kategoria: Macintosh
[#1] 68LC060 konfiguracja shapeshiftera
Próbuje skonfigurować shapeshiftera na Amidze z TF1260 z prockiem bez FPU, ale działa to strasznie wolno. Zastanawiam się, czy coś jeszcze mozna zrobić, póki co:
-zrobiłem osobną makową partycję
-Wrzuciłem external video driver MuEVD - z najnowszego archiwum mmulib

Zastanawiam się czy próbować Savage, moze ktoś testował, która wersja zadziała najlepiej, ma ktoś jakies porównanie? A moze próbować Fusiona zamiast shapeshiftera?

W SS mam na początku mumove4k PREPAREEMUL A1200 - nic więcej z mmulib
Nie wiem czy to cos zmienia ale w systemie mam fblita i blazeWCP, OS 3.1
[#2] Re: 68LC060 konfiguracja shapeshiftera

@Mir3k, post #1

Najlepszy był TurboEVD kiedyś. Sam MacOS powinien działać bez FPU idealnie bo większość sprzedawanych maków nie miała FPU (040 LC) i samo oprogramowanie raczej FPU nie wykorzystuje tak jak na Amidze.

Ja bym sprobowal Fusiona.
2
[#3] Re: 68LC060 konfiguracja shapeshiftera

@Mir3k, post #1

Na AGA to tylko FUSION.
3
[#4] Re: 68LC060 konfiguracja shapeshiftera

@_arti, post #3

Ok Fusion śmiga jak rakieta. Boli mnie tylko wymuszony tryb LACED. Czy nie ma jakiegoś drivera w którym moglibyśmy wybrać tryb ekranu? Albo jestem ślepy albo nie widzę takiej opcji.

W shapeshifterze całkiem nieźle działa też MuEVD (ale wciaż wolniej niż fusion ), wcześniej miałem problemy bo nie skopiowałem do envarc: pliku z ustawieniami.
Nie udało mi się w żaden sposób uruchomić ani TurboEVD ani SavageEVD (pojawia się błąd dotyczący MMU - zapomniałem sobie zapisać). Czy ktoś miał podobny problem?
[#5] Re: 68LC060 konfiguracja shapeshiftera

@Mir3k, post #4

Nie ma. Albo RTG albo... IndivisionAGA.
[#6] Re: 68LC060 konfiguracja shapeshiftera

@_arti, post #5

Jednak JEST! Wystarczyło ustawic workbencha w tryb multiscan i w takim też odpalił się fusion.
1
[#7] Re: 68LC060 konfiguracja shapeshiftera

@Mir3k, post #6

Witam, skad pobrales Fusiona ? szukalem dzis na sieci i d..a.
Próbowalem dzis tez odpalic Bazyliszka 2 ale odpadlem na braku makowego romu.
Mam 060 z fpu oraz indy mk3aga, os 3.2.2.1
[#8] Re: 68LC060 konfiguracja shapeshiftera

@fibi, post #7

dobra romy znalazlem na sieci , jeszcze szukam Fusiona
[#9] Re: 68LC060 konfiguracja shapeshiftera

@fibi, post #8

pelna wersja fusion byla dołączona do covercd amigaformat.
1
[#10] Re: 68LC060 konfiguracja shapeshiftera

@fibi, post #8

1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem