[#1] Myszka
Wiem, że temat banalny, ale co tam.
Pewnie znajdą się tacy, co się ze mną nie zgodzą: rysowanie myszką na pececie to katorga (nieważne ile ma dpi), na Amisi (chćby A500), jest znacznie przyjemniej. Spróbujcie chociażby się podpisać, czy narysować kółko. A teraz do rzeczy:
A1 i Pegaz mają mychy na PS/2 i USB (tak jak pecety). Czy obsługa mychy jest "Amigowa" czy "pecetowa" ?. Pozdrawiam
[#2] Re: Myszka

@Prince, post #1

jaśniej prosze co masz na myśli na temat obsługi amigowej i pecetowej... U mnie myszka działa pod USB i ma się dobrze
[#3] Re: Myszka

@Brodek, post #2

Trudno to wytłumaczyć... Daje się to zauważyć praktycznie tylko w programach malarskich, przy obsłudze systemu jest to mniej zauważalne.
Myszki w pecetach są IMHO mniej dokładne i gorzej oddają ruch ręki. Bez uzdolnień na poczciwym Deluxie na A500 można na ekranie namalować "esyfloresy", własne imię, itp... Na pececie też oczywiście można :P, ale już nie tak "zręcznie", wszystko wychodzi jakoś bardziej koślawo i sztucznie.
[#4] Re: Myszka

@Prince, post #1

Rzeczywiscie masz racje. Na pececie kursor myszki "szarpie", a na Amidze "nieszarpie" (niezaleznie jaka to myszka). Jezeli w AOS4/MOS kursor myszki dziala tak jak na zwyklym WB to nie bedzie problemow. Nie uzywalem nowych Amig, ale chyba jest tak samo jak na zwyklej poniewaz to zalezy od systemu. Jezeli sa inne tego przyczyny to zaraz mnie ktos poprawi i wytlumaczy dlaczego kursor na pececie nie jest plynnie "animowany" nawet na wypasionym procku.
[#5] Re: Myszka

@Prince, post #3

Wszystko zależy od myszki która posiadasz.... Ja mam optyczną Logitech i działa wyśmienicie pod warunkiem, że ma się odpowiednia podkładkę...
[#6] Re: Myszka

@Brodek, post #5

a ja uważam, że mycha pod windą jest dokładna.
[#7] Re: Myszka

@Prince, post #1

cóż,temat bezpośrednio skierowany do mnie! Tak się składa że winę za taki stan rzeczy ponosi...duża rozdzielczość ekranu. I dokładność z jaką myszka próbuje oddać ruch ręki. Gdyby mycha była mniej dokładna, a w zasadzie jej sterownik, przeliczający położenie, to byśmy dostawali bardziej naturalne efekty ruchu ręki ( tzn. bez szarpania lini ). Zwróćcie uwagę na fakt, że nawet przy dużym powiększeniu w programach malarskich, pecet za wszelką cenę usilnie stara się wtłoczyć jak największą ilość informacji w telemetrię położenia kursora, a w zasadzie jej dokładność. dziwię się temu, bo po cholerę mi na te parę px-li taka dokładność! :)
Pozdrawiam!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem