kategorie: Karty procesorowe, Kontrolery
[#31] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@Wankowicz, post #30

Będzie za dwa tygodnie?


Jak bym umiał to zrobić to bym nie pisał o tym tylko o prototypie.

Kolejny temat o sprzęcie, który nigdy nie powstanie


Rozumiem z Twojego podejścia że sam jesteś autorem wielu projektów sprzętów, czyż tak?
[#32] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@_DiskDoctor_, post #31

Po co chcesz mieć to rozszerzenie w swojej Amidze? Dlaczego jedno rozszerzenie Cię nie satysfakcjonuje?Dlaczego chcesz mieć możliwość przełączania pomiędzy dwoma kartami?
2
[#33] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@Stoopi, post #32

Matką wynalazku jest zawsze potrzeba. A ojcowie to już różni bywają
1
[#34] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@Stoopi, post #32

Chciałbym mieć 2 karty naraz a koszt rozszerzenia jest znacznie tańszy niż A1200.

Poza tym zgodnie z moją polityką mam 1 komputer = 1 platforma. Inaczej nie pomieściłbym sprzętów.
[#35] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@_DiskDoctor_, post #34

Wątpię czy komercyjne przygotowanie takiego działającego rozwiązania (projekt, prototypy, poprawki, testy) jest znacznie tańsze od A1200... A jak już się koszty podsumuje to pewnie wszyscy trzej zainteresowani spuchną i podarują sobie zakup Za duże ryzyko, że się na temacie popłynie. Zrobisz, sprzedasz parę sztuk, a klonerzy skopiują i sprzedadzą w cenie materiałów nie musząc inwestować w know-how.
Wymysł fantasty do realizacji przez idealistę-mecenasa, który nie musi wykarmić rodziny...
4
[#36] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@_DiskDoctor_, post #34

A ja lubię być złośliwym i odpowiem złośliwie - skoro i tak idziesz w emulację i to jeszcze w dodatku nieistniejącego procesora i chipsetu, to nie lepiej sprzedać Amigę, Warpa i to trzecie badziewie, kupić porządnego laptopa, zainstalować winua (przynajmniej to emulator Amigi) i nie będziesz miał problemu z przełączaniem się między różnymi kartami , procesorami, obudową i jeszcze pomożesz innemu forumowiczowi z tego wątku z problemem wyjścia dźwięku z HDMI...
[#37] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@_DiskDoctor_, post #31

Rozumiem z Twojego podejścia że sam jesteś autorem wielu projektów sprzętów, czyż tak?


Zgadza się. Na co dzień zajmuję się automotive.
1
[#38] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@RokiS, post #36

No co ty? Laptopa? Tu chodzi o zbudowanie Amigi 1200 "pokraka edition" szeroki uśmiech
3
[#39] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@jaster, post #38

Może chodzi o urządzenie ringu w jednej Amidze: CPU prawdziwy vs symulowany by w końcu wyłonić zwycięskie i jedynie słuszne rozwiązanie?
[#40] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@Jacques, post #39

To takie gdybanie. Z tego co widzę to śmiech na sali. Trudno, ja postąpiłem według zaleceń i zakupiłem kilka Amig, ale czy takie rozwiązanie jest wygodne? Kiedyś Commodore tworzył karty na których był do uruchomienia drugi komputer. Co ciekawe używał on Amigi by móc korzystać z peryferiów. Było to rozwiązanie drogie, ale miało kilka zalet. Oszczędność miejsca i kasy. Czy karta do której można wpiąć dodatkową kartę z turbiaczem i włączać akurat tą którą się chce, a wyłączać tą drugą to jest coś skomplikowanego? Nie, nie jest i elektronicy zgodnie potwierdzili, że jest to wykonalne. Ustalili, że projekt będzie kosztował więcej niż 2000 zł, ale to by było na pokrycie ewentualnych strat. Czy znalazła się osoba/y która by była zainteresowana projektem. Myślę, że tak, ale to zależy ilu by było chętnych. Jak na razie zainteresowanie po stronie hejterów jest większe niż po stronie chętnych więc jedyne co można zrobić to czekać na takie zainteresowanie, by się komuś chciało podjąć realizacji takowego ustrojstwa. Tak czy siak, to na tyle w tym wątku z mojej strony, odezwę się w swoim czasie tak jak obiecałam w wątku o multiprzełączniku. Pozdrawiam wszystkich, hejterów również.
[#41] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@koczis, post #40

Byc moze, cos takiego jest do zrobienia.
Ale ja widze jeden podstawowy problem.
Jak cos nie zadziala jak nalezy to spalone/uszkodzone moga byc 2 dosc drogie karty turbo.
Ja na pewno nie chcialbym byc testerem takiego wynalazku.
Ale moze sie znajda chetni i odwazni.
1
[#42] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@Don_Adan, post #41

Ja nie widzę takiego problemu.

To coś przełącza piny 1-1, tzn. nic nie dokłada i nic nie odbiera. Tak jak Hydra od Lotharka.

Ryzyko uszkodzenia minimalne.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem