[#1] Kabel IDE własnej roboty
Potrzebny mi jest kabel (taśma) IDE do HDD/CD dla A1200 w obudowie desktop. Żeby "dobrze leżał" w obudowie wtyczka do pierwszego dysku powinna być około 8 cm od wtyczki kontrolera, a wtyczka do drugiego dysku jakieś 30 cm od wtyczki pierwszego dysku (wyciągnięcie na zewnątrz).
Kabli z takimi wymiarami nie ma w sprzedaży, trzeba by pewnie robić kabel na zamówienie albo zrobić taki kabel samemu.
Mam trochę starych kabli od PC, więc mogę pobawić się w Adama Słodowego. Pytanie tylko, czy łatwo taki kabel zrobić? Słyszałem gdzieś, że wtyczki poprostu nabija się na kabel.
Ktoś może udzieli mi łopatologicznej porady co i jak?

[#2] Re: Kabel IDE własnej roboty

@PopoCop, post #1

Mozna nabic, docisnal palcami, albo zacisnac w imadle. Metod jest wiele :)
[#3] Re: Kabel IDE własnej roboty

@PopoCop, post #1

Taki kabel jest bardzo łatwo zrobić. Można kupić kabel 40-żyłowy "z metra", albo np. wziąć ze starego peceta i przenieść środkową wtyczkę w pożądane miejsce. Najlepszy sposób zaciskania wtyczek to imadło o szerokości szczęk większej niż wtyczka. Zaciskanie palcami (?) kombinerkami, czy młotkiem (!) to recepta na problemy z dyskami w przyszłości. Najpierw zwróć uwagę na zgranie żyły 1 (czerwonej zwykle) z trójkącikiem na obudowie wtyczki. Odwrotne zapięcie nie grozi uszkodzeniem urządzeń, ale działać nie będzie. Potem wkładasz wtyczkę w imadło, wsuwasz kabel (albo, jeżeli kabel ma już wtyczki na końcach, wkładasz wtyczkę z wcześniej założonym kablem). Najpierw lekki docisk i ustawienie kabla prostopadle do wtyczki. Potem docisk do końca, można przyłożyć nieco ręki, wtyczkę trudno jest rozgnieść...

Jeżeli taśma od PC ma 3 wtyczki, to można delikatnie otworzyć tę środkową i zapiąć w innym miejscu, niemniej otworzenie bez uszkodzenia wymaga nieco wprawy i delikatności w działaniu.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem