[#1] czy istnieje taki kabelek(rozdzielacz)?!
Witam, czy wie ktos czy istnieje kabelek usb laczacy jedno urzadzenie to dwoch komputerow?!tzn. np dysk usb podlaczyc naraz do dwoch komputerow?!pozdrawiam

[#2] Re: czy istnieje taki kabelek(rozdzielacz)?!

@deejayremix, post #1

Kabelek to chyba nie, ale istnieją przełączniki USB umożliwiające podłączenie jednego urządzenia do kilku komputerów. Z tym, że te przełączniki działają na zasadzie, że tylko jeden komputer ma dostęp do urządzenia w danym momencie (czyli, gdy np. nagrywasz coś na dysk z pierwszego komputera to na drugim komputerze nie masz dostępu do tego dysku aż do czasu, gdy kopiowanie z pierwszego kompa się nie skończy). Koszt takiego przełącznika to ok 50zł w górę, w zależności od ilości obsługiwanych komputerów.
Jeżeli chciałbyś obsługiwać zewnętrzny dysk tak jak dysk sieciowy (jednoczesny dostęp do dysku z obydwu komputerów) to musisz poszukać dysku dostosowanego do tego - z tym, że musisz liczyć się z dużym wydatkiem, bo zewnętrzne dyski z dwoma gniazdami USB obsługiwanymi jednocześnie kosztują sporą kasę.
[#3] Re: czy istnieje taki kabelek(rozdzielacz)?!

@APC74, post #2

no wlasnie tez tak myslalem!chodzi mi oto zeby naraz kompy mogly z dysku skorzystac!:/ mozesz podac mi linka do takiego dysku??!dzieki i pozdrawiam

[#4] Re: czy istnieje taki kabelek(rozdzielacz)?!

@deejayremix, post #3

Prościej można to załatwić przez zsieciowanie kompów i podłączenie dysku do jednego z nich.
[#5] Re: czy istnieje taki kabelek(rozdzielacz)?!

@Daclaw, post #4

heh tak tylko ze mi konkretnie chodzi o podpiece dysku usb do playerkow dj'skich z funkcja usb!po co tachac 2 dyski jak na jednym jest full music!

[#6] Re: czy istnieje taki kabelek(rozdzielacz)?!

@deejayremix, post #3

Nie ma za co dziękować, bo i tak mi się nie chce szukać.

użyj Google!
[#7] Re: czy istnieje taki kabelek(rozdzielacz)?!

@deejayremix, post #5

Napisz jakie to playerki, mam w temacie dość duże pojęcie, to może coś wymyślę.
[#8] Re: czy istnieje taki kabelek(rozdzielacz)?!

@offca, post #7

Pioneer cdj400

[#9] Re: czy istnieje taki kabelek(rozdzielacz)?!

@deejayremix, post #8

Na CDJ-400 nic nie wymyślisz. Dysk USB na tych deckach musi działać na wyłączność. Mógłbyś mieć dwa dyski, ale to się raczej nie opłaca. Można też podpiąć lapka i CDJ-400 do niego jako kontrolery, ale po co wtedy takie decki.. Ogólnie rzecz biorąc to czemuby nie grać ze zwykłych CD? Ja to praktykuje już od lat i nie mam problemów. Pojedziesz może kiedyś do jakiegoś klubu zagrać i nie będziesz miał możliwości podpięcia dysku, ani odtworzenia płyt z mp3. CD-DA są niezawodne i uniwersalne.

Jeszcze wracając do tematu. Jeśli chcesz jeden dysk na dwa decki to lepszym wyborem od CDJ-400 byłyby decki denona (nie pamiętam modelu i nie chce mi się szukać), które mogą korzystać z jednego urządzenia na dwóch deckach, połączenie:
HDD USB <=> DECK A <=> DECK B
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem