kategoria: Karty procesorowe
[#1] Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona
Witam.
Sorry, że nie umieściłem tego tematu w dziale - GIEŁDA. Wątpię, żeby ktokolwiek tam mi odpisał.
Kilka miesięcy temu grałem sobie w Sensible World Of Soccer na Amidze 1200 z kartą turbo Apollo 1240/40 (68040, 40MHz i 32MB RAM). Nagle gra zatrzymała się i pomyślałem sobie, że to zawiecha. Po restarcie A1200 coś nie może wykryć tej karty turbo. Bez tej karty turbo Apollo, A1200 działa bez problemu. W takim razie na 100% jest jakaś usterka na tej karcie turbo. Nabyłem już inną kartę turbo i nowo nabyta działa mi bez problemu. Od tamtego momentu tej karty turbo Apollo 1240/40 nie używałem i leży sobie w szufladzie.

A teraz do rzeczy:
Na procesorze jest radiator w celu chłodzenia procesora, bo podobno 68040 zbyt mocno się grzeje. W komplecie mam także 2 małe plastikowe wiatraczki (pierwszy jest podłączony kabelkami pod Apollo, a drugi był podłączony kabelkami do płyty głównej). Te oba wiatraczki kręcą się, więc ta karta turbo Apollo jest tylko częściowo uszkodzona.
Chciałbym tą kartę turbo Apollo wystawić na allegro/olx do sprzedaży, ale nie mam pojęcia za jaką kwotę. Jestem pewny, że niektórzy z Was potrafią naprawiać usterki na kartach turbo. Na dniach mogę zrobić zdjęcia tej karty turbo Apollo i wrzucić do neta.

Mam 3 pytania:
1. Czy ktoś z Was chciałby nabyć tą moją kartę turbo Apollo, podjąć się naprawy i być jej posiadaczem na długi czas?
2. Jaka byłaby rozsądna i uczciwa kwota tej karty turbo Apollo (częściowo uszkodzonej), aby kupujący/sprzedający - dobrze wyszli na tym interesie?
3. Jeżeli wystawiłbym tą kartę turbo Apollo do licytacji na allegro, to od jakiej kwoty początkowej?

Będę Wam bardzo wdzięczny za fachową pomoc.
[#2] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@krzysiekp41, post #1

Powinieneś jednak dać ogłoszenie do Giełdy ;)

1. Na pewno się ktoś znajdzie kto zaryzykuje
2. Taka na którą zgodzą się obie strony
3. Od 1zł

A nie myślałeś żeby podesłać ją komuś żeby spróbować ją zdiagnozować?
3
[#3] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@krzysiekp41, post #1

Wpierw dociśnij oscylator, wyjmij i włóż ram ponownie, machy poruszaj, zobacz okolice baterii.
[#4] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@alt_, post #2

Ja już nie potrzebuję tej karty turbo Apollo 1240/40. Powodem jest to, że nabyłem kartę turbo z prockiem 68030 i taka w zupełności mi wystarczy do uruchamiana gier przy pomocy WHDLoad. Rzadko uruchamiam gry typu 3D, więc procek 030 w zupełności mi wystarczy.
Być może komuś przyda się ta Apollo, bo dla niektórych amigowców nawet karta turbo 68030 jest zbyt wolna.pomysł
[#5] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@Hubez, post #3

Nie dociskałem oscylatora. Przeprowadziłem taki test, że wyjąłem simma 32MB RAM i włożyłem 16MB RAM. A1200 - nadal nie wykryła tej karty turbo Apollo.
Mam do dyspozycji 2 niepotrzebne simmy (32MB i 16MB).
Tak jak wcześniej wspomniałem - ja już nie potrzebuję tej karty turbo Apollo.
[#6] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@krzysiekp41, post #5

Licytacja od 1zł na allegro i link do działu giełda.
Chyba że zmienisz zdanie i dasz ogłoszenie że zlecisz naprawę, żeby sprawną sprzedać drożej.
[#7] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@karolb, post #6

W dziale Giełda nie można umieszczać linków do Aukcji/licytacji
4
[#8] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@alt_, post #7

A to sorki, coś mi się pomieszało
1
[#9] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@krzysiekp41, post #1

Wystawiłem na allegro do licytacji częściowo uszkodzoną kartę turbo Apollo 1240/40. Licytacja kończy się w niedziele wieczorem. Podaję link do mojej aukcji:
karta turbo Apollo 1240/40
Jakby ktoś był zainteresowany kupnem, to może licytować i nabyć cały zestaw w przyzwoitej cenie.
[#10] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@krzysiekp41, post #1

Wymień sobie ten kondensator
[#11] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@koczis, post #10

Tak mały a potrafi naprawdę nasrać
[#12] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@Dorian3d, post #11

Ale na allegro cytat
Że karta jest częściowo uszkodzona - to chyba w prowadzanie w błąd licytującego.
Rozumiem że karta odpala się z kompem ale nie widać np. Ramu -ok to wtedy jest częściowo uszkodzona, ale tutaj to komputer z kartą w ogóle nie wstaje. Więc karta uszkodzona.
Nie jesteś w stanie podać co jest uszkodzone może któryś z Machów i jest wtedy lipa.
5
[#13] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@mwb113, post #12

Jak dobrze znam Apollo, a poznałem kilka sztuk, ta karta jest bardzo wrażliwa na styk na złączu procesora. W większości przypadków nagłej "śmierci" Apollo pomagało dokładne wyczyszczenie złącza po stronie komputera i po stronie karty specjalnym płynem do styków. Można też delikatnie podoginać igłą wszystkie styki w złączu, po stronie karty. Ale tak dosłownie pół milimetra, z wyczuciem.
2
[#14] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@Daclaw, post #13

Zimne luty przy złaczu też się zdarzają.
[#15] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@Daclaw, post #13

Na taki rozwój wydarzeń liczy pewnie hazardzista, który (na tę chwilę) chce dać za tego trupa 801 zł. Żeby to jeszcze było 060...
[#16] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@Daclaw, post #13

Normalka. Przez wiele lat miałem. Dociskanie MACHów i czyszczenie złącza stało się swego radzaju rytuałem.

Ten radiator
[#17] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@snifferman, post #14

Niech obczai ten układ SMD obok baterii czy nie został przez nią podtruty.
[#18] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@readwrite, post #15

Musisz zrozumieć, że z upływem czasu akcesoria do Amigi są coraz droższe. Na rynku wtórnym taka karta turbo Apollo 1240/40 (jako sprawna) jest wystawiana do sprzedaży nawet za ok 3 tysiaki. Kiedyś na allegro taka sama karta (jako uszkodzona) sprzedała się za 989 zł.
Tu masz link:
Uszkodzona karta turbo Apollo 1240/40
Skoro taka sama karta (jako uszkodzona) została sprzedana, to oznacza, że jest jakieś zapotrzebowanie.
[#19] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@krzysiekp41, post #18

Rzecz w tym, że za te 800-1000zł to można już kupić TF1260 (bez cpu) i nie martwić się, że jak coś padnie to nie będzie tego jak naprawić.
4
[#20] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@alt_, post #19

Nie wszyscy chcą nowej karty. Jedni lubią córki a drudzy matki. Nawet te zepsute

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2023 01:03:24 przez snifferman
1
[#21] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@snifferman, post #20

Jest na to naukowe określenie - nekrofilia

A tak poważnie - ja wiem i rozumiem. Niemniej uważam że kupowanie takiej karty w stanie zupełnie nie wiadomym, przy świadomości, że może być nie do naprawy to wyrzucanie kasy w błoto... chyba że ktoś ma mocno zniszczoną kartę po wylewie baterii i chce przełożyć z niej MACH-y. Ale w tej sytuacji chyba wolałbym kupić od Hertella PCB i złożyć "nowe" Apollo...
1
[#22] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@alt_, post #21

Ale w tej sytuacji chyba wolałbym kupić od Hertella PCB i złożyć "nowe" Apollo...

Kupowałeś? Pytam z ciekawości, bo ja kiedyś chciałem, ale on nie chciał sprzedać. Coś tam pisał, że taki ma układ, że samych PCB nie sprzedaje, robi gotowe karty.
[#23] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@Kilos, post #22

robi gotowe karty.


Też ma dumpy wsadów? Czy tylko jak masz gotowe układy?
[#24] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@Kilos, post #22

nie kupowałem.

Z tego co pamiętam oferował przerzucenie gratów ze starej na nową. MACHy trzeba mieć swoje bo wsady ma tylko Jens a ten powiedział że nie da i już.
[#25] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@Kilos, post #22

Ja parę razy kupowałem i nigdy nie było problemu
[#26] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@juen, post #25

Zawsze ma 2 ostatnie hahaha
3
[#27] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@alt_, post #21

Gerontofilia raczej. Ktoś kto walczy tak zawzięcie o to truchło liczy że to raczej zadziała. Choć w tym wypadku to będzie Frankensteinofilia - kupujesz zwłoki z nadzieją na ożywienie.
[#28] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@QUAD, post #26

O tak tak włąśnie tak...zawsze ma dwie ostatnie. Samego PCB nie sprzeda tylko oferuje przelutowanie twojej starej karty na nowe PCB. Cenowo też nie jest podobno tanio, więc w takim przypadku to lepiej kupic sobie używana sprawną kartę bo chyba taniej wyjdzie.
Ale też nie ma sie co dziwić bo ona na tym poprostu zarabia.

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2023 08:51:54 przez jaster
1
[#29] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@jaster, post #28

Ja brałem same pcb, ale zawsze miał 2 ostatnie
[#30] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@QUAD, post #29

zgadza sie, zasadniczo to operuje juz na ujemnych wartosciach, ale wciaz dwie ostatnie ;D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem