[#1] Bad Apple!! mania
Na wstępie wspomnę że to nie ma nic do firmy Apple :P

Chodzi o wideoklip pod nazwą "Bad Apple!!". Jest to renderowana animacja z postaciami i muzyką na podstawie jednej strzelanin Touhou studia Team Shanghai Alice. Co się w tych grach dzieje trudno opisać, to trzeba zobaczyć samemu.


Ale wracając do tej animacji to powstały jej dwie wersje: zwykła i "Shadow Art".
Sam pomysł wersji "Shadow Art" tak się ludziom spodobał, że zaczęły się wariacje n.t. "wyświetlić/odtworzyć ją na czym się da". Pomysły powstały bardzo różne.

Laser Scanner version
Minefield version
ASCII Art version
LED Matrix version
Game Boy version
NES version
Real Apples version
Go version
Windows Error version
Sand Animation version

Oczywiście na internecie jest tego znacznie więcej, także remixów samej muzyki.

Co ciekawe bardzo możliwe że powstanie nawet C=64 version. W sumie jestem ciekaw czy coś z tego wyjdzie.


Errata: Wersja "zwykła" tak naprawdę jest wersją drugą, która powstała na bazie oryginalnej wersji, która została nazwana "shadow art"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2022 15:45:31 przez Solo Kazuki
[#2] Re: Bad Apple!! mania

@Solo Kazuki, post #1

ZARABISTE!!!!!!OK
[#3] Re: Bad Apple!! mania

@Phibrizzo, post #2

Jest może wersja na Amige? Musialo by to dobrze wyglądać :P
[#4] Re: Bad Apple!! mania

@Solo Kazuki, post #1

Zawsze w takich przypadkach zastanawia mnie jak powstaje taka sniegowa kula? Ktos gdzies wynajduje przeboj Trololo czy jakis kielbasiany jez a potem nagle robi sie z tego wsrod nieletnich dziwaczna moda.No to jest Fascynujace !!!;)
[#5] Re: Bad Apple!! mania

@Aniol, post #4

Teraz w modzie jest głupota :) wszystko co jest pop***dolone jest kul i trendy :)
[#6] Re: Bad Apple!! mania

@Phibrizzo, post #2

Tutaj jest dostępna wersja muzyki na C=64 w formacie SID
[#7] Re: Bad Apple!! mania

@Solo Kazuki, post #1

Tak przez przypadek tutaj zajrzałem i zauważyłem że dalej nie ma wersji Bad Apple na Amigę.
Postanowiłem więc ją przenieść zapisując jako anim5 i 8svx.

Informacje o pliku:
Nazwa: Bad Apple
Rozdzielczość: 320x240 (30fps)
Czas trwania: 3m46s
Rozmiar: 7MB
Klatki: 6572
Typ: Anim5

Tak wygląda animacja w 2 kolorach. Do pobrania tutaj:
badappleanim5.zip (3305KB)
badapple8svx.zip (4387KB)
[#8] Re: Bad Apple!! mania

@Leon, post #7

Polaczylem to w jedna calosc do formaty anim5+sound. I nawet wszylo ladnie. Tyle tylko ze podczas odtwarzania zaczyna sie dziac cos dziwnego. Wyglada to tak jakby program do odtwarzanai nie mogl tego uciagnac. Zarywa dzwiek, animacja czasami zwalania. Albo moj program do laczenia ma gdzies jakiegos buga, albo player jest zrabany.
[#9] Re: Bad Apple!! mania

@Phibrizzo, post #8

Player jest nieoptymalny. Na lepszych konfiguracjach nie zarywa. Z racji, że WaveTracer nie potrafi "mieszać" dużych animacji, a sam nie chcesz usprawnić mieszacza, to czy mógłbyś udostępnić źródła?
[#10] Re: Bad Apple!! mania

@cholok, post #9

Tutaj zamieszczam animacje polaczona:

http://blabla.ppa.pl/ftp/usr/Phibrizzo/badapple.sanim

Co do zrodel to mysle ze moglbym upublicznic. Jednak uprzedzam, program ten napisalem bardzo dawno temu, kiedy jeszcze nie wiedzialem jak sie dobrze programuje, dlatego zrodlo to jest tak naprawde jednym wielkim smietnikiem i nawet nie stalo obok dobrze napisanego programu. O dzialniu systemu amigowskiego wtedy jeszcze nic nie wiedzialem. Dlatego ostrzegam przed tym co zobaczycie.

http://blabla.ppa.pl/ftp/usr/Phibrizzo/soundanim/sndanimpublic4.c

Ostatnio przegladalem specyfikacje formatu anim+sound, i okazalo sie ze jest tam jeden blad. Jesli ktos chcialby napisac podobny program to niech da znac, powiem gdzie sie znajduje. Co zas sie tyczy samego Mieszacza, to tam tez jest jeden maly blad, ktory odkrylem wlasnie przegladajac specyfikacje: nie dodaje ostatniego chunka z dzwiekiem, ktory powienien byc podanyh dwa razy.

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2014 00:23:30 przez Phibrizzo
[#11] Re: Bad Apple!! mania

@Phibrizzo, post #10

Faktycznie, okropne. Gdzie widziałeś ten błąd w specyfikacji? W Length, który jest jako UBYTE?
Ostatni chunk z dźwiękiem nie musi być podany 2 razy. Ten drugi jest w przypadku, gdy animacja się skończyła, a dźwięk jeszcze wybrzmiewa, co w normalnym przypadku nie występuje. Mnie ciekawi co innego. Czy uwzględniłeś ramki loop?
[#12] Re: Bad Apple!! mania

@cholok, post #11

Gdzie widziałeś ten błąd w specyfikacji? W Length, który jest jako UBYTE?

Tak, dokladnie tu.

Ten drugi jest w przypadku, gdy animacja się skończyła, a dźwięk jeszcze wybrzmiewa

Z tym wybrzmiewaniem dzwieku to moze faktycznie mozesz miec racje. Mozliwe ze zle to zrozumialem.

Czy uwzględniłeś ramki loop?

Chyba nie..
[#13] Re: Bad Apple!! mania

@Solo Kazuki, post #6

Dostępna już jest wersja na C=64. Całość zmieściła się na jednej stronie dyskietki 5,25" (170kB!), więc trochę wygląda dziwnie, ale ogólnie da się obejrzeć.
[#14] Re: Bad Apple!! mania

@cholok, post #9

Player jest nieoptymalny

Ja bym napisal ze jest jakis dziwny. Wczesniej mi pisal ze animacja jest nie optymalna i zawiera iles tak klatek ktore sa puste. OK, faktycznie, animacja ktora wystawil Leon tak miala.
Poprawilem ja zeby nie miala pustych klatek. Sprawdzilem 3 razy, PPaint mi napisal ze nie ma takowych. Jednak BiganimFX w dalszym ciagu mi krzyczy ze jest ich jeszcze 133. Skad mu sie tyle nabralo, nie wiem. Ale to temat chyba na watek o innym temacie w innym miejscu.
[#15] Re: Bad Apple!! mania

@Phibrizzo, post #14

Akurat ta optymalność jest bez sensu, bo player w anim z dźwiękiem nie uwzględnia czasów tylko odgrywa ze stałą prędkością (problematyczne, bo chunk z dźwiękiem musiałby być różny). Ta informacja ma znaczenie dla animacji bez dźwięku, gdzie odgrywanie może być ze zmienną prędkością. Poza tym biganimfx jest jakby stary, używamy animfx 2, który łączy funkcjonaloność starych wersji (tyle, że wymaga 020).

Kiedyś chciałem poprawić playera, ale źródłówka jest w pascalu (maxxon) bez potrzebnych inkludów, pascal niezgodny z hisoft pascalem, no i grzebie w rejestrach, dość niesystemowy.
[#16] Re: Bad Apple!! mania

@cholok, post #15

Sprawdz ta wersje animacji:

http://blabla.ppa.pl/ftp/usr/Phibrizzo/test4
[#17] Re: Bad Apple!! mania

@Phibrizzo, post #16

Niby dobre, ale nikt nie zauważy błędów przy tak dużej liczbie fps, tak jak nikt nie zauważył ich w cdgsxl. Oczywiście dalej rwie, ale to wina playera.
[#18] Re: Bad Apple!! mania

@Solo Kazuki, post #13

Dla tych, którym nie chce się odpalać emulatora, jej nagrana wersja została umieszczona na YouTube.
[#19] Re: Bad Apple!! mania

@Solo Kazuki, post #18

Mi elulator nie przyjmuje tego obrazu dysku. Ma jakis nietypowy rozmiar.
[#20] Re: Bad Apple!! mania

@Phibrizzo, post #19

nikt w tym wątku nie podawał linku do obrazu dysku.
[#21] Re: Bad Apple!! mania

@Norbert, post #20

Jak to nie. GOTO post 13.

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2014 14:44:00 przez Phibrizzo
[#22] Re: Bad Apple!! mania

@Phibrizzo, post #21

ale to obraz dyskietki dla emulatora c64
[#23] Re: Bad Apple!! mania

@Norbert, post #22

Kolega oczywiscie takie jajca sobie robi prawda?

Moze ktos inny koledze wytlumaczy?
[#24] Re: Bad Apple!! mania

@Phibrizzo, post #23

wiem ze jest cieplo, ale jeszcze widze co jest w poscie 13. :)
[#25] Re: Bad Apple!! mania

@Norbert, post #22

Jak i dla C=64. Na C=64/128 są programy do edycji/tworzenia/nagrywania obrazów D64 na dyskietki.
[#26] Re: Bad Apple!! mania

@Phibrizzo, post #19

Bo jest to obraz dyskietki z większą ilością sektorów. Starsze emulatory mogą nie obsługiwać takich obrazów.
[#27] Re: Bad Apple!! mania

@Solo Kazuki, post #18

Autor wrzucił dzień wcześniej link.

Ale ja nie o tym. Napisałem mieszacza od nowa, w swoim czasie opublikuję w odpowiednim miejscu.
[#28] Re: Bad Apple!! mania

@cholok, post #27

Mam pytania dwa: Czy ktoś ma wersje dla Amigi zrobioną w miarę przyzwoicie i jakim programem można sobie oglądnąć tą animacje?
[#29] Re: Bad Apple!! mania

@cholok, post #27

Wyszła inna wersja na C64 wymagająca REU.



Także ZX dorobiło się swojej wersji



Doczekał się też swojej wersji STk



Ostatnia aktualizacja: 17.12.2017 14:52:07 przez Solo Kazuki
[#30] Re: Bad Apple!! mania

@Solo Kazuki, post #29

Do kompletu jeszcze zapomniałem dodać wersję XE/XL na cartridge. Dodatkowo dodano napisy karaoke.



Oraz demo "Bad Arnold" na CPC z "Bad Apple!!" jako część dema.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem