[#1] Moja nowa gra tym razem nie na Ami :P
Hejka :)

Chciałem się wam pochwalić moją nową grą (logiczno-zręcznościową), jednak tym razem niestety gra nie jest dostępna na żaden Amigowy system, gdyż docelową platformą jest Android ... niemniej moja małą gierka ma muzykę amigową AceMan'a
Co jakiś czas eksperymentuje z różnymi narzędziami i i platformami programistycznymi, tym razem to jest coś co powstało w Unity3D (z tego MDW nie będzie zadowolony) z wykorzystaniem języka C#

Gra jest dostępna w sklepie Google Play tutaj
[#2] Re: Moja nowa gra tym razem nie na Ami :P

@Rafael/ARMO, post #1

Fajnie wyglada na obrazkach. Brak porządnego "game markera" to jest ból na NG.

No wiesz jak mogłeś nie zrobić na Amigę przez Ciebie nie będziemy teraz wiedzieć, czy potrzeba kart graficznych 4GB, który system i sterowniki oferuje pół klatki szybszą animację.
[#3] Re: Moja nowa gra tym razem nie na Ami :P

@KM, post #2

He, he he ... no tak, coś trzeba coś pomyśleć nad jakąś aplikacją do prowadzenia niekończącej się wojny

ps. kilka niedokończonych projektów na Ami gdzieś tam na dysku leży ;) .. Mega Saper Deluxe, Biedronka Zuzia 2, PacManiek ... ehhh
[#4] Re: Moja nowa gra tym razem nie na Ami :P

@Rafael/ARMO, post #1

tym razem to jest coś co powstało w Unity3D (z tego MDW nie będzie zadowolony)

Dlaczego miałoby mi się to nie podobać? Zrobiłeś grę w silniku do gier - wszystko jak należy. W dodatku w uznanym, popularnym, rozwijanym i (z tego co słyszałem) dobrym silniku. Gdybyś zrobił w nim program użytkowy to bym kręcił nosem. To jest najlepsza techniczna decyzja jaką mogłeś podjąć. Tak to się dzisiaj właśnie robi.

Nie ma się co sugerować moimi dziwnymi upodobaniami. Ja po prostu nie lubię poznawać cudzych rozwiązań, nie ufam im i boję, że gdy coś się rozkraczy to nie będę w stanie nic zrobić. Ja w tej chwili jestem w trakcie pozbywania się SDL z silnika w wersji dla MorphOS (w wersji iOS nigdy nie było używane, a z wersji dla macOS już się pozbyłem). Mi zawsze bardzo imponowały czyste, systemowe rozwiązania i postanowiłem wreszcie na nie przejść i nie uzależniać się od jakichś SDLi czy innych warstw pośrednich. Takie pisanie sprawia mi znacznie większą przyjemność, mam wrażenie, że mogę zrobić wszystko co sobie wymyślę i tak jak sobie wymyślę.
U mnie te multiplatformowe silniki odpadają też z tego względu, że paradoksalnie właśnie straciłbym przez to przenośność kodu. Mam na myśli MorphOS/AmigaOS4.

Pamiętać też należy, że ja nie szukam kolejnej pracy, nie zależy mi na podboju jakiegokolwiek rynku komercyjnego. To jest przyjemność i dlatego wsparcie dla MorphOS (i może AmigaOS4) musi być zachowane.

Nie mam urządzeń z Androidem więc nie uruchomię Twojej nowej gry. Ale na screenshotach wygląda bardzo zachęcająco. Brawo!
[#5] Re: Moja nowa gra tym razem nie na Ami :P

@Rafael/ARMO, post #1

Po tym jak dodałeś do GooglePlay film z rozgrywki widzę o co chodzi w grze. Teraz nawet bez grania (nie mam nic z Androidem) mogę powiedzieć, że całkiem zgrabnie to wygląda. Fajny pomysł na rozgrywkę. Zdecydowanie pozytywna produkcja. Gratuluję!
[#6] Re: Moja nowa gra tym razem nie na Ami :P

@MDW, post #5

Możesz MDW obczaić moją kolejną grę na androida, choć może Ty masz telefon z jabłkiem? ;)
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tdolphin.outlaw.remake
Tym razem z pomocą mojego syna który wykonał całą grafikę :) Oraz z pomocą bratanka który dzielnie testował :)
Tak jak poprzednio Unity + C# + Gimp :)

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 09:59:57 przez Rafael/ARMO
[#7] Re: Moja nowa gra tym razem nie na Ami :P

@Rafael/ARMO, post #1

A reklamy i inne patologowe popupy to co ile wyskakują ?
[#8] Re: Moja nowa gra tym razem nie na Ami :P

@ingenic, post #7

A po co taki chamski komentarz z Twojej strony?
[#9] Re: Moja nowa gra tym razem nie na Ami :P

@Rafael/ARMO, post #8

... bo ona jak typowy internetowy rewolwerowiec szybciej strzela (pisze na klawiaturze) niż myśli jak to w kogo (do kogo) trafi. Tacy już jesteśmy ludzko niedoskonali. Gratuluję kolejnej gry.

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 17:51:09 przez KM_Ender
[#10] Re: Moja nowa gra tym razem nie na Ami :P

@KM_Ender, post #9

... patrząc na jego inne komentarze na to wygląda ...
Dziękuję za gratulację :)
[#11] Re: Moja nowa gra tym razem nie na Ami :P

@Rafael/ARMO, post #8

Chamski ? Zwykłe pytanie, a że je sobie tak odbierasz to twój problem. Nie spotkałem się jeszcze z przydatną apką z google play, która nie byłaby obarczona chamskimi reklamami, więc ich nie instaluję w ogóle.
Taka podpowiedź - własnie w tym kontekście należało prawidłowo użyć przymiotnika "chamski". A więc ponawiam pytanie - co ile wyskakują reklamy i "rozpraszacze" ?
[#12] Re: Moja nowa gra tym razem nie na Ami :P

@ingenic, post #11

Chłopaki nie kłoćcie się, jutro może nas nie być. Olać to, natarczywe reklamy trafiają się także w sklepie windows store (tak to się chyba nazywa), na YT jak wrzucasz filmiki, więc trzeba się z tym pogodzić.
[#13] Re: Moja nowa gra tym razem nie na Ami :P

@ingenic, post #11

Nie chamskie?
To ja zadam Ci analogiczne pytanie: "Co ile minut plujesz na ludzi na ulicy?"
[#14] Re: Moja nowa gra tym razem nie na Ami :P

@Rafael/ARMO, post #13

"Co ile minut?" Czasem trudno minutę wytrzymać
[#15] Re: Moja nowa gra tym razem nie na Ami :P

@Rafael/ARMO, post #6

Mogę się pochwalić kolejną grą i kolejną nie na Ami, choć jak jakaś przeglądarka (na MOS, AOS4) zacznie obsługiwać WebGL, to jak najbardziej ta gra będzie łaziła na Ami

https://tdolphin.itch.io/mzgzmb

Gra ma nieco pokręcony tytuł, ale może ktoś odgadnie co on znaczy szeroki uśmiech szeroki uśmiech czekam na propozycje
[#16] Re: Moja nowa gra tym razem nie na Ami :P

@Rafael/ARMO, post #1

Nie wszyscy co mają Linuxa Androida używają tego sklepu...
[#17] Re: Moja nowa gra tym razem nie na Ami :P

@pgru2, post #16

Nie wszyscy co mają Linuxa Androida używają tego sklepu...

Rozumiem, ale wybacz nie jestem wstanie obskoczyć wszystkich sklepów. Dlatego wybrałem najbardziej popularne, zarazem domyślne rozwiązanie w systemie Android, czyli google play sklep. Jest to też, moim zdaniem, jednak najbezpieczniejsze miejsce w tym momencie jeśli chodzi o pozyskiwanie/instalowanie aplikacji na Androida.
Poza tym i tak z czasem taki np. ApkPure sam (automatycznie) pobiera apkę i Google Play i umieszcza u siebie ... tak że moja ostatnia gra też tam się znajdzie :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem