[#1] CDTV Zagadka-Problem
mam problem, może już się z czymś takim spotkaliście?

że tylko po odłączeniu oryg kabla IDE, (ten od przedniego Adaptera - planuję tu podłączyć adapter CF),
CDTV wg sie nie uruchamia,

niezależnie czy zworka jp15 jest całkowicie zdjęta czy nie

z oryg kablem i adapterem, wszystko śmiga OK.

ps.
czy mógłby ktoś zrobić eksperyment i odłączyć w swojej CDTV, na chwilę, ten kabelek ?
ciekawe czy też będzie taki sam efekt, czyli, brak uruchomienia CDTV



Ostatnia aktualizacja: 14.01.2024 17:28:11 przez Cezarykl
[#2] Re: CDTV Zagadka-Problem

@Cezarykl, post #1

Czekaj, co? Jakie IDE, w CDTV?
3
[#3] Re: CDTV Zagadka-Problem

@Cezarykl, post #1

CDTV nie ma IDE, ma SCSI do którego potrzebny jest jeszcze adapter (coś a'la).

Czy dobrze rozumiem że podpinasz się do slotu z przodu, na to specyficzne rozszerzenie pamięci?
To także nie jest IDE.
[#4] Re: CDTV Zagadka-Problem

@Cezarykl, post #1

Można fotkę...
1
[#5] Re: CDTV Zagadka-Problem

@Skotos, post #3

tak nie ma żadnego IDE czy SCSI,
ale przedni adapter ma standardowe gniazdo i kabel IDE
w tym miejscu:

https://programatory.archi-tech.com.pl/pl/p/Adapter-CF2IDE-dla-Amiga-CDTV/337#galleryName=productGallery,imageNumber=2

ps.
rozumiem, że zamiast do tego oryg portu adaptera, potrzeba wpiąć się do portu ide na jakimś turbiaczu

no ale tak jak pisałem wcześniej, GDY ODEPNĘ oryg adapter co już tam w tym miejscu był! To amiga się nie uruchamia !

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2024 20:56:15 przez Cezarykl
[#6] Re: CDTV Zagadka-Problem

@Cezarykl, post #5

Czy mozesz zrobic fotke, ktory kabel wypinasz?
[#7] Re: CDTV Zagadka-Problem

@Phibrizzo, post #6

No właśnie. Tam chyba żadne złącze nie ma 40pin..(?)
[#8] Re: CDTV Zagadka-Problem

@Phibrizzo, post #6

po wypięciu tylko tego 40pin złącza od przedniego adaptera
CDTV już się nie uruchamia
czy mógłby ktoś to u siebie odłączyć?

.


.

[#9] Re: CDTV Zagadka-Problem

@Cezarykl, post #8

CN13 to zlącze taśmy sygnałowej kart pamięci
Poczytaj to:
https://www.ppa.pl/sprzet/cdtv-zlacze-card-ram-inaczej.html

Czy sądzisz że nikt przez tyle lat nie zorientował się pod to złącze można podpiąć urządzenie IDE ?
I dopiero Ty to odkryłes?

NIE . NIE jest to złącze IDE.

opis do zdjęć adaptera którego link podałeś
Adapter CF2IDE dla Amiga CDTV

Parametry adaptera:
- Podwójne złącze 40 oraz 44pin 
- zworka Master/Slave
- Zasilanie musi być dostarczone do złącza 5V
- Dioda LED sygnalizująca zapis/odczyt
- Montowany w miejscu zaślepki portu kart pamięci
- Mocowanie na śruby do korpusu Twojej Amigi
- posiada złącze na podłączenie zewnętrznej diody LED


Ostatnia aktualizacja: 15.01.2024 01:02:33 przez Norbert
[#10] Re: CDTV Zagadka-Problem

@Norbert, post #9

rozumiem, że zamiast do tego oryg portu adaptera, potrzeba wpiąć się do portu ide na jakimś turbiaczu
no ale tak jak pisałem wcześniej, GDY ODEPNĘ oryg adapter co już tam w tym miejscu był! To amiga się nie uruchamia !


Czy sądzisz że nikt przez tyle lat nie zorientował się pod to złącze można podpiąć urządzenie IDE ?
i dopiero Ty to odkryłes?
NIE . NIE jest to złącze IDE.



tak jak pisałem wcześniej, GDY ODEPNĘ oryg adapter co już tam w tym miejscu był! To amiga się nie uruchamia !

DLACZEGO TAK JEST?
a nie że tam chcę wpiąć bezpośrednio CF !
!
[#11] Re: CDTV Zagadka-Problem

@Cezarykl, post #10

To nie odpinaj taśmy, to Amiga będzie się uruchamiać.
1
[#12] Re: CDTV Zagadka-Problem

@Norbert, post #11

aby zamontować nowy adapterCF i tak oryg płytkę adaptera trzeba odpiąć (bo po co ma się bujać w środku ?),
a jest ona na stałe przylutowana do kabla 40pin
.
[#13] Re: CDTV Zagadka-Problem

@Cezarykl, post #12

Wypiecie tasmy z przedniego zlacza kart zewnetrznych nie powinno miec zadnego znaczenia.
Jesli jednak po jej wypieciu CDTV sie nie uruchamia to jestem pewny (wg mojego obecnego stanu wiedzy)
ze to jakies CZARY.

Bo na plytce tego zlacza nie ma zadnej elektroniki ktora by nim sterowala. To tylko przewody jeden-do-jeden.
2
[#14] Re: CDTV Zagadka-Problem

@Phibrizzo, post #13

tak jak pisałem wcześniej, GDY ODEPNĘ oryg adapter co już tam w tym miejscu był! To amiga się nie uruchamia !

Tylko Cezaryki pisze, że ma tam "oryginalną płytkę". Niestety nie wiem jaką, bo zrobienie zdjęć to dziś tak skomplikowana rzecz.


Aaaa... wcześniej pisał o samym przewodzie

że tylko po odłączeniu oryg kabla IDE, (ten od przedniego Adaptera - planuję tu podłączyć adapter CF),
CDTV wg sie nie uruchamia,


No i planuje "podłączyć tu" adapter CF.
Powinien na tym forum być dział "Z archiwum X"

Cezaryki. Skup się. Pełna koncentracja i napisz dokładnie o co ci chodzi. I zrób zdjęcia tego oryginalnego adaptera.

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2024 08:19:15 przez snifferman
[#15] Re: CDTV Zagadka-Problem

@Cezarykl, post #10

To nie jest raczej normalne zachowanie, na tym adapterze oryginalnym nie ma elektroniki przecież, u mnie to jest odłączone i CDTV się uruchamia. Ja mam akurat bootrom 2.30.
[#16] Re: CDTV Zagadka-Problem

@san_u, post #15

Rozpiska pinów tego złącza wskazuje, że nie ma tam sygnałów wyjściowych z tego adaptera, które by czymś sterowały w CDTV, a więc to jest sprawa, która wymagałaby zbadania od strony elektronicznej, bo na tę chwilę to tylko przychodzi mi do głowy to, że naprężenie złącza samą wtyką powoduje, że coś zaczyna łączyć, albo odbicia sygnałów sprawiają, że CDTV jeszcze działa na krawędzi (albo to jest jakaś dziwna cecha tej rewizji, choć i tak tak nie powinno być).

Spróbuj podpiąć pod to złącze zwykłą taśmę IDE 40 żyłową o podobnej długości.



Ostatnia aktualizacja: 15.01.2024 09:38:37 przez san_u
[#17] Re: CDTV Zagadka-Problem

@san_u, post #16

Tam można było podpiąć dodatkową pamięć. Pytanie czy kick jest oryginalny czy zmodyfikowany. Może być, że ROM czegoś tam szuka i nie znajduje.

Ja mam chyba ograniczoną percepcję, bo nie wiem co Cezaryki dokładnie ma na myśli? Ma tam samą taśmę podłaczoną czy jakiś dodatkowy gadżet. Zdjęcia by się przydały.

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2024 10:01:37 przez snifferman
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem