[#1] Tejemnicza kaseta Audio.... ;)
Jakiś czas temu odkopałem kilka kaset magnetofonowych i na jednej z nich znajduje się składanka techno/trance z lat 90.
Pamiętam jak katowałem ją w technikum ;)
Nigdy się nie dowiedziałem czyjego jest autorstwa i teraz z biegiem lat i rozwojem techniki myślałem że soft typu Shazam rozpozna cóż to jest, ale nie.....
Dlatego zamieszczam dla potomności świeży zrzut z magnetofonu ;)
Indzoj.

1
[#2] Re: Tejemnicza kaseta Audio.... ;)

@mikecios, post #1

Brzmi jak typowa składanka goa z końca lat 90tych. Mój kumpel cały czas takiej muzy słuchał, ale nie dam sobie ręki uciąć że poznaję utwory.
Ciekawostka, Scorpik, Falcon, Key G i Raiden swego czasu jako Aural Planet wydali z cztery płyty, i conajmniej dwie podchodziły dokładnie pod ten gatunek.
Powodzenia. Uwielbiam takie zagadki, i żałuję że nie mogłem pomóc.

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 17:42:25 przez Ralpheeck
[#3] Re: Tejemnicza kaseta Audio.... ;)

@Ralpheeck, post #2

na płytce CD-Action 10/97 był jeden utworek Aural Planet. Nie wiem tylko który, a nie chce mi się sprawdzać.



[#4] Re: Tejemnicza kaseta Audio.... ;)

@snajper, post #3

Hmmmmmm, po cichu na to liczyłem gdy publikowalem zrzut z kasety ze mechanizm rozpoznawania muzyki z youtuba zrobi robotę za mnie ale zaraz po publikacji youtube nic nie krzyczał o prawach.
Kiedyś po opublikowaniu któregoś tam kolejnego dema z Ami, w momencie wyskoczylo powiadomienie o naruszeniu praw autorskich bo w demie były użyte sample z filmu.
Aż tu dzisiaj rano youtube pod moim opisem uzupełnił sam niektórych twórców tego mixa ;)
[#5] Re: Tejemnicza kaseta Audio.... ;)

@mikecios, post #4

ten ich mechanizm jest powalony. Raz wrzuciłem kawałek intra z demem z Lost Vikings porównujący muzę PC z soundblastra z MIDI DreamBlaster X2, to mi do*bał ostrzeżenie. wariat? A że to było już trzecie, to zostawić tak tego nie było można. Na szczęście je cofnęli.
[#6] Re: Tejemnicza kaseta Audio.... ;)

@mikecios, post #1

Fajne. Kiedyś miałem płytę Tantrans(chyba tak to się pisało:))
[#7] Re: Tejemnicza kaseta Audio.... ;)

@Ralpheeck, post #2

Aural planet to tam chyba nie było, a i nawet nie istniało. Jest za to tromesa. CIOS już wie, ale dla potomnych; to jest najlepsza polska składanka trance by DJ dreddy - DJ choice vol 1 :)
Jak mnie pamięć nie myli to jakoś 96.
Mialem na kasecie i na cd.
Później zaczęła wychodzić gazetka polska techno ze znana nam składanka polska scena, czy chociażby Chrisem liberatorem. Acid techno,, Goa. Wzór dla wielu naszych rodzimych muzyków. Np DJ Robin z whelpz. Sporo jego kawałków bylo magazynie amiga cd. Poznaliśmy się kiedyś, bo mieszkał też w Krakowie.
Związany z tą gazeta był też program w TVP. Techno w Polsce musiało się tak samo przebijać jak hip hop czy disco polo :D
Ale hip hop i techno to była nisza niż. Można być gadać i gadać.

Techno kiedyś a dziś... Nawet sam hardcore ehh

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2022 22:06:46 przez juen
[#8] Re: Tejemnicza kaseta Audio.... ;)

@mikecios, post #1

Nie znam tej muzy, ale stylem przypomina mi sieczkę do gier typu WipeOut.
[#9] Re: Tejemnicza kaseta Audio.... ;)

@ZbyniuR, post #8

Akurat to nie jest typowa sieczka jak często bywało w techno pochodnych. Ma klimacik lat 90'.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem