kategorie: Macintosh, PC
[#1] Nowy Fusion i PCx
Witam

Jim Drew, autor Fusion (emulator Macintosha) i PCx (emulator PC) dzisiaj napisał na EAB że ma zamiar niedługo wydać nowe wersje wspomnianych emulatorów. Obydwa emulatory mają być dostępne we wspólnym pakiecie.
[#2] Re: Nowy Fusion i PCx

@Solo Kazuki, post #1

Na pcx i uczyłem się tp7 w 98-99 r. Trzymam kciuki i wyrażam zainteresowanie.
[#3] Re: Nowy Fusion i PCx

@Solo Kazuki, post #1

Przecież on pisze od lat, że zamierza wydać nowe wersje. Poza tym pytania są dwa:
1) cena
2) czy nowe wsparcie dla czegokolwiek innego niż Vampire2 będzie zrobione sensownie
[#4] Re: Nowy Fusion i PCx

@Risc, post #2

PCx był fajny. W przeciwieństwie do pctask-a ładnie dało się na nim ustawic normalną czcionkę vga. Oczywiście na ekranie z przeplotem :)
[#5] Re: Nowy Fusion i PCx

@Solo Kazuki, post #1

Jeśli też Fusion PPC to byłaby rewelacja.
[#6] Re: Nowy Fusion i PCx

@pong777, post #5

Tak IFiusion to było by coś konkretnego, np wywalenie buga przez którego nie działa na Blizzardzie PPC lub Sonecie..
Ale wracając do rzeczywistości, w wątku na EAB napisał classic Fusion, więc raczej IFusiona nie będzie..
[#7] Re: Nowy Fusion i PCx

@pong777, post #5

A czasem nie sprzedał praw do iFusion wydawcy?
[#8] Re: Nowy Fusion i PCx

@michal_zukowski, post #3

czy nowe wsparcie dla czegokolwiek innego niż Vampire2 będzie zrobione sensownie


On się z ludźmi od Vampire'a pokłócił - wszystko było w porządku, jak rozpowszechniali pirackie oprogramowanie innych ludzi.Jak zobaczył, że pirackiego Fusiona też rozpowszechniają, to się na nich śmiertelnie obraził.

Szczerze, to ja od tego człowieka nic bym nie kupował. Widziałem jego wypociny na kilku forach, ma jakąś obsesję i chyba chce, żeby część oprogramowania, do którego ma prawa, zniknęła w otchłani historii. Nie zamierzam wspierać swoja kasą kogoś takiego.
[#9] Re: Nowy Fusion i PCx

@Cedrat, post #8

Widziałem jego wypociny na kilku forach, ma jakąś obsesję i chyba chce, żeby część oprogramowania, do którego ma prawa, zniknęła w otchłani historii.


Krótko mówiąc - nie życzy sobie, żeby ludzie piracili oprogramowanie które napisał?

[#10] Re: Nowy Fusion i PCx

@recedent, post #9

He, he - dobre
[#11] Re: Nowy Fusion i PCx

@recedent, post #9

Nie tylko piracili. Nawet darmowe wersje demo mu przeszkadzały. A, jak napisałem, piracenie softu innych ludzi (i to softu wciąż możliwego do kupienia) już mu nie przeszkadzało.
[#12] Re: Nowy Fusion i PCx

@Cedrat, post #11

A ty drzesz szaty gdy okradną kogoś 43 miasta dalej czy dopiero jak okradną ciebie lub twoich bliskich? :) Jeśli nie pochwalał piracenia czyjejś pracy i wyraźnie wkurzało go piracenie jego pracy to jest jak 99,99% devsów.
[#13] Re: Nowy Fusion i PCx

@abcdef, post #12

A ty drzesz szaty gdy okradną kogoś 43 miasta dalej


Tak. Do tego nie zadaję się z ludźmi, którzy dorabiają sobie okradaniem - tylko dlatego, że mnie zostawiają w spokoju. Dlatego nie kupię Vampire'a, chociaż kiedyś ostrzyłem sobie na niego zęby (tak, ściągnąłem kiedyś Coffin'a - i szczęka mi opadła, bo byłem na 100% pewny, że na dzień dobry poprosi o płytkę z Amiga OS 3.9, jak inne tego typu wynalazki). Motywacja właścicieli praw autorskich do AmigaOS do rozwijania go dalej jest dla mnie ważniejsza.

Gościu zresztą wyraźnie napisał, że wcale mu nie chodzi o okradanie go z zarobków link


It has nothing to do with selling it - which I do not intend to do. I just want everything removed from existence.


Inny smaczek link:

I was the biggest cracker (parameter creator) in the U.S. from 1983 to 1988, with thousands of cracks written, along with a series of books - and whole disk copying was still by far the preferred method for the U.S. market.
(...)
This wasn't some kind of hobby, it was my daily job.


Ten gościu najpierw się dorobił na piractwie, a teraz sam jęczy.

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 19:15:54 przez Cedrat
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem