[#1] Prawa autorskie strony www
Chciałem się dowiedzieć, jako autor strony, którą wykonałem na zlecenie - umowa o dzieło więc pełen legal - jak zaznaczyć na stronie, że jestem jej autorem? Nie mam pojęcia jak robi się to "profesjonalnie". Nie posiadam żadnej firmy, choć myślałem o tym, by ową firmę założyć.

Na razie na stronie poczyniłem szablonowo taki wpis (a cała sprawa dotyczy strony centrala.org.pl):

Copyright © 2008-2009 Central Europe Comics Art.
All rights reserved.

Gdzie tu mogę wsupłać "siebie" - dla reklamy (może dobrze jest dodać hiperlink) oczywiście, zresztą przecież prawo do tej strony mi przysługuje :).

[#2] Re: Prawa autorskie strony www

@BagoZonde, post #1

A nie jest przypadkiem tak, ze robiac cos na umowe o dzielo przekazujesz zlecajacej osobie prawa autorskie?

[#3] Re: Prawa autorskie strony www

@Lorak, post #2

Tak i może jest, ale co jeśli osoba/instytucja, która zleciła mi wykonanie owej strony, sama zaproponowała, bym zostawił tam jakiś ślad po sobie a nawet link do własnej strony, e-mail, etc.

[#4] Re: Prawa autorskie strony www

@BagoZonde, post #3

No to jasne, zawsze mozesz dopisac na dole w stopce np 'by BagoZonde' oraz maila. Z jednej strony pozwoli to na kontakt z Toba jesli komus innemu spodoba sie strona i bedzie chcial zrobic z Toba nowy deal, a z drugiej jesli ktos zauwazy jakis blad to bedzie mial szanse zglosic go autorowi strony. Mozesz jeszcze wpisac w naglowku metadane, jest tam chyba tag 'autor' czy cos takiego:)

[#5] Re: Prawa autorskie strony www

@Lorak, post #4

Tak też zrobiłem, dopisałem przed "All rights reserved." linkującą-linijkę "written by ..." a co się tyczy znaczników meta, chodzi o meta name="author".

[#6] Re: Prawa autorskie strony www

@BagoZonde, post #5

"Written by" jest trochę nie na miejscu jednak przecież, bo to nie gra czy program, zawartości ja nie pisałem więc trafniej jest użyć "Designed by .."

Tyle w tym temacie :}

[#7] Re: Prawa autorskie strony www

@BagoZonde, post #6

Jesli to polska strona to wystarczy napisac "strona stworzona przez ..." :)

[#8] Re: Prawa autorskie strony www

@Lorak, post #7

Haha, już pewien czas temu "odejszłem" od polskiego pisewnictwa, po prostu po angielsku brzmi profesjonalniej, no i może się ktoś z zagranicy trafić :}. International panie Lorak, international :)

A co do słowa "stworzona", nie jest ono chyba trafne - tak mi się wydaje - bo jeżeli stworzyć, to coś z niczego. A zawsze jakąś wiedzę na temat pisania stron się posiada (i gotowe już funkcje także). Zresztą nie stwarzam zawartości merytorycznej strony, jedynie design i obsługę danych.



Ostatnia modyfikacja: 17.01.2009 01:07:01
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem