[#31] Re: Asembler 6502 - NES, Famicom, Pegasus (NESASM)

@siudym, post #23

Rewelka! Ale ja i tak czekam na żabę kopiącą ziemniaka. ;)
[#32] Re: Asembler 6502 - NES, Famicom, Pegasus (NESASM)

@teh_KaiN, post #31

Jaka żaba? :)

Jeszcze kolejny moj wynalazek: "Kapitan Sowa na tropie"

Taki mix Montezuma's Revenge i Keystone Kapers. Mechaniki skopiowane z MR (na oko po swojemu), na razie demo do potestowania silnika gry (w sumie gotowego).

https://dl.dropboxusercontent.com/s/eww9me21rlw5hi7/kapitan_sowa.nes
https://dl.dropboxusercontent.com/s/fule8wsxychv5kh/kapitan_sowa_mmc1.nes






[#33] Re: Asembler 6502 - NES, Famicom, Pegasus (NESASM)

@siudym, post #32

Ajjj sory, w mojej głowie skleiły mi się dwie osoby ze sobą - Ty i Czorny robiący grę z żabą i ziemniakiem - grafika podobna i mi się pokrzaczyło że jego gra to jakaś Twoja, tyle że na Amigę.

Co nie zmienia faktu, że chętnie bym zobaczył efekt jakbyś spróbował swoich sił na Amidze. Bardziej rozbudowana platforma to więcej możliwości. Chociaż patrząc na to co robisz z NESem to i tak jestem pod wrażeniem, bo to nie jest wszystko na jedno kopyto. ;)
[#34] Re: Asembler 6502 - NES, Famicom, Pegasus (NESASM)

@teh_KaiN, post #33

Nie widziałem wcześniej tego projektu, fajna ta żaba :)

Kolejna prosta gra, strzelanka do UFO'kow - zrobiona spontanicznie gdy czekałem na obiad :)

[#35] Re: Asembler 6502 - NES, Famicom, Pegasus (NESASM)

@teh_KaiN, post #33

Kolejna gra to "platformowkowe" wcielenie mojego ulubionego poziomu z Lemmings 2 The Tribes - czyli The Shadow. Grafika przerysowana pixel po pikselu z oryginalu + moje wlasne zmiany. Przy ograniczeniach palety NES mialem sporo pracy aby przynajmniej zblizyc sie do kolorystyki "The Shadow" - no ale chyba w miare udalo sie.

Sama gra mechanicznie to klonik Jet Set Willy. Na razie kilka testowych ekranow, bp niestety przy projektowaniu poziomow mam zazwyczaj "czarna dziure" w glowie i ciezko mi cos fajnego zrobic. Musze miec wene, na razie nie mam wiec czekam na nia.

Tradycyjnie Kod+Grafika+Muzyka moja robota.




Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 22:10:15 przez siudym
[#36] Re: Asembler 6502 - NES, Famicom, Pegasus (NESASM)

@teh_KaiN, post #33

Teraz nieco z innej beczki. Wprawdzie nie PegasusoNES, ale już 6502 prawie TAK i to na sterydach. Czyli ciekawa konsola z lat 80-tych - PC Engine / TurboGrafx16 z procesorem Hu6280 zgodnym z 6502 ale pracującym z zegarem 7.16 MHz - czyli 8-bitowa torpeda :)

Przepisałem swoją grę "Czarna Dziura" na PCE:


Co do Amigi to zaopatrzyłem się w książki o MC68K i pewnie za jakiś czas będę chciał coś popróbować. W latach 90-tych czytałem o ASM-One w (chyba) Magazynie AMIGA ale przerażał mnie. :) Jedynie w AMOS coś dłubałem, ale bez sensownych efektów. MC68K jest zaplanowany jako mój trzeci procek jaki mam zamiar poznać, drugim był Zilog Z80, na który nieco testowych "gier" napisałem - bardzo fajny CPU (próbowałem na Sega 8bit, MSX, GB..) np.:







Ostatnia aktualizacja: 02.01.2022 11:19:16 przez siudym
[#37] Re: Asembler 6502 - NES, Famicom, Pegasus (NESASM)

@siudym, post #36

Kapitalna robota! brawo! Kiedyś i ja muszę w końcu ogarnąć kodowanie na Pegazusie. Tylko czasu brak...
[#38] Re: Asembler 6502 - NES, Famicom, Pegasus (NESASM)

@forge, post #37

Kiedyś i ja muszę w końcu ogarnąć kodowanie na Pegazusie. Tylko czasu brak...


Po ostatniej głośnej sprawie z Pegasusem masz szansę na dobrą posadę przy "kodowaniu" szeroki uśmiech
[#39] Re: Asembler 6502 - NES, Famicom, Pegasus (NESASM)

@Norbert, post #38

https://twitter.com/trzymkowski/status/1172210107800793088
link

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem