[#1] Cena VBS na początku XXI wieku
Czy orientujecie się ile kosztował VBS (do robienia kopii zapasowych dysku na VHS) do Amigi w początkach XXI wieku?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 15:04:25 przez pgru2
[#2] Re: Cena VBS na początku XXI wieku

@pgru2, post #1

Kosztowało niewiele jeśli w ogóle było dostępne do kupienia.
W 1994r w Magazynie Amiga ukazał się schemat VBS, więc samodzielne wykonanie to tylko kilka złotych.
A łamach Elektroniki dla Wszystkich w 1997 taki artykuł

ps.
Masz kasety VBS?
[#3] Re: Cena VBS na początku XXI wieku

@Norbert, post #2

Nie, kaset nagranych nie mam. Raczej żałuję, że mając magnetowid nie zrobiłem pełnej kopii dysku. Mam nadzieję, że uda się jak najwięcej odzyskać.

Własnoręczne wykonanie wymaga pewnych umiejętności i bez nich ciężko ryzykować z podłączeniem takiego urządzenia do wówczas jedynego, poza Atari bez stacji dyskietek komputera(chyba, że liczyć odpowiednik Pegasusa).
[#4] Re: Cena VBS na początku XXI wieku

@pgru2, post #3

Nagrywać na kasete można bez urzadzenia VBS.
Wystarczy tylko odpowiednia wersja oprogramowania VBS.
Za to aby coś odzyskać z kasety VHS należy kupić lub zmontować sobie taki interfejsik"

ps.
Możesz zrobić obraz tego dysku i pracować na min aby odzyskać dane.


Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 21:28:43 przez Norbert
[#5] Re: Cena VBS na początku XXI wieku

@Norbert, post #4

Dziękuję, masz rację.
Szkoda, że nie wiedziałem tego wtedy(może to rzeczywiście mój poważny błąd) - ale koszt Internetu było ogromny, a tam gdzie mogłem surfować to modem był na wiele osób i to często nie działało, albo trzeba było wykorzystać do edukacji, z naprawdę krótkimi przerwami na co innego.

Teraz mam nawet taki gotowy interfejs, ale jeszcze nie wiem czy sprawny.

Co do dysku - czekam na dotarcie(chociaż to trochę potrwa) terminatora SCSI i będę próbował z komputerem z PCI zrobić obraz dysku.
W Amidze mam A. L. F. SCSI jako kontroler i nie mogę nawet popróbować go używać na emulatorze, a dysku w zasadzie narzędziami nie chce zobaczyć pod WB, a w drugą stronę bez dysku Amiga nie chce zbootować(planuję spróbować podłączyć zamiast niego SCSI2SD)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem