[#1] Jak przechowujecie czasopisma?
Niestety zaliczam się do tych osób które raczej nie wyrzucają. Nie mam gdzie składać tego od dawna. Jakieś normalne opcje typu "na półce" dawno się wyczerpały. Strychu nie mam.
Zresztą to nie o to chodzi żeby złazić do piwnicy i w kartonach grzebać ;] Coś pod ręką żeby było.

Zwykła teczka biurowa (z tych grubszych w twardej oprawie) mieści niewiele. PPA weszło na luźno w dwie, ale np. Amigazyn to ledwie kilka numerów i koniec. Nieefektywne to jest.

Rozglądałem się dziś i znalazłem takie opcje:
Teczka na czasopisma - Nr.:03
Etui ochronne na czasopisma - Nr.: 22
Można wziąć bez nadruku, ale nie są podane wymiary niestety. Zresztą to orientacyjnie podrzucam o co mi chodzi mniej więcej. A może są lepsze opcje?

Jak sobie radzicie?
[#2] Re: Jak przechowujecie czasopisma?

@adam_mierzwa, post #1

Wstyd się przyznać, ale głównie na twardym dysku w plikach PDF i DJVU ;)
[#3] Re: Jak przechowujecie czasopisma?

@RomanWorkshop, post #2

A ja się tego nie wstydzę. Odkąd twardziele osiągnęły pojemność dziesiątek Giga, a pod moim dachem zawitał Internet, dotarło do mnie że przechowywanie tekstów i obrazków na papierze jest wysoce nieefektywne, a zwłaszcza niewygodne jest przeszukiwanie tego by znaleźć coś konkretnego.

Przed laty prenumerowałem wiele czasopism, dziesiątki kilogramów papierów leżały na półkach, ale większości się pozbyłem. Jak mnie najdzie sentyment to zajrzę do djvu. Zrobiłem sobie spis ciekawych artków w Bajtku itp. bo spisy treści w nich są nieprzejrzyste i mało przydatne. Ale normalnie na co dzień gdy czegoś szukam, polegam na Ctrl+F oraz na Guglu.



Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 21:26:47 przez ZbyniuR
[#4] Re: Jak przechowujecie czasopisma?

@adam_mierzwa, post #1

No to powiem że zdziwiony jestem. Temat jak najbardziej amigowy. W sytuacji gdy ludzie płacą za oryginalne kartony i styropian, czy kupują stare numery czasopism na aukcjach - zaskoczeniem jest dla mnie tylko dwa głosy, i to niezainteresowanych tematem w sumie.

Skany czasopism fajna sprawa, wygodne, ale nie wszystko zostało zeskanowane. Też nie będę skanował żeby sobie poczytać skoro mam oryginał na papierze.

Nie chce mi się wierzyć że właściciele tych wypieszczonych "jaskiń" (jakie możemy obejrzeć choćby w wątku "Mój amigowy pokój") nie przechowują czasopism.
No nic, może ktoś się jeszcze odezwie.
[#5] Re: Jak przechowujecie czasopisma?

@adam_mierzwa, post #1

Pewien znajomy z wojska miał w kancelarii szafę dwudrzwiową. Trzymał tam różne rzeczy, z jednej strony gazety z lat 80. Z drugiej trochę nowsze. Plotka głosiła, że miał tam też schowanego żołnierza ze służby zasadniczej

ps.
W domu miał troszkę większą kolekcję gazet. Podobno zajmowały jeden pokój
[#6] Re: Jak przechowujecie czasopisma?

@adam_mierzwa, post #1

Nie mam ich wielu, ale na leżąco na półce. Tak by nic się nie polało, nie połamało. Przy większych ilościach można myśleć o segregatorach plastikowych takich co się stawia poziomo ale nie przy ilościach które posiadam, bo to by miejsca więcej zajęło.
[#7] Re: Jak przechowujecie czasopisma?

@adam_mierzwa, post #1

Ten sobie nie radził


Czytac: link
[#8] Re: Jak przechowujecie czasopisma?

@Creonix, post #7

To ja mam gdzieś połowę z tego. Większość pecetowe rzeczy, choć mam np. papierowe Exece (nakład 500 egz.).
Najbardziej odpowiadałoby mi poziome kładzenie tego. Tam pal sześć podział na roczniki, jakoś bym to opisał, ale żeby to było "mobilne" w sensie wygodnie dostać się fizycznie do egzemplarza gazetki.
[#9] Re: Jak przechowujecie czasopisma?

@adam_mierzwa, post #8

Wygodniej zawsze dostać się kiedy stoją pionowo, niż poziomo to samo z książkami - kiedy trzymasz je poziomo to żeby dostać się do jakiejś z dołu czasem trzeba zdejmować połowę półki. wg mnie najlepsze są te teczki które wstawiłeś w pierwszym linku - nie etui. Można je położyć i pionowo i poziomo a po otwarciu dosyć łatwo przejrzeć zawartość (okładki). Innych metod nie znam ale to być może przypadnie ci do gustu

[#10] Re: Jak przechowujecie czasopisma?

@Creonix, post #9

Jest to jakiś kierunek, ale nie na blokach :]
Teczki z pierwszego linka nie będą, znalazłem "Przebudźcie się" i ono ma za mały format.
Tak jak pisałem, i ty też, to chyba najbardziej sensowne byłoby takie etui-teczki. Tylko teraz znaleźć większe i z ceną do przyjęcia.
[#11] Re: Jak przechowujecie czasopisma?

@adam_mierzwa, post #10

To ja bym uderzył do producenta. http://inteko.otwarte24.pl I zapytał czy robią większe, itd. na zamowienie Może uda się ugrać dobrą cenę.
[#12] Re: Jak przechowujecie czasopisma?

@Creonix, post #11

To było na zlecenie Świadków Jehowy, tam są trochę inne zasady. Myślę że niewiele bym ugrał. Pewnie można spróbować. Ale tak sobie pomyślałem czy aby wydawnictwo Adama Zalepy nie mogłoby "pomyśleć" o czymś takim na swoje czasopisma.
[#13] Re: Jak przechowujecie czasopisma?

@adam_mierzwa, post #12

Hmm, a może Adam Zalepa załatwiłby reprint MA, ACS, Amigowca, ale oprawionego w sztywnej oprawie, może mniejszy format, no i rocznikami. W sumie coś takiego bym sobie sprawił na półkę. Miałem kiedyś gazetki, ale wydałem. Tak myślę, co to by musiał by za format, B5 za mały, A4 chyba za duży, chociaż... .
[#14] Re: Jak przechowujecie czasopisma?

@adam_mierzwa, post #12

tak sobie pomyślałem czy aby wydawnictwo Adama Zalepy nie mogłoby "pomyśleć" o czymś takim na swoje czasopisma.

To samo pomyslalem ale zleciłby temu samemu producentowi, albo podobnemu - tyle że mógłby wziąć więcej a więc i ceny byłyby pewnie lepsze.
[#15] Re: Jak przechowujecie czasopisma?

@Creonix, post #14

Jako że zakładałem ten wątek czuję się zobowiązany zamieścić rozwiązanie problemu.
Wygląda na to, że znalazłem coś dla siebie. Co prawda nie jest to ideał, ale jestem zadowolony.
Fotki i opis wrzuciłem na bloga link
Dla niechcących klikać - teczka firmy Delfin <20 zł + przesyłka; kupiłem w sklepie Morele.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem