[#31] Re: princessa

@BagoZonde, post #30

ech, to twoje IMHo... mój przykład nie jest ideałem bo przerabiałem gotową pracę ( Tak Prince - tylko okładka - co jak widze daje się zauważyć).
Antyaliasing w pierwotnej postaci - czyli tworzony automatycznie wraz z tworzeniem malunku nie daje złudzenia blura.
Ale zamknę już ten temat. O gustach dżętelmęnnni nie talkują.
Szanuję własny imidż autora strony.
Jaku już powiedziałem jest inny od innych. I tak naprawdę - brak wygładzania powoduje de facto tę innowację.

Tak 3-mać.

Pozdrawiam.
[#32] Re: princessa

@TJindy, post #31

Dzięki, na przyszłość możliwe, że pobawię się z tym anti-aliasingiem w przyszłych numerach, nie wiem tylko jaki program ma taki filter, w PPaint i ArtEffect tego nie ma.

Każdy kto chciałby supportować princessę, proszę słać mejle do mnie lub zrobić taką reakcję do princessowej redakcji.

I luv the valley, oh! (Xiu Xiu) oooooouuuuhhhh!!!

[#33] Re: princessa

@BagoZonde, post #32

hmm... artE posiada od razu wygładzanie no chyba że maziasz nie pędzelkiem a ołówkiem (to takie rozróżnienie w programach malarskich) i oczywiście tworzysz w głębi 24 bitowej obrazu.
PPaint nie pamiętam - DeluxePaint miał chyba od zawsze włączany opcją antialiasing..

Każdy kto chciałby supportować princessę, proszę słać mejle do mnie lub zrobić taką reakcję do princessowej redakcji.

Maziane prace też moga być supportem?
:D
[#34] Re: princessa

@TJindy, post #33

W ArtEffect nic nie narysuję, bo odpalam w Interlaced, a że mam monitor 1084S to jest to masakra :). Może najwyżej sobie zmuszę ArtEffecta do odpalania się w jakimś Hires'ie ale to znowu proporcje inne bądź też w LowRes, ale LowRes... wiadomo, bardziej Low niż Res :).

Zależy co pan szanowny mazia! Naprawdę na drugi numer przewidziane są straszne mazidła :), między innymi tortowy potwór rysowany na kolanie przez moją Niunkę, borak też strasznie wydługopisowany i unter ordnung, czyli kmx przy którym miałem lekkie jazdy bo maziałem czym się da :b.

Jak nie wstydzicie się princki i chcecie zamieścić linka/banner do nas to i my też tak zrobić kcemy dla Was :).

[#35] Re: princessa

@BagoZonde, post #34

Mam taki sam monitor - AE odpalam w trybach euro36 - rozdziałka w interlace już jest mniej widoczna (szybsze odświeżanie) i da się maziać ;)
[#36] Re: princessa

@BagoZonde, post #34

To może ja namazię Prince`ssa.. czyli pana Prince`a w wersji press :)
[#37] Re: princessa

@TJindy, post #36

W wersji press czyli drukarskiej ;)?? - odbite na ksero pięć razy z tymi smaczkami jakie tedy powstają, takie brudne punkowe ;).

Polecam maziać krejzi komiksy, w sumie w princessie jakoś najbardziej do robienia komiksów mnie ciągnie, choć w tym numerze 1 to grafik bardzo mało jess.

Maziać proszę!!! btw. nie lubię idealnych raytracingów :). Im bardziej obscuranta tym lepiej dla princessy, która na razie nie ma swego prince'a :).

[#38] Re: princessa

@TJindy, post #35

Hmmm... właśnie sobie dziś próbowałem odpalić to EURO36 Interlace na swoim C= 1084S i niestety ale ekran mi skacze masakrastycznie?! TJindy, na pewno masz ten sam monitorek>?

[#39] Re: princessa

@BagoZonde, post #38

jeszcze do tego sprytna paletke i mozna sobie oczeta psuc :).
Ja swoje juz zepsulem
przez chlamigowe tryby wyswietlnia...

[#40] Re: princessa

@AmiChris, post #39

Toto HAM psuje wzroka? Interlace sucks

[#41] Re: princessa

@BagoZonde, post #38

Ten monitor łapie Euro36. Nie pamiętam czy ma on gdzieś wyprowadzoną na zewnątrz regulację synchronizacji. Jeżeli nie, to trzeba kręcić w środku monitora. Czas leci, kondensatory są już w nim nie pierwszej młodości, możliwe, że wymaga on już drobnej korekty.

[#42] Re: princessa

@Prince, post #41

Z tyłu monitora są 3 pokrętła ale to od horizontal i vertical size, etc. tak więc nie wiem co i jak... Interlace strasznie mnie już męczy... Jednak z tym się nie da żyć :/. Trza zmienić monitor, marzy mi się kommodorowy tysiąc pięćsetka z hakiem bodajże, a nie jakieś scandoublery, buee!!

[#43] Re: princessa

@BagoZonde, post #38

A o takim programie jak MonEd to słyszał? Podkręcasz (lub odkręcasz) nim sterownik monitora (chociaż nie każdy - z PAL i NTSC tego się zrobić nie da). Co do samych monitorów - mój stareńki Philips 8833 wytrzymywał 68 Hz, powyżej tego synchronizacja szła w diabły, z kolei szwagrowy 1084 był w stanie pociągnąć 71 Hz; jeszcze inny 1084 (najmłodszy z tej trójki), u kumpla, tracił synchronizację już przy 66 Hz - sporo zależy od konkretnego egzemplarza. W każdym razie Twój monitor powinien nieco podregulowanego EURO36 spokojnie wytrzymać.

[#44] Re: princessa

@LeMan, post #43

Z przykładów wygląda na to, że jest to bezpieczny program :), ale czy aby na pewno? No i czy podnoszenie tej częstotliwości nie skraca przypadkiem "życia" monitora?

Chyba zaryzykuję i sobie podkręcę, bo ten high-res interlace...

[#45] Re: princessa

@BagoZonde, post #44

Napiszę delikatnie: Takie zabawy z podnoszeniem podnoszeniem odchylania i odświerzania nie są zbyt zdrowe dla monitorów. Czy jest możliwy "złoty strzał"? Teoretycznie jest, ja o takim nie słyszałem.

Na uspokojenie dodam, że mój Microvitek M1438 w papierach dchylanie ma do 38 kHz. Mój egzemplarz traci obraz przy 45kHz. I na tej granicy 45 jadę już ładnych kilka lat.

Acha, po rozgrzaniu, monitor może łapać częstotliwości, jakich nbie mógł złapać gdy był zimny. Można wówczas spróbować wyłączyć i włączyć monitor. (metoda hardcorowa)

[#46] Re: princessa

@BagoZonde, post #1

Yyyy... bo jest takie fajne pisemko www.princessa.kom.pl i wszystkim się podoba i zachwalają i głaskają nas jacy to my cacy.

To było tytułem wstępu bo... chciałem jedynie zaznaczyć, że dodałem w numerze przewracanie strony na następną w/g sugestii oraz że na forum princessowym nie ma ani mądrych wpisów ani tych głupich. Poprosimy o zastanowienie się i dokonanie rejestracji na forum (uwaga! to wszystko za kompletną darmochę i 0%).

Następny numer princessy bodajże za pół miesiąca. Rysuje się kontynuacja "bez przyszłości żyleta miś", kto ciekaw szczegółów ten pyta, kto nie ciekaw ten trąba i już! Taka trąba princessowa!

[#47] Re: princessa

@BagoZonde, post #38

Tak. Mam ten sam monitor, i na E36 działał spox - zapomniałem dodać żeby obraz wyświetlać w NTSC ( mniej lini ale za to odświeżanie bajka)..

Z tego co pamiętam obraz stawał się żyletą ( jak na tamte czasy of coz) i spokojnie dało się maziać w programach maziarskich... teraz mam w miarę mocnego PC i nie maziam bo nie ma feelingu hehehehe

Oczywiście do zabaw z Ami przydałaby się jakaś dopałeczka - ja miałem kartę od Sasquatcha z 40 na pokładzie i 32 MB ramu więc mogłem poszaleć :)
[#48] Re: princessa

@Malin, post #40

Ups male niezrozumienie chodzilo mi o chlamowe amigowe tryby wyswietlania a wiec euro36,pal i ten nieszczesny przeplot :)

HAM sam z siebie nie ma wplywu na czestotliwosc,jest to sposob na uzyskanie kolorow:)

[#49] princessa, ondorr drakmo i ban z konta PHP

@BagoZonde, post #1

Witam,
chciałem się zapytać czy ktoś może zna jakieś darmowe konta PHP?

Mianowicie dostaliśmy bana z tego powodu, iż princessa - pismo niezależne (www.princessa.kom.pl) oraz mój projekt gry w czasie rzeczywistym cRPG Ondorr Drakmo były na owym serwerze na dziko.

Oba projekty są bezprofitowe, tak więc jeżeli ktoś dysponowałby wolnymi choćby 5-cioma, 10-cioma MB na serwerze, byłbym bardzo wdzięczny za udostępnienie, by móc rozwijać owe projekty.

Pozdrawiam

[#50] Re: princessa, ondorr drakmo i ban z konta PHP

@BagoZonde, post #49

Hej Barti!

Kumpel mi kiedyś proponował jakieś darmowe konto. Zapytam go czy to jeszcze aktualne i dam znać.
[#51] Re: princessa, ondorr drakmo i ban z konta PHP

@BagoZonde, post #49

No, kumpel podał mi takie linki:

http://60free.ovh.org/pl/index.html
http://no-limit.pl
http://www.yoyo.pl



Ostatnia modyfikacja: 24.08.06 19:42
[#52] Re: princessa, ondorr drakmo i ban z konta PHP

@R-Tea, post #51

Big really much fanx R-Tea! Jeszcze dziś (tzn. jutro) to sprawdzę!!

Pozdrawiam!!
hajle silesja

[#53] Re: princessa, ondorr drakmo i ban z konta PHP

@R-Tea, post #51

Dzięki serdeczne, założyłem wczoraj w ciągu paru minut konto na no-limit, 60free na Amigowej przeglądarce odmawia posłuszeństwa co do rejestracji.

[#54] Re: princessa, ondorr drakmo i ban z konta PHP

@BagoZonde, post #53

No i No-Limit jest na tabelkach i wygląda ładnie na IB :D
[#55] dp-2

@BagoZonde, post #53

Dziś diamenta princessa przełamuje falę pechowych piątków trzynastego i atakuje z nowym, drugim numerem pisemka:

http://www.princessa.kom.pl

zaznaczę (a zaznaczyć to będę musiał jeszcze mocniejszym akcentem na stronie princki), iż cały projekt nadal powstaje na Amidze :). Skany już na pecetycznych maszynach, ale ich klejenie/obróbka odbywa się z użyciem ArtEffect+PersonalPaint+ImageFX zaś skrypty oczywiście powstają w CEDzie. Wszystko testowane na IBrowse ale wiem, że pod Mozillą czy IE wygląda wszystko identycznie :D. Jak pisemko to i DTP, więc.. Co do rozmieszczania (dzielenia) tekstu na stronach z użyciem czcionki Verdana i wstawkami graficznymi napisałem własny programik w Blitz2, łączę się z serwerem przez AmiFTP, no ogólnie tylko słaby mój procek 030/50 trochę mnie podkurza czasem, ale wiecie co, Amiga classic nadal rula. A mamy 2007 rok..

Polecam looknąć na najnowszy numer i przyzwyczaić się do nawigacji na stronie głównej, która nie jess czytelna, ale popracuję nad tym kiedy indziej :).

Haha, jeszcze jeden akcent amigowy. Backup zawartości forum, etc. z serwera wykonuję jednym kliknięciem na skrypcik korzystający z FTPMount.

A w numerze komiksów trochi uraczycie, felietonik, opowiadanko no i recenzje płyt z coverami i tekstami.

Pozzdrawiam!



Ostatnia modyfikacja: 13.04.07 21:02
[#56] Diamenta Princessa - the independent glamor art zin

@BagoZonde, post #55

Niedawno zmieniłem design strony princessy. Of kors wszystko na Amidze. Do wykonania lewego menu posłużyłem się programikiem własnego autorstwa, który wycinał mi z dużej grafy bloczki w bardzo wygodny sposob. Zaś animację lejącej się farby też programikiem zrobiłem. Paceć prose:

http://www.princessa.kom.pl

I wiecie co? Na pececie sobie trochi testowałem i jak były błędy to poprawiałem. Pod łindołz98. I kurcze nieźle mnie ten sprzęt zdenerwował. Przesuwam suwakiem w dół na przykład, trzymam LPM i przewijam w dół -> odjedzie mi mycha w lewo, to cała zawartość strony przeskakuje do góry. Stupido. Inna sprawa, wczytuję plik z pulpitu w Wordpadzie. Potem klikam na otworzenie nowego pliku w tym samym wordpadzie i co? Na Amidze znajdowałbym się już w tym katalogu, a na pececiku? -> muszę wejść najpierw na pulpeta.

Może i się czepiam, ale no tego komfortu tych drobiazgów co na Amidze to nigdzie nie znalazłem :).

[#57] Re: Diamenta Princessa - the independent glamor art zin

@BagoZonde, post #56

Nie powiem żebym dogłębnie sprawdził stronę, ale podoba mi się jej horyzontalne ustosunkowanie. OK
Również jedyna porządniejsza grafika jaka widnieje na stronie głównej - czyli ta vlepko-podobna Amisiowa obudowa, czy tam sejf czy coś, robi pozytywne wrażenie. ok, racja
[#58] Re: Diamenta Princessa - the independent glamor art zin

@BagoZonde, post #56

3 number for 3 life.

Trzeci numer Diamenty Princessy właśnie pojawił się na sieci!! Zabierzemy Was w podróż po miastach, tych industrialnych, na fotografiach i w komiksie, jak i tych zabytkowych. Zadamy kilka pytań, pozostawionych bez odpowiedzi. Stawiamy ?. Życzę Wam w imieniu nas, osób związanych z tym projektem, wszystkiego dobrego!

Zapraszam do dyskusji na forum oraz oddawanie samych dobrych głosów na nowy numer!

P.S. Niestety od tamtego czasu nie poprawiłem antialiasingu, bo żaden program nie spełniał moich wymogów, widziałem sobie w powiększeniu jak antialiasingują przeglądarki i jak znajdę trochi wolnego czasu, to ręcznie sobie taki antialiasing przeprowadzę piksel po pikselu. Oczywiście pisemko cały czas powstaje na Amidze :).

[#59] Diamenta Princessa 4 - the independent glamor art zin

@BagoZonde, post #58

Zapraszam Was do czwartej odsłony naszej Xiężniczki:
http://www.princessa.ovh.org

gitara

W numerze:

grafika
ambiences

felieton
W jaki sposób wytłumaczyć obrazy martwemu królikowi
Sigur Rós - Warszawa 2008

opowiadanie
Fyrtårn (część 2, ostatnia)

projekt
Nie Łódź się

wywiad
Northern Song Dynasty

oraz recenzje
Flykkiller / Experiments In Violent Light
The National / Boxer
Front 242 / Politics Of Pressure
Trisomie 21 / The First Songs
Eluvium / Copia
Loscil / Submers
Jessica Bailiff / Hour Of The Trace
Northern Song Dynasty


Take ambiences with man called Sun
http://www.youtube.com/watch?v=rY4n4GRtQ2k

Trzymajcie się ciepło! zimno

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem