[#1] Turrican Flashback
tu



ale nie napalajcie się zbytnio, bo to tylko cz. 1, 2, Mega Turrican i Super Turrican.

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 00:43:39 przez snajper

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 00:43:52 przez snajper
[#2] Re: Turrican Flashback

@snajper, post #1

Nie napalam się w ogóle gdyż to nie na Amigę.
[#3] Re: Turrican Flashback

@amikoksu, post #2

no cóż, jeśli nie jesteś fanem Turricana lub gier ogółem, a tylko zwykłym szarym Amigowcem, to faktycznie mija się z celem.
natomiast jeśli ktoś ceni gry za ich miodność, nie wykluczając bezwzględnie wszystkiego, co wykracza poza sztywno wyznaczone granice, jakie sobie postawił, to pod względen audiowizualnym przy samym gejmpleju Turrican II w niczym ustępuje Super Turricanowi, którego nigdy na Amigę nie było i prawdopodobnie nie będzie - nie wspominając o tracku np. z pierwszego levela T3, któremu odpowiednik z Super T. kopie tyłek (podobnie zresztą jak i większości soundtracka).
jedna z najbardziej epickich turricanowych nutek pochodzi Z ST2 ok, racja


(choć jak ktoś nie grał, to nie skuma klimatu)

Zresztą Mega Turrican również daje dużo więcej funu niż Amigowy "port", więc dobrze, że wybrali tą wersję. Porównując te dwie nie da się oprzeć wrażeniu, że Turrican 3 jest słabą kalką. Wygrywa jedynie trackiem końcowym.

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 12:01:21 przez snajper

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 12:04:02 przez snajper
[#4] Re: Turrican Flashback

@snajper, post #3

Po prostu nie mam konsoli do grania.
[#5] Re: Turrican Flashback

@amikoksu, post #4

ja też nie mam, ale edycję full opcja sobie miesiąc temu zamówiłem. Choć głównie ze względu na figurkę.
[#6] Re: Turrican Flashback

@snajper, post #1

od dzisiaj można całą kolekcyję zanabyć w PS Store.

a tu dzisiejszy filmens z prezentacją, na którym można m.in. podziwiać nowy title track Huelsbecka (do całej kolekcji, a nie poszczególnych tytułów):

[#7] Re: Turrican Flashback

@snajper, post #6

Średnia ta nowa muzyka.
[#8] Re: Turrican Flashback

@amikoksu, post #7

mi tam się podoba. :) Dziełem sztuki być nie musi, skoro to praktycznie tylko tło do menu. I w charakter tła wpasowuje się doskonale.
[#9] Re: Turrican Flashback

@snajper, post #3

ale slabe to jest...
[#10] Re: Turrican Flashback

@snajper, post #6

[#11] Re: Turrican Flashback

@philipo, post #10

Digital Foundry zrobili live z Chrisem Huelsbeckiem, opowiada o technikaliach wersji Amigowych,

[#12] Re: Turrican Flashback

@marianoamigo, post #11

skrótowa prezentacja

[#13] Re: Turrican Flashback

@snajper, post #12

Turrican & Factor 5 with Julian Eggebrecht - The Retro Hour EP261

[#14] Re: Turrican Flashback

@snajper, post #1

Turrican Flashback w Retro Gamer 217 dostał ocenę 77%
[#15] Re: Turrican Flashback

@mailman, post #14

Recenzja że strony grastriskopia.pl https://grastroskopia.pl/gramy-w-turrican-flashback/
[#16] Re: Turrican Flashback

@philipo, post #15

"Mega Turrican i Super Turrican, czyli odpowiednio: wersja na Segę Megadrive i Super Nintendo są równie przyjemne w odbiorze, ale uczciwie muszę przyznać, iż większą sympatią darzę Turricana na konsolę Segi. Warto też przy okazji wspomnieć, że wersje na te konsole nie są pełnoprawnymi „sequelami” dwójki."

lol❓
[#17] Re: Turrican Flashback

@snajper, post #16

Też to wyłapałem. Gość coś palił. Wie że dzwonią, ale za bardzo nie wie gdzie i po co.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem