kategoria: SNES
[#1] CoolNess i ANess[gfx] oraz problemy
Czy istnieje jakaś lista kompatybilnych ROMów z emulatorami na Amidze?
Pobrałem kilkanaście romów z netu celem przetestowania ich działania. Szybkość i dźwięk OK ale przeważnie mam przekłamania w grafice. Np. Contra działa prawie idealnie z dźwiękiem a Ultimate Stuntman w ogóle się nie odpala na obydwóch emulatorach.

Inny problem to całkowity brak dźwięku w CoolNess. ANess działa pod CGXem i dźwięk jest tylko znów czasami trochę za szybko (wybieram dlatego z menu jedną opcję spowalniającą).

W Ami mamy tylko przycisk "A". Żeby poemulować sobie NESa trzeba używać pada z CD32 albo grać klawiaturą co jest średnio wygodne.

Ktoś się wypowie może bardziej doświadczony?
[#2] Re: CoolNess i ANess[gfx] oraz problemy

@pong777, post #1

CoolNESs-a w ogóle bym sobie darował, jest bardzo niedopracowany i nie obsługuje zbyt wielu mapperów przez co bardziej zaawansowane (czytaj: co lepsze) gry nie będą działały w ogóle bądź będą widoczne błędy w grafice. Polecałbym zainteresować się DarkNESs-em - swego czasu gdy przeglądałem cały NES-owy ROMset to właśnie na nim odsetek niepoprawnie bądź w ogóle nie działających gier był najmniejszy.
Odnośnie grania klawiaturą, CoolNESs miał podpięty fire A pod lewą Amigę, fire B zaś pod lewy Alt. W DarkNESs-ie fire A to lewy Shift, fire B to lewy Alt.
[#3] Re: CoolNess i ANess[gfx] oraz problemy

@cpt. Misumaru Tenchi, post #2

Ja na amigowych emulatorach nes sie zawiodlem. Na zadnym (anes, coolnes i darknes) nie dalo sie pograc w pierwsze czesci Final Fantasy. Zawsze byly przeklamania w grafie albo wieszalo kompa.
[#4] Re: CoolNess i ANess[gfx] oraz problemy

@twardy, post #3

To prawda. Gdy wieszał się DarkNESs to wczytywałem sejwa pod CoolNESs-em, jakoś przechodziłem problematyczny moment z pokaszanioną grafiką, zapisywałem stan i wracałem do DarkNESs-a.
[#5] Re: CoolNess i ANess[gfx] oraz problemy

@cpt. Misumaru Tenchi, post #2

A odpalił ktoś na jakimkolwiek emulatorze (nawet na PC) bez przekłamań Micro Machines?
[#6] Re: CoolNess i ANess[gfx] oraz problemy

@pong777, post #5

Jasne, na pecetowych emulatorach (których do wyboru jest ponad 100) nie było z całego ROMsetu i disksetu (mowa o Famicom Disk Systemie) ani jednej gry która nie chciała działać bądź wyświetlała totalną kaszanę. Smutno to mówić, ale emulacja czegokolwiek pod Amigą to niestety nie jest zbyt dobry pomysł... Sam kiedyś szalałem jak dziki na AmiMasterGear czy innym fMSX-ie, ale dziś to raczej pomyłka. No chyba że jest się masochistą.

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 20:39:10 przez cpt. Misumaru Tenchi
[#7] Re: CoolNess i ANess[gfx] oraz problemy

@cpt. Misumaru Tenchi, post #6

A może istnieje jakiś dobry emulator NESa działający pod ShapeShifterem?
[#8] Re: CoolNess i ANess[gfx] oraz problemy

@cpt. Misumaru Tenchi, post #6

Jasne, na pecetowych emulatorach (których do wyboru jest ponad 100) nie było z całego ROMsetu i disksetu (mowa o Famicom Disk Systemie) ani jednej gry która nie chciała działać bądź wyświetlała totalną kaszanę. Smutno to mówić, ale emulacja czegokolwiek pod Amigą to niestety nie jest zbyt dobry pomysł...


Amigą 68k (ale to też nie do końca prawda, bo emulatory Maca i ZX Spectrum są OK), bo z PPC i nie mówię tutaj tylko o AmigaOS 4, ale nawet o WOS to już poemulować można sobie więcej rzeczy i oczywiście problemów takim np. Micro Machines nie ma. CoolNes był dobry do Mario, o ile pamiętam, chociaż pewny na 100% nie jestem, naście lat minęło od czasu gdy go odpalałem.

Na marginesie pierwsza częśc Micro Machines, jest wszak dostępna bezpośrednio na Ami.

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2013 18:24:03 przez Mufa

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2013 18:24:16 przez Mufa
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem