kategoria: PC
[#1] Parę pytań dotyczących a2286
Mam parę pytań dotyczących tego sprzętu.


Czy na takim sprzęcie ( 286+fpu) da się uruchomić kartę dźwiękową? Testowałem kilka i żadnej nie udało mi się uruchomić?

Da się zrobić jakiś tuning tego sprzętu? Wymiana procka na 386/overclocking tego 286/rozszerzenie ramu?

Benedykt Dziubałtowski
[#2] Re: Parę pytań dotyczących a2286

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Czy na takim sprzęcie ( 286+fpu) da się uruchomić kartę dźwiękową? Testowałem kilka i żadnej nie udało mi się uruchomić?


Ja bym celował w jakieś starsze SB Pro, SB16. Z tego co pamiętam karty PnP potrzebują programiku do inicjalizacji w autoexec.bat. Starsze karty ustawiasz zworkami. No i oczywiście ustawienie zmiennej BLASTER.

Na płycie 386 dasz radę wstawić procesor 486SLC/DLC. Do dzisiaj nie słyszałem o podobnym upgrade dla 286: http://www.walshcomptech.com/ps2/kingston.htm

O proszę jest na ebay: aukcja ebay. Oczywiście nie ma gwarancji że zadziała na A2286.


Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 17:22:09 przez zyga64
[#3] Re: Parę pytań dotyczących a2286

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Benio, muszę sprostować. Mody z netu dotyczyły karty A2088. Taką też mam
[#4] Re: Parę pytań dotyczących a2286

@zyga64, post #2

Mam parę kart pnp ale nie znalazłem do nich żadnych sterowników. Czy jest jakiś program diagnostyczny, który pokazuje przerwania adresy dma, irq danej karty?


Benedykt Dziubałtowski
[#5] Re: Parę pytań dotyczących a2286

@Benedykt Dziubałtowski, post #4

To właśnie ten programik uruchamiany po starcie konfiguruje te zasoby. Podaj na jakim chipie jest karta to znajdziemy i sterowniki.
[#6] Re: Parę pytań dotyczących a2286

@zyga64, post #5

Potwierdzam, trzeba sobie odpowiednio edytować autoexeca.
Sławne : "set BLASTER=A220 I5 D1 "coś tam dalej,
kolejna linia była c:\sb\diagnose a następna c:\sb\mixerset,
musisz sobie wygooglać bo ja już nie pamiętam.
Jakiś miesiąc temu wylutowałem gniazdo słuchawkowe z Soundblastera 16 Vibra na ISA, mam go jeszcze z 486.
Jak bym wiedział wcześniej to bym ci podesłał, bo u mnie przeznaczony jest na części, niestety nie wiem czy jest jeszcze sprawny, ostatnio sprawdzany jakieś 2 latka temu.
Sterowniki też gdzieś tam mam na dysku, aż 3 dyskietki zajmowały, często się instalowało.
Tych przelotek do upgradu procka było sporo, zawsze możliwy był skok o klasę wyżej 386=486.
Tyle że koszt takiej przelotki był równy kosztowi nowej płyty.
A efekt w Amidze może być ciekawy tylko czy to zadziała.

Pzdr.
[#7] Re: Parę pytań dotyczących a2286

@Robii_k, post #6

A tutaj jest o kartach sieciowych NE2000 przy A2286 (w Workbenchu): http://home.arcor.de/kickstart/TKA/Tutorials/bridgeboard/etherbridge.html

Niestety w pięknym języku Goethego.
[#8] Re: Parę pytań dotyczących a2286

@zyga64, post #7

Znam ten manual to mi działa. Na chwilę obecna mam inny problem. Zupergradowałem sobie kickstart do 3.1 i a2286 zaczęło świrowac. Podmieniałem różne wersje janus.library ale bez efektu.


Benedykt Dziubałtowski
[#9] Re: Parę pytań dotyczących a2286

@Benedykt Dziubałtowski, post #8

Witam,

Jak poradziłeś sobie z wyskakującym błędem janus.library.
Jeśli masz działającą wersję z systemem 3.1 - proszę podeślij namiary gdzie ją odnajdę.

pozdrawiam
Raybeez
[#10] Re: Parę pytań dotyczących a2286

@Raybeez, post #9

Benka oficjalnie nie ma na forum, więc jak się do Ciebie nie odezwie sam to spróbuj na prywatnego maila (ja Ci go nie podam bo go nie posiadam).
[#11] Re: Parę pytań dotyczących a2286

@BULI, post #10

Za późno zauważyłem wątek że właśnie zniknął. Może ktoś inny kto posiada kartę PC 2088XT do Ami?
Maila poszukam.

Pozdrawiam
Raybeez
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem