[#1] WBStartup w Windowsie
Windows ma coś takiego jak Autorun. Wystarczy tam przerzucić ikonkę i dany program startuje razem z systemem. Ale ja bym chciał, aby ten program odpalił się po np. 60 sekundach. Jak to zrobić? Na Ami były proste Tooltypy do tego...

[#2] Re: WBStartup w Windowsie

@El Amigos, post #1

Zassaj http://www.wcscnet.com/FTP/Freeware/Wait100.zip i napisz plik np. start.bat w stylu

wait.exe 60
twojprogram.exe

plik start.bat wrzuć do autostartu i we właściwościach zaznacz że okno dosu ma być zminimalizowane, nieeleganckie ale działa.
[#3] Re: WBStartup w Windowsie

@Sylwester, post #2

Sprawa jest trochę poważniejsza, bo mój program nie jest wykonywalny. Jest to skrót do domyślnego połączenia internetowego. Jak taki skrót odpalić? Jakieś polecenie execute?



[#4] Re: WBStartup w Windowsie

@El Amigos, post #3

R2 Studios - StartupDelay

Najlepiej gdy skrót, który chcesz odpalać z opóźnieniem jest już w Autostarcie, zanim uruchomisz StartupDelay. Po kliknięciu na ikonie ustawień StartupDelay w otwartym oknie opóźniacza klikasz na ikonce programu, czy skrócie, którego start chcesz spowolnić i wklepujesz czas po którym StartupDelay ma odpalić dany program. StartupDelay spyta, czy ma przejąć uruchamianie tego programu z Windowsa i to na tyle. W sumie to fajny program jest, dzięki któremu można sprawić, że wszystkie automatycznie startujące programy nie odpalają się jednocześnie zarzynając dysk, tylko ładnie jeden po drugim.
[#5] Re: WBStartup w Windowsie

@El Amigos, post #3

Do połączenia internetowego polecam programik CiDial.

http://img201.imageshack.us/img201/2465/cidial1ih2.png
[#6] Re: WBStartup w Windowsie

@APC74, post #4

StartupDelay nie potrafi odpalić takiego skrótu (podobnie jak i sam Windows i jego Autorun). Zacząłem kombinować i dodałem program AutoConnect. Uruchomiłem go z opóźnieniem 80 sekund i wreszcie się udało. Wreszcie Net sam mi startuje, tak jak chciałem po jednej minucie od startu systemu. Dzięki wielkie APC74!

[#7] Re: WBStartup w Windowsie

@Sylwester, post #5

A ma możliwość odpalenia po jakimś ustalonym czasie?

[#8] Re: WBStartup w Windowsie

@El Amigos, post #7

CiDial nie ma takiej możliwości.
[#9] Re: WBStartup w Windowsie

@El Amigos, post #6

Nie wiem czy do końca rozumiem problem w tym temacie, ale czyż nie wystarczyło zaznaczyć w AutoConnekcie opcji "Automatyczne wznawianie połączenia" i "Nie łącz jeśli brak synchronizacji" i zadziałało by wszystko bez tych kombinacji z opóźnionym uruchamianiem?

[#10] Re: WBStartup w Windowsie

@5h00n4y, post #9

Mój modem to nie Sagem, więc nie mam opcji "Nie łącz jeśli brak synchronizacji" dostępnej. Gdyby była, to faktycznie dało by radę. ;)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem