[#1] Straszne zdjęcia...
Ostrzegam: na to się za bardzo nie da patrzeć. Ale to jest efekt durnego lansowania durnej "mody"...

http://www.joemonster.org/art/9885/Anorektyczki_przestroga_przed_glupota

[#2] Re: Straszne zdjęcia...

@OSH, post #1

Chyba nie ten target.. ;)

[#3] Re: Straszne zdjęcia...

@Kokos, post #2

Target to ja mam w... Zszokowało mnie, a że to jest HP, więc sobie pozwoliłem na zamieszczenie. W zasadzie to ten "target" powinien byc jak najszerszy, to może do co poniektórych cos dotrze....

[#4] Re: Straszne zdjęcia...

@OSH, post #1

No, ta jedna laska pod koniec to sam szkielet :/ Brr :(

[#5] Re: Straszne zdjęcia...

@Katiria, post #4

Mnie to w ogóle nie mieści się w głowie, jak mozna się do czegoś takiego doprowadzić. Na całe szczęście tak retyńska moda zaczyna powli przemijać. Pytanie, ile jeszcze dziewcząt umrze, bo uwierzyły w propagowane przez debili "kanony piękna"...

[#6] Re: Straszne zdjęcia...

@OSH, post #5

Chyba należałoby zacząć od tego, że anoreksja to nie jest moda, tylko choroba psychiczna.
[#7] Re: Straszne zdjęcia...

@snajper, post #6

Anoreksja jest choroba psychiczną, ale znikąd się nie wzięła. Dawniej nie było aż tylu jej przypadków. To lata 90 przyniosły prawdziwy wysyp ludzi (w ogromnej większości kobiet) cierpiących na tę chorobę. Bo im wmówiono, że chude jest piękne. I dziewczyny się zaczeły na omnes odchudzać. Gusta sa różne, ale lansowanie ideału piekna w postaci kobiety, której niemal żebra wystają uważam za chore.

[#8] Re: Straszne zdjęcia...

@OSH, post #7

Chore to dobre określenie, ale zrozum człowieku, że ta "moda" o której piszesz to duże uproszczenie stosowane przez takie stacje jak MTV czy inna sieczka dla nastolatek.

Anoreksja bierze się z zaburzenia wizji własnego ciała. Te osoby naprawdę uważają, że są spaślakami. Dla Ciebie to czysty absurd, a one naprawdę to widzą. Stąd CHOROBA, a nie własne widzimisię piskliwych nastolatek.

Zamieszczając takie zdjęcia robisz pokaz dziwadeł z cyrku - a to dziewczyny, które w istocie mają duży problem i kto wie, pewnie nawet z tym walczą. Bo powiedz szczerze.. Kogo tu chciałeś przestrzec? Mnie? Benedykta?

[#9] Re: Straszne zdjęcia...

@OSH, post #1

Jesc trzeba. A przeciez jest tyle swietnych diet, roslinek, witaminek. W razie czego mozna jeszcze zazywac ruchu. Malo to w zimie silowni i krytych basenow jest?...
[#10] Re: Straszne zdjęcia...

@Kokos, post #8

"Moda" moze i nie jest zla, ale modnie wygladaja miesnie na szkielecie, a nie same szkielety.
[#11] Re: Straszne zdjęcia...

@Kokos, post #8

Kokos napisał(a):

> Chore to dobre określenie, ale zrozum człowieku, że ta "moda" o
> której piszesz to duże uproszczenie stosowane przez takie
> stacje jak MTV czy inna sieczka dla nastolatek.

A Ty na serio uważasz, że ja jestem tego nieświadomy?

> Anoreksja bierze się z zaburzenia wizji własnego ciała. Te
> osoby naprawdę uważają, że są spaślakami. Dla Ciebie to czysty
> absurd, a one naprawdę to widzą. Stąd CHOROBA, a nie własne
> widzimisię piskliwych nastolatek.
Jeżeli człowiek jest chory psychicznie, to nie potrafi przecież właściwie oceniać pewnych spraw (w tym wypadku swojej sylwetki). I ja zdaję sobie sprawę, że to jest CHOROBA, jak to podkresliłeś. Tyle, że dla mnie chora jest przede wszystkim moda na chudość. Nie chodzi mi o te dziewczyny, tylko o kretynów, którzy lansują takie wzorce! Popatrz sobie na współczesne modelki - to nie są kobiety, tylko wieszaki! Odchudzone do niemożliwości, bo takie panują kanony piękna. A ile razy było tak, że dziewczyna mająca lekką nadwagę słyszała "jestes gruba" i najpierw zaczynała sie odchudzać, a potem wpadała już w anoreksję? Bo jedną z przyczyn anoreksji jest brak akceptacji przez otoczenie. A skoro w otoczeniu panują takie a nie inne "ideały kobiecości"...
> Zamieszczając takie zdjęcia robisz pokaz dziwadeł z cyrku - a
> to dziewczyny, które w istocie mają duży problem i kto wie,
> pewnie nawet z tym walczą. Bo powiedz szczerze.. Kogo tu
> chciałeś przestrzec? Mnie? Benedykta?

Po pierwsze: nie tyle zamieściłem zdjęcia, co dałem do nich linka. Po drugie: ja nikogo nie chcę przestrzegać, tylko dałem tego linka pod wpływem impulsu. Dobrze wiem, ze one mają poważny problem i może i niektóre z tym walczą. Mnie chodzi o to, że główną winę (w większosci wypadków) za taki stan rzeczy ponoszą ci, którzy w latach 90 zaczęli lansować typ kobiety-szkieletu jako ideału piękna. Setki nastolatek dało się temu opętać. W reklamach, poradnikach dla kobiet aż sie roi od przepisów na diety-cud, jakieś tam liczenie kalorii, i zrozpaczonych listów czytelniczek w stylu ("przybyło mi 2 cm w pasie, ratunku, co robić by schudnąć??") Ja się pytam, po jaką cholerę ciągle się pisze o tych dietach? Nic dziwnego, że potem się ta spirala nakręca. Bo to może doprowadzić do anoreksji. Nie jest to oczywiście jej jedyna przyczyna, ale może sie nią stać. To jest najbardziej chore.
Ja czasem popatrzę sobie na zdjęcia kobiet z poczatku wieku XX, czy nawet te z lat 50 i dochodze do wniosku, że jednak tamte czasy były normalniejsze. Ideałem była kobieta z krągłościami i nie było jakiegoś pędu do odchudzania. Bo to co się porobiło w ostatnich 20 latach to jest prawdziwy koszmar...



Ostatnia modyfikacja: 29.07.2009 00:55:36
[#12] Re: Straszne zdjęcia...

@OSH, post #11

Bo to co się porobiło w ostatnich 20 latach to jest prawdziwy koszmar...

Dokladnie. I zostalo to tez przeklamane "cud" dietami. Odzywiac trzeba sie normalnie, a wage korygowac po prostu ruchem, sportem oraz nie przejmowac sie ze w zimie czlowiek nabiera wagi.
To normalne.
A to co widzimy, jest to tez forma lenistwa. Zamiast pojesc chleba ze smalcem, zagryzc pomidorem i zapic szejkiem oraz pozniej wszystko "wybiegac" dla wyksztaltowania miesni, to niektorzy ludzie lubia siedziec w fotelu przy MTV i sie glodzic...makabra.



Ostatnia modyfikacja: 29.07.2009 01:25:15
[#13] Re: Straszne zdjęcia...

@OSH, post #1

Smutne zdjęcia, ale nic strasznego. Jest wiele osób, które już od urodzenia są bardzo szczupłe.

http://photos.nasza-klasa.pl/4968544/16/main/0c1ba1cbc4.jpeg

To dziecko waży ponad 100 kg i dopiero jak się zaczęły problemu zdrowotne tego dziecka to rodzice uświadomili sobie, że coś jest nie tak, więc firme która widać na zdjęciu postanowili zaskarżyć do sądu, a firma na to, przecież nie umarło Tak samo niedawno takie dwie dziewczynki było o nich głośno nawet w tv. W polsce to się dopiero zaczyna syf, weszło GMO (w stanach od ok. 10 lat), szczepionki made in Monsanto nawet dla psów i kotów - niedługo będziemy mieć plagę mutantów ;)

http://photos.nasza-klasa.pl/4968544/14/main/6967d3d33c.jpeg

A to tak zwany "Happy Meal" w końcu dzieci powinny widzieć i wiedzieć z czego powstają McNuggets.

[#14] Re: Straszne zdjęcia...

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #13

] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [ napisał(a):


> tv. W polsce to się dopiero zaczyna syf, weszło GMO (w stanach
> od ok. 10 lat)

GMO (jeszcze)do UE NIE WESZŁO. I spora grupa ludzi pracuje nad tym, by nie weszło nigdy. W całej Unii są protesty i są duże szanse na to, że to coś w UE nie zostanie zalegalizowane. Ja temu jestem przeciwny, a sprawę znam dość dobrze, bo mam kontakt z osobą, która aktywnie działa w ICPPC.

[#15] Re: Straszne zdjęcia...

@OSH, post #14

Nie jestem w żadnej z takich organiznacji, ale interesuje się tym tematem, dlatego też zebrałem takie informacje do kupy i zamieściłem na AlterKino

http://alterkino.org/ycie-wymyka-sie-spod-kontroli
http://www.youtube.com/watch?v=nD2CtjodJVI

POLSKA RAJEM DLA UPRAW GENETYCZNYCH - 12 lutego 2009
Polska jest jednym z pięciu krajów Unii Europejskiej o największych uprawach roślin genetycznie zmodyfikowanych - wynika z danych amerykańskiej organizacji monitorującej rynki rolne (ISAAA). Mamy problem, bo rząd przyznał, że tego nie kontroluje. Skutki, jakie niesie ze sobą spożywanie zmutowanej żywności, poznamy za wiele lat.

Teraz podpisując petycję moźna ubiegać się o to, aby odpowiednio znakowali takie produkty, których jest już sporo na naszym rynku. Mało kto wie, źe niemcy i austryjacy już od bardzo bardzo dawna do produkcji czekolad używają soji np. Milka :] Dlatego moim zdaniem są lepsze wyjątkowe w smaku.

http://zawiercianie.pl/viewtopic.php?t=169

O tym, że zwierzęta, które ludzie zjadają (ja się do nich nie zaliczam) są już nie tylko GMO ale i poza odchodami jedzą GMO paszę to też powinien wiedzieć każdy. Na znakowanie zwierząt raczej bym nie liczył

http://www.youtube.com/watch?v=FqeHqBBCLYk


W ogóle to kumatych zapraszam do tego działu
http://alterkino.org/category/ekologia

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem