) przylegająca do innego metalowego elementu. Taka blaszka musi styknąć się z płytką elektroniczną, aby zadziałał dany kierunek. Tym modelem joya SV-122 bardzo dobrze gra się w Sensible World of Soccer.
W tym modelu joya SV-122 nie ma żadnych sprężynek tak jak np. w modelu joya QS-111. Te oba modele działają na innej zasadzie.

Czy ktoś z Was posiada ten model joya QuickJoy II SV-122 i czy próbował go kiedyś naprawiać?
Czy tą ułamaną blaszkę w kształcie trójkąta warto przylutować cyną (przy pomocy lutownicy) do innego metalowego elementu - z jakiego ta blaszka została ułamana?

Będę bardzo wdzięczny za fachową pomoc.
[#2] Re: Joystick QuickJoy II SV-122 (ułamana blaszka)

@krzysiekp41, post #1

Nie wiem czy moja pomoc będzie fachowa, ale te blaszki naprawiało się kiedyś żyletkami przełamanymi na pół (i potem jeszcze do odpowiedniej długości), po odpowiednim zgięciu działała idealnie latami, sam mam joye które zostały tak naprawione w latach 90-tych i działają do dzisiaj.

Pewnym problemem jest zamocowanie żyletki do tego metalowego kółka od którego odłamał się pierwotny element. Przykładowo w znanych VG-125 wystarczyło je wkręcić między śrubki mocujące, pasowało to idealnie. Niestety w SV-122 widzę, że nie ma takich śrub, więc trzeba by to przylutować. Raczej nie powinno być problemów, trzeba dobrze oczyścić, odtłuścić, nie oszczędzać kalafonii i złapie.
[#3] Re: Joystick QuickJoy II SV-122 (ułamana blaszka)

@krzysiekp41, post #1

Cyna nie wytrzyma dlugo, nie ma co próbować.
[#4] Re: Joystick QuickJoy II SV-122 (ułamana blaszka)

@brain030, post #2

Dokładnie. W tym modelu SV-122 jest przymocowane do płytki elektronicznej metalowe kółko od którego odłamała się ta blaszka (w kształcie trójkąta).
Na dniach będę próbował to przylutować.
Dzięki.
[#5] Re: Joystick QuickJoy II SV-122 (ułamana blaszka)

@perinoid, post #3

Ale mnie pocieszyłeś.
[#6] Re: Joystick QuickJoy II SV-122 (ułamana blaszka)

@krzysiekp41, post #5

Nie używasz tego odłamanego fragmentu, bo to wiadomo że będzie pracować w miejscu złamania i nic z tego nie będzie. Przylutowujesz żyletkę od góry, myślę że to by się dało też przykleić jakąś kropelką w żelu, bo powierzchnia łączeni będzie duża, ale najpierw sprawdź czy się ładnie nie przylutuje. Załączam jak wygląda mój VG-125 przed chwilą rozkręcony ;)

1
[#7] Re: Joystick QuickJoy II SV-122 (ułamana blaszka)

@brain030, post #6

1. Żyletka to stal nierdzewna. Trochę nie bardzo się da zlutować zwykłym stopem cyny.
2. Kropelka nie specjalnie przewodzi prąd elektryczny więc między żyletką a kółkiem powstanie izolator.
[#8] Re: Joystick QuickJoy II SV-122 (ułamana blaszka)

@*y, post #7

1. Masz rację, choć jestem niemal pewien, że widziałem również przylutowane w ten sposób żyletki.
2. Wystarczy zagiąć jeden róg żyletki tak aby przylegał do kółka, a klejenia dokonać na płaskiej powierzchni.
[#9] Re: Joystick QuickJoy II SV-122 (ułamana blaszka)

@krzysiekp41, post #1

Jakiś czas temu pojawił się projekt zamiennika elektroniki dla quickshotów. Przerabia go od razu na mikrostyki i blaszka nie jest potrzebna. Można by zrobić zbiorowe zamówienie, bo sam jeden zestaw bym potrzebował.

EDYT: Aaa, nieważne. To trochę inny joy, nie doczytałem, sorry. :(

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2023 07:44:13 przez teh_KaiN
[#10] Re: Joystick QuickJoy II SV-122 (ułamana blaszka)

@krzysiekp41, post #1

Czy ktoś z Was posiada ten model joya QuickJoy II SV-122 i czy próbował go kiedyś naprawiać?
- tak,
Czy tą ułamaną blaszkę w kształcie trójkąta warto przylutować cyną
- nie.
Moja niefachowa rada, wytnij z wieczka po puszcze np. kukurydzy cały nowy element i problem z głowy. Ja tak zrobiłem i do dzisiaj joy działa i najlepiej mi się na nim gra. Jest nie do zajechania, wszystkie joy'e na sprężynkach mogą mu buty czyścić. Kiedyś był już podobny wątek i tam wrzucałem zdjęcia mojego joy'a, może jeszcze fotki są aktywne.
[#11] Re: Joystick QuickJoy II SV-122 (ułamana blaszka)

@krzysiekp41, post #1

Jak najbardziej zgadzam się z AD99. Ja wykorzystuję wieczko puszki po szprotkach w sosie pomidorowymok, racja. I wcale (poźniej) nie śmierdzi, a działa wyśmienicie.
[#12] Re: Joystick QuickJoy II SV-122 (ułamana blaszka)

@krzysiekp41, post #1

Od czego Ty tam blachę zamontowałeś?


wszystko ciężko chodzi
, toż to nigdy nie miałeś joystick'a od MATT'a - Skorpiona
4
[#13] Re: Joystick QuickJoy II SV-122 (ułamana blaszka)

@AD99, post #12

Odnoszę wrażenie, że ten wycięty element z wieczka po puszce (chyba od kukurydzy) jest bardziej mocniejszy i solidniejszy niż zamontowany tam element oryginalny.szeroki uśmiech
Dzięki za solidną naprawę tego mojego joysticka.
[#14] Re: Joystick QuickJoy II SV-122 (ułamana blaszka)

@krzysiekp41, post #13

Spoko. Niech jak najdłużej służyOK
[#15] Re: Joystick QuickJoy II SV-122 (ułamana blaszka)

@AD99, post #12

Witam.
Ja uzupełniam połówką żyletki.
Jest bardziej sprężysta od denka puszki.
Pozdrawiam.
[#16] Re: Joystick QuickJoy II SV-122 (ułamana blaszka)

@ted, post #15

Kiedyś tak robiłem. W moim przypadku kilka razy się złamała, po jakimś czasie. Obecnie pewnie by wytrzymał taki patent dłużej, bo już mniej gram. No i gdzie jeszcze można kupić żyletki?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem