[#1] montowanie partycji pod Bazylem
Heloł!

Pomyślałem sobie - kiedyś miałem na dysku (w moim klasyku) partycję dla emulowanego Maca. Mam tam trochę softu, spróbujemy go poużywać na Bazylu na Efi.

No to podłączamy twardego (przelotką z IDE->USB). Chodzi!
I teraz co?

Partycji makowej nie ma na pulpicie (bo i skąd skoro system plików egozyczny), widać ją tylko w HDConfigu. Myślę sobie - dobra nasza, powpisujemy w prefsach Bazyla ręcznie. Ale ręcznie się device ustawić w tym GUI nie da! Można tylko wybrać dysk z listy, co stwarza mi pewne problemy (jako że partycji na liście nie ma).

Pomoże ktoś?
[#2] Re: montowanie partycji pod Bazylem

@recedent, post #1

to jest partycja czy caly dysk?
Czy widac amiga partycje na tym dysku?



Ostatnia modyfikacja: 10.01.2009 16:54:46
[#3] Re: montowanie partycji pod Bazylem

@Norbert, post #2

Partycja. Wszystkie pozostałe (amigowe) działają bez problemu. Tylko makowej nie widać.
[#4] Re: montowanie partycji pod Bazylem

@recedent, post #3

To może ja się podepnę.

Problem u mnie polega na tym, że Basilisk II wywala mi się po około minucie działania z OS 7.5.5 - nawet jeżeli nic nie robię. A OS8.1 nie udało mi się zainstalować ani uruchomić mojej plikopartycji z 8.1PL używaniej jeszcze na classicu z ShapeShifterem.

[#5] Re: montowanie partycji pod Bazylem

@Solo Kazuki, post #4

Na amigowym/mosowym Basilisku nie uruchomi sie OS8.1. Potrafi to tylko wersja na windowsa.
Widocznie cos zostalo "namieszane" w "naszej" wersji.
W GUI brakuje mi mozliwosci ustawienia rodzaju emulowanego CPU i FPU, ale mozna to ustawic bezposrednio w pliku konfiguracyjnym.

A co do wyboru makowej partycji to mysle ze powinno zadzialac jesli wybierzesz ktoras partycje amigowa na tym dysku, a potem zmienisz tylko startowy block oraz ilosc blokow partycji makowej
[#6] Re: montowanie partycji pod Bazylem

@recedent, post #3

CrossMACFileSystem

[#7] Re: montowanie partycji pod Bazylem

@recedent, post #1

przypomne tylko, że tutaj jest poprawiona przeze mnie wersja basiliska w której działa 8bit fullscreen z poprawnymi kolorami

http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/download/BasiliskII.lha

co do 8.1 to próbowalem znaleźć w kodzie gdzie się wywala ale nie mogłem a itix jakos nie odpowiada na maile :/

[#8] Re: montowanie partycji pod Bazylem

@Norbert, post #5

Niestety nie zadziałało. Wybrałem którąś z amigowych partycji, poprawiłem blok startowy i ilość bloków i niestety nic.
A te ustawienia to siedzą gdzie?
Myślałem, że w env:mui/BASILISKII.1.prefs ale tam nic nie ma.
Bo może wystarczy w tym pliku konfiguracyjnym ustawić ścieżkę?

Dziwne, ale może faktycznie będę musiał najpierw zamontować tę partycje pod MorphOSem żeby emulator mógł z niej skorzystać...
[#9] Re: montowanie partycji pod Bazylem

@recedent, post #8

a czego nie skorzystasz z rawdisk: ??

[#10] Re: montowanie partycji pod Bazylem

@recedent, post #8

Ustawienia do Basiliska sa w ENV i ENVARC:
BasiliskII_prefs

Jesli pozmieniales ustawienia i uruchomiles emulator to ustawienia zapisaly sie na dysk.
(Szkoda ze nie ma mozliwosci zapisania ustawien bez uruchamiania emulatora przyciskiem START.)
Teraz wyedytuj plik konfiguracyjny i wpisz nazwe device zamiast nazwy partycji czyli:

disk */dev/dyskUSB/0/0/234/15444/512
na
disk /dev/usbscsi.device/0/0/234/15444/512

Liczby po usbscsi.device to UNIT,FLAGS,START BLOCK,BLOCKS,BLOCK SIZE. Ustaw je wedlug potrzeby.

ps.
Przydalaby sie jest w GUI mozliwosc ustawienia emulowanego modelu Macintosha.
[#11] Re: montowanie partycji pod Bazylem

@rzookol, post #9

Dzięki za sugestię. Zapomniałem że w 2.2 jest cuś takiego. Tylko jak tego używać?
[#12] Re: montowanie partycji pod Bazylem

@recedent, post #11

wybierasz plikopartycje i wpisujesz w katalog
rawdisk:

u mnie to tak wygląda
rawdisk:disks/mac1
albo tak
rawdisk:devices/ide.device/0/RDB/partition01

to wyzej to tylko przyklad, akurat u mnie mac1 to partycja mola z macosx

[#13] Re: montowanie partycji pod Bazylem

@rzookol, post #12

Dzięki. Działa. Jednak MorphOS czasem pozytywnie zaskoczy...
[#14] Re: montowanie partycji pod Bazylem

@rzookol, post #7

jutro powinna sie pojawic nowa wersja na aminecie

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem