[#1] Pecetowy antywirus
Znajomy kupił w grudniu 2007 program antywirusowy "Norton coś tam 2008". Program posiada licencję na rok. Zaczął pojawiać mu się komunikat, że niebawem kończy się licencja. Niestety nie istnieje ta sama edycja pakietu na rok 2009. Czy wystarczy, że ponownie zakupi pakiet na 2008 rok i uaktualni instalację tym samym od razu przedłużając licencję? W ogóle się w tym nie orientuje stąd pytanie.

[#2] Re: Pecetowy antywirus

@mailman, post #1

No to niech się zapyta w polskim oddziale Symanteca. Teoretycznie odnowienie licencji powinno podziałać.
A tak nawiasem mówiąc, Norton, mimo, że najbardziej reklamowany, to nie jest wcale taki dobry. Proponowałbym coś polskiego, np. ArcaVir.

[#3] Re: Pecetowy antywirus

@OSH, post #2

> A tak nawiasem mówiąc, Norton, mimo, że najbardziej
> reklamowany, to nie jest wcale taki dobry.

W najnowszym (2009?) autorzy podobno wzięli sobie do serca uwagi użytkowników i poprawili wszystko (większość? ;)) co ci zgłosili jako wady.
Przede wszystkim jego ociężałość i zasobożerność, ale nadal bym taki gigantyczny pakiet nie instalował.

ArcaVira bym nie polecał, momentami zbytnio nadgorliwy a jak on powie nie - to nie uzyjesz danego pliku za chiny. ;)

Z płatnych pakietów polecałbym Kasperskiego lub NODa - szybkie i bardzo często uaktualniane.

Osobiście używam od wieków czeskiego Avast'a (zwycięzca wśród darmowych antywirów na DobreProgramy.pl ;)) wraz z porządnym darmowym firewallem (Comodo Free Firewall 3 - z wyłączonym nadgorliwym modułem Defense+ oczywiście) i pchełkami pokroju SpyBot S&D oraz Spyware Blaster.
A na deser Viściany Windows Defender ;)



Ostatnia modyfikacja: 10.12.2008 16:19:25
[#4] Re: Pecetowy antywirus

@mailman, post #1

Jeżeli jest to odpowiednik "Norton Internet Security" to wykupi przedłużenie licencji na kolejny rok za ok. 129-140zł. Warto rozejrzeć się po różnych sklepach internetowych. Prawdopodobnie, jeżeli naprawdę nie ma już tego produktu w ofercie to będzie musiał wykupić tzw. box upgrade np.
Norton Internet Security 2008 PL Box Upgrade albo Norton Internet Security 2009 BOX PL 1 - desktop - odnowienie na rok ale, żebym mógł udzielić Ci pełnej odpowiedzi, musiałbyś podać pełną nazwę tego "coś tam 2008". :)
[#5] Re: Pecetowy antywirus

@mailman, post #1

Miałem podobna sytuację z Norton Internet Security 2006. Chciałem odnowić subskrybcję, ale cały czas odsyłało mnie do ich sklepu abym wybrał nowy produkt.
Oczywiście nowego klucza dla NIS2006 nie mogłem kupić, więc zdecydowałem się na Norton360. Był o 20zł droższy od NIS2008 i o wiele lepszy. Dodatkowo ten Norton360, który zakupiłem, ma licencje na trzy stanowiska. I to była rewelacja.
Obecnie nie widzę nic lepszego od Norton360, tak więc właśnie jego polecam.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem