[#1] Rozbudowa Compaqa Aero 8000
Witam!
Zakupiłem Compaqa Aero 8000. Szukałem długo tego modelu, ponieważ jest on wyposażony w procesor SH4, niestety taktowany tylko 128 mhz. Szukałem informacji w Internecie na temat tych procesorów i wiem, ze są wersje taktowane 600mhz. Mam więc pytanie, gdzie nabyć pojedyncze sztuki tych maleństw (kupowanie w tysiącach sztuk jak podają na stronie producenta odpada). Mogę ewentualnie okaleczyć płytę mojego Dreamcasta i poprosić kogoś o odlutowanie Sh4 200 mhz, ale wolałbym tego nie robić. Ponadto wyczytałem, że ten komputer może mieć max 64 mb ram, ale teraz są większe kości sd ram (256 mb), więc może by je zobaczył? Szukając w Internecie znalazłem taki ciekawy link, ale nie bardzo rozumiem kiedy aero 8000 zobaczy 256 mb ram
http://www.simpletech.com/upgrades/hpcompaq/aero/8000hitachish4128mhz/ . Chcę „rozbudować na maxa” ten komputer i zainstalować na nim system AROS, bo na MORPHOS-a raczej nie ma co liczyć (nie jest na licencji GPL). Muszę zmienić do tego bios?
Pozdrawiam

[#2] Re: Rozbudowa Compaqa Aero 8000

@ender, post #1

Nie znam tego konkretnego sprzętu, więc ci nie pomogę, ale powiem, że kupno sprzętu z sh4 pod wince nie było najlepszym wyborem. To jest ZTCW najmniej popularna architektura na jaką powstał Windows CE, przez co jest mało softu. Popularniejsze są choćby ARM, MIPS, SH3, x86 (od najpopularniejszego wymieniłem :)).

Pozdrawiam

[#3] Re: Rozbudowa Compaqa Aero 8000

@x3nU, post #2

Sprzęt kupiłem typowo w celu eksperymentowania (cokolwiek by to znaczyło) i zaspokojenia mojej ciekawości związanej właśnie z rodziną procesorów SH4 lub SH5 (tylko gdzie je dostać lub sprzęt z nimi).

Znalazłem coś takiego w Internecie
http://www.cis.usouthal.edu/mentor/sh4_conn.htm
wygląda mi to na podłączoną płytę główną dreamcasta poprzez port szeregowy do płyty od PC, ale nie jestem pewien. Wie ktoś co to takiego i jak to ugryźć (tłumaczenie Google niewiele daje).



Ostatnia modyfikacja: 01.08.2009 22:29:53
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem