[#1] Emulacja SB w Windows
Czy jest jakiś emulator karty Sound Blaster, który działa pod Windows na PC z "zintegrowaną kartą dźwiękową"? Tylko nie proponujcie DOSBox'a...

[#2] Re: Emulacja SB w Windows

@PopoCop, post #1

Emulator karty SB w jakim sensie . SB to przedewszystkim chip DSP, np Emu 10k1, być może jest jakiś soft który emuluje DSP,ale chyba nie o to chodzi :)
[#3] Re: Emulacja SB w Windows

@PopoCop, post #1

Hehe, takie rzeczy to pieśń zamieszchłej przeszłości... Był emulator SB do GUSa dołączany... Do mojej karty Yamaha XG był taki specjalny zestaw sterowników (Legacy)do Windows, który zapewniał pod Dosem SB i MPU-401...
Ale w dzisiejszych czasach, to nikt z tego nie kożysta... Nie wiem, jak umiesz programować, to możesz wyciągnąć kod emulacji z jakiegoś Bochsa czy DosBoxa, dopisać do tego stery i... Gotowe.
Tylko nie wiem, po co, skoro DOSBox działa bardzo dobrze na dzisiejszych komputerach... :)
[#4] Re: Emulacja SB w Windows

@Torn, post #3

Emulacja SB jest mi potrzebna do tego, żebym miał dźwięk w starych grach pod DOS.
DOSBox może i chodzi dobrze na dzisiejszych komputerach, ale ja mam wczorajszy komputer (zaledwie 1,8 GHz) i DOSBox chodzi słabo - gry działają wolniej niż na 486.
Tak więc jestem ciekawy, czy jest emulator wyłącznie SB, a nie całego dosowego środowiska.

[#5] Re: Emulacja SB w Windows

@PopoCop, post #1

VDMSound, ale tylko na XP, na W98 też jest jakaś wersja, ale alfa i może sprawiać problemy. Możesz używać też programy w typie VirtualPC, które są nieco szybsze od emulatorów. Bo nie wszystkie dosowe gry muszą działać w środowisku Windows.
[#6] Re: Emulacja SB w Windows

@PopoCop, post #4

PopoCop napisał(a):


> DOSBox może i chodzi dobrze na dzisiejszych komputerach,
> ale ja mam wczorajszy komputer (zaledwie 1,8 GHz) i
> DOSBox chodzi słabo - gry działają wolniej niż na 486.
Hehe, To coś pogmyrałeś z ustawieniami, bo ja na rodzinnym Athlon 800MHz uzyskuje prędkość "około pentiumową"...
Generalnie, to "core: dynamic" żądzi :)
> Tak więc jestem ciekawy, czy jest emulator wyłącznie SB, a nie
> całego dosowego środowiska.
No coż, popróbuj jeszcze z ustawieniami DOSBoxa... Ale jak mimo to nie da rady, to nie wiem co ci poradzić... Oczywiście, po za wydaniem trochę grosza i kupieniem na Allegro 486DX4/100MHz + 1MB Trident VLB + SBPro, co w zupełności wystarczy do grania w dosowe gierki... ;)

[#7] Re: Emulacja SB w Windows

@PopoCop, post #4

Ja proponuję rozwiązanie hardwarowe ;)
Po prostu kup jakiegoś SB128...
albo jeśli masz Win98, to może być SB Live!. Dla tej karty w pakiecie sterowników również instaluje się wirtualny "stary SB", dostępny dla starych DOSowców. Niestety, pod Win2000 już nie, i gry w rodzaju The Dig są niemie :( (w przypadku The Dig był problem, bo na moim AthlonieXP1.8 dzwięk rwał pod DosBoxem... uratował mnie dopiero Scummm :) )
Z emulatorów PC na PC sprawdzałem VMWare w wersji windowsowej. Niby emuluje SB, ale bez DSP, i sporo gier pozostaje niemych. DosBox był znacznie lepszy, ale często rwał, i chyba nie był to problem za słabego CPU, gdyż ten nie był obciążony w 100%. Dużo zależało od ustawień DosBoxa... nie pamiętam które działały u mnie najlepiej.
[#8] Re: Emulacja SB w Windows

@PopoCop, post #1

Istnieje taki emulator i nawet mialem okazje go przetestowac z kilkoma grami jeszcze z czasu DOS'a. Dziala calkiem przyjemnie.

Zagladnij na - http://sourceforge.net/projects/vdmsound

Nie wie czy wlasnie dla starych DOS'owych aplikacji bedzie ci ten emulator potrzebny ale jesli tak to zagladnij tez na - http://sourceforge.net/projects/solvbe

[#9] Re: Emulacja SB w Windows

@PopoCop, post #1

hehe.. widzę że nie tylko ja kombinuję ze starymi gierkami pod DOSa.
generalnie DOSbox jest jakiś leniwy i nawet na szybkich prockach nie można uzyskac rozsądnej emulacji gierek z lepszejsza grafą 3D.
Nawet kupiłem starego SB, ściągałem masę sterow dedykowanych pod sprzęt/grę, echh... ile tego było. Generalnie nie ma gotowego przepisu.
Ostatnio jednak ( no będzie ponad pół roku temu) odkryłem coś takiego jak FreeDOS - OpenSource - takie fajne coś , co pozwala na delektowanie sie zwykłym DOSem - kwestia instalnięcia sobie i np, przy wyborze sekwencji startowej włączyć po prostu dosika.
Nie testowałem do końca - ale z tego co przeczytałem dość szarpania dźwięku itp. pierdół.
Jak się pobawię więcej to dam znać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem