[#1] PC z dwoma prockami
Chce wlasnie kupic pieca z P4 ale widze ze w podobnej cenie mozna kupic dwuprocesorowe serwery z Xeonami albo PIII.
Pracowal ktos moze na takim kompie? Jak maja sie one z wydajnoscia w stosunku do P4?
Jak chodzi na tym windows, linux i UAE?

[#2] Re: PC z dwoma prockami

@vi-bee, post #1

Jak masz zamiar jeszcze na tym pograc, to polecam linię E8 (np. E8400); jeśli tylko do pracy to chyba najlepiej Q6600 albo Q95xx. A jak spisz na forsie, to mozesz wziąć Nehalema. Co do Xeonow, to zamieszczam taki screen z Everesta z moim E4400





[#3] Re: PC z dwoma prockami

@El Amigos, post #2

To ze dwa core2duo sa szybsze od jednego core2duo to nie trudno sie domyslic. Chodzi mi o starsze kompy, jak np ten:
http://www.allegro.pl/item532103506_7x_dell_precision_530_xeon_2x_1_5ghz_512_34_scsi.html
i jak ma sie ich predkosc do P4.
grac na tym nie mam zamiaru, chce zeby przede wszystkim system szybko chodzil :D

[#4] Re: PC z dwoma prockami

@vi-bee, post #3

Z tego co wiem to linia domowa Windy np. XP he obsługuje wiele rdzeni ale tylko 1 procesor. Mam gdzies stara płytę Tyan z 2*P3 500MHz i powiem tyle szału nie było. Owszem ładnie było oglądać (i szpanować) kiedyś 2 wykresami CPU w Menedżerze Zadań pod w2k przy ripowaniu dvd ale to wszystko
Dell z linka jest niezły, ma tylko jeden haczyk - pamięć RDRam czyli popularnie RIMM :(

[#5] Re: PC z dwoma prockami

@necavi, post #4

ostatnio na allegro sprzedaja wirusa xp pro po 115zl OK
no i slyszalem ze linux na dwoch prockach ladnie chodzi, pytanie tylko czy lepiej niz na jednym p4?



Ostatnia modyfikacja: 28.01.2009 14:20:31
[#6] Re: PC z dwoma prockami

@vi-bee, post #1

Kupowanie tego zestawu to szaleństwo a) RDRAM - na rozbudowę pamięci do byle 1GB wydałbyś więcej niż wynosi cena całego zestawu (podczas gdy dużo szybsze 2GB DDR2 kosztują dziś ok. 65zł) b) pobór mocy (same procki to 2x67W o ile dobrze pamiętam) c) bardzo słaba wydajność i mega przestarzała technologia (procek pomimo fajnej nazwy jest wolniejszy od np. Pentium M 1,6GHz z pierwszego Centrino (2003 rok), dysk pomimo że SCSI pewnie na poziomie starej 5400tki, brak SSE3).
Moja rada - jak chcesz taniego używanego kompa to odpuść sobie netbursta (P4 i pokrewne) i szukaj okazyjnie płyty na AM2 (DDR2, PCIE, Sempron64, Athlon64, A64 x2, SATA2 - duże możliwości rozbudowy), ewentualnie S939 (Athlon64, DDR1, AGP/PCIE, SATA). Zmieścisz się w 500zł.
Co do dwurdzeniowości - 2GB RAMu (moim zdaniem optimum do komfortowej pracy) i szybszy dysk dadzą Ci znacznie więcej (pod Windows i Linuksem) niż 2 rdzenie, bez których to spokojnie się obejdziesz. A jeśli te dwurdzeniowość miałaby być okupiona zamulającym dyskiem i 512MB RAMu to już w ogóle bez komentarza..
Najnowsze wersje beta WinUAE 1.6 przy emulacji A500/A1200, z włączonymi wszystkimi cpużernymi bajerami w rodzaju autoscalingu do 1024x768 z filtrem PAL na czele mają spore wymagania - bawię się aktualnie na laptopie z Pentium M "Dothan" (2MB cache) i procek skręcony do 1,2GHz momentami nie dawał już rady, przy nominalnych 1,8GHz było idealnie. Dothan 1,8GHz to poziom Semprona64 3000+.
Przy okazji - Windows7 w połączeniu z dowolną kartą grafiki dx9 (wydatek rzędu 50zł) naprawdę rewelacyjnie działa na nienajnowszym sprzęcie (testowałem na różnych maszynach), nie wymagając jednocześnie wiele od procesora. Tzn. moim zdaniem taki komp z dowolnym A64 i 2GB RAMu powinien spokojnie wystarczyć na kilka lat, i do WinUAE i do innych zastosowań...
[#7] Re: PC z dwoma prockami

@galu, post #6

Ten dell to byl tylko przyklad bo mozna tez spotkac (chyba) ibm'y z dwoma PIII po 1,5GHz kazdy i pamiecia sdram.
Ja juz w zasadzie wyboru dokonalem bo wlasnie rozpakowalem paczke z HP z P4 2.8. Jakos nie mam przekonania do skladakow. A tutaj juz pierwsze wrazenie zrobila na mnie bardzo cicha praca.
Znajomym tez czesto mialem okazje zalatwic fimowe kompy i wszyscy zadowoleni, a ze skladakami zawsze sa jakies cyrki.

[#8] Re: PC z dwoma prockami

@vi-bee, post #7

Z ciekawości - możesz podać pozostałe parametry maszyny?

Jak byś szukał najnowszych buildów WinUAE do testów to polecam http://eab.abime.net/showpost.php?p=503475&postcount=147
[#9] Re: PC z dwoma prockami

@galu, post #8

http://www.allegro.pl/item537787162_hp_d530_piv_2_8_0_0_combo.html
no i jeszcze sata do tego ktorego nie ma w opisie.

btw jakis czas temu kupowalem kolezance HP z PIII i tez praktycznie pracuje bezszelestnie ;)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem