kategoria: PC
[#1] Wersje PCX
Która wersja PCX była wydana jako ostatnia?

1.1 - jest full na AF #50 CD
2.1 - jest DEMO na Aminecie - czy gdzieś się pojawiła pełna wersja bądź można ją jeszcze zarejestrować u autora?
3.0 - gdzieś ktoś o niej pisał nie wiem czy nie na Discord podobno kilka razy szybsza niż wcześniejsze. Może ktoś potwierdzić?
[#2] Re: Wersje PCX

@pong777, post #1

Ja mam wydanie dyskietkowe 1.1
[#3] Re: Wersje PCX

@pong777, post #1

Do wersji 2.1 była witaminka, która ponoć "tworzyła" pełną. Nie wiem czy ta sztuka komuś się udała.
[#4] Re: Wersje PCX

@waldiamiga, post #3

Takie coś jeszcze na EAB znalazłem że podobno 2.1 full nie było nigdy:

link
[#5] Re: Wersje PCX

@pong777, post #1

Na DEMO nie da się uruchomić Windows 3.11 for Workgroups - i to jest prawda, pisze o tym na Aminecie.

Na 1.1 full jest tak samo.

Czy komuś się udało uruchomić Windows pod PCx?
[#6] Re: Wersje PCX

@pong777, post #5

Chyba tak, chyba ze o inna wersje Ci chodzi:

link
[#7] Re: Wersje PCX

@Don_Adan, post #6

Wersja z YT to jest 3.1 nie 3.11 for Workgroups.

Na SoftWindows pod ShapeShifterem też tylko 3.1 pójdzie.

Póki co widzę, że tylko PC-Task sobie z tym radzi.

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 17:26:27 przez pong777
[#8] Re: Wersje PCX

@Don_Adan, post #6

Co to za zegareczek w rogu?
[#9] Re: Wersje PCX

@_arti, post #8

Nie jestem pewien, ale to moze byc cos z AROS One 68k, bo ten Wloch glownie tego uzywa na WinUAE.
1
[#10] Re: Wersje PCX

@pong777, post #1

1
[#11] Re: Wersje PCX

@Mir3k, post #10

Ok czyli 3.0 istnieje. Czy używa ktoś z Forumowiczów 3.0 i może potwierdzić, że jest to wersja szybsza od 1.1 i PC-Taska 4.4? Czy istnieje nadal możliwość zakupu PCxa?
[#12] Re: Wersje PCX

@pong777, post #11

Baa, ponoć istnieje (wewnętrzna) beta wersja zoptymalizowana pod Vampire - post 35
[#13] Re: Wersje PCX

@pong777, post #11

Istnieje wersja 3.0, ale moze byc bialym krukiem. Poniewaz Jim wszystkie linki w Google wykasowal i do wayback machine i tej swojej strony (Micro Solutions?). To raczej jej nie znajdziesz, chyba, ze sie w czasie cofniesz o pare (5?) lat. Moze byla do kupienia przez jakis czas na tej jego poprzedniej stronie. Co do szybkosci dzialania to zeby byla pare razy szybsza to musialaby cos na ksztalt JIT miec, a w to watpie. Bo gdzies pisal, ze to by zajelo mu sporo czasu, a na takie cos on nie ma czasu, bo czym innym sie zajmuje i pracuje.
[#14] Re: Wersje PCX

@Don_Adan, post #13

Zdaje sie, ze ostatnia sprzedawana wersja PCx jest z 1999 roku. Wiec moze jest na tym CD, ale to musialbys sam sprawdzic.
link
[#15] Re: Wersje PCX

@Don_Adan, post #14

Jest wersja 1.1
[#16] Re: Wersje PCX

@Norbert, post #15

Miałem kiedyś działającą wersję tego emulatora ale zgineła chyba z dyskiem (odmówił współpracy), a teraz nie umiem jej przywrócić. Podobnie mam ze Shapeshifterem.
[#17] Re: Wersje PCX

@pong777, post #7

A na czym testowales? Zakladam, ze musisz miec Amige z pelnym 68040. Jim raczej nie lubi 68060, wiec moze cos nie dzialac na tym procesorze. A oba procesory maja troche inne MMU. No i mozesz sprawdzic czy jak zainstalujesz wersje 1.1 z tej CD (chyba powinien byc klucz wtedy) i zagrasz glowny plik z wersji 2.1 demo to sie odblokuje pelna wersja 2.1 czy tez nie. Niektore programy tak maja, ze odblokowuja pelna wersje po wczytaniu klucza. Choc niekoniecznie akurat ten, wszystko zalezy jak autor do tego podszedl.
[#18] Re: Wersje PCX

@Rafał A-3000, post #16

A co jest z tym dyskiem?
[#19] Re: Wersje PCX

@Don_Adan, post #18

Nie jest już "rozpoznawalny" i tylko sobie pyka...
[#20] Re: Wersje PCX

@Rafał A-3000, post #19

Podlacz pod WinUAE, zrob obraz calego dysku i powinno cos sie dac z tym obrazem zrobic.
[#21] Re: Wersje PCX

@Don_Adan, post #20

Ciekawy pomysł. :) Zobaczymy co na niego powie WinUAE ale obawiam się, że też może już go nie rozpoznać.
[#22] Re: Wersje PCX

@Rafał A-3000, post #16

1.1? ja mam orgina
[#23] Re: Wersje PCX

@Dorian3d, post #22

I 1.1 I. 2.2 ale 2.2 to demo

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 19:22:59 przez Dorian3d
[#24] Re: Wersje PCX

@Dorian3d, post #23

[#25] Re: Wersje PCX

@Rafał A-3000, post #21

Nie musi go rozpoznac, musi go tylko odczytac, zrobic obraz tego dysku, a potem mozna juz sie bawic na tym obrazie, a najlepiej jeszcze kopii obrazu. Na EAB Toni Wilen kiedys napisal tutorial co nalezy z takimi dyskami robic, krok po kroku, ale to musialbys to sam znalezc, albo zapytac Toniego gdzie to jest.
[#26] Re: Wersje PCX

@Don_Adan, post #25

Poszukam tęj instrukcji. Wracając do wątku to miałem na tym dysku emulator PC z fajnie działającą grę Prince of Persja.. Teraz nie wiem nawet gdzie jej szukać.
[#27] Re: Wersje PCX

@Rafał A-3000, post #26

Jeśli dysk tylko klika i nie słychać że się rozpędza, to może być problem z jego odzyskaniem
[#28] Re: Wersje PCX

@Norbert, post #27

Tak, wtedy to trzeba by dawcy poszukac i podmienic uszkodzone czesci. Sa firmy/uslugi, ktore sie tym zajmuja, ale to nie jest zbyt tanie. Mi tak odzyskiwali dane jak HD w A4k zostal spalony przez przebicie pradu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem