[#1] rc5 i linuxPPC
Zapytam tu, bo mimo iz temat nie zwiazany bezposrednio z Amiga, to co napisze cos nt. rc-5 na forach windowsowo-linuksowych, to patrza na mnie jak na idiote ;)

Kto moze wie z czego wynika slaba wydajnosc klienta rc-5 na linuksa PPC (wersja v2.9008.490 z distributed.net). Na G4/1.25 pod OSX mam 13.000.000keys/s pod linuksem juz tylko 4.700.000keys/s... :/ Jakis niedopracowany klient?

[#2] Re: rc5 i linuxPPC

@_arti, post #1

To tak wygląda jakby AltiVec nie był włączony... Sprawdź w tym co wypisuje dnetc jaki rdzeń (core) jest używany do przeliczania, powinien być "core #4 (KKS 7450)".
[#3] Re: rc5 i linuxPPC

@Grzegorz Kraszewski, post #2

Jest KKS 604 (takiego, o ktorym piszesz wogole nie ma w opcjach)

[#4] Re: rc5 i linuxPPC

@_arti, post #3

Przepraszam, jest, ale ustawiony jako n/a

[#5] Re: rc5 i linuxPPC

@_arti, post #4

To widzę dwie możliwości: albo klient jest skompilowany bez tego rdzenia, albo AltiVec nie jest włączony przez kernel Linuksa, może Linux źle wykrywa procesor?
[#6] Re: rc5 i linuxPPC

@Grzegorz Kraszewski, post #5

Hmm... ok. Pokombinuje z tym. Dzieki.

[#7] Re: rc5 i linuxPPC

@_arti, post #6

Tak. Linuxowy dnetc źle wykrywa procesor na kernelach nowszych niż 2.6.4 (chyba...). Jak chcesz to podeślę poprawionego klienta (trochę zabawy hexedytorem...)
Szczegóły są opisane gdzieś na http://www.ppczone.org/

[#8] Re: rc5 i linuxPPC

@Marek Szyprowski, post #7

poprosze ;) arti040 (at) wp . pl

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem