[#1] Problemik w Win7
Obrazki w katalogach przestało wyświetlać jako miniaturki obrazków tylko są zwykłymi ikonkami. :(

Gdzie ja to przestawiłem? Ma ktoś jakiś pomysł?

Co ciekawe wchodząc do nowego katalogu pojawia się masa ikonek z których jedna przez chwilkę jest obrazkiem, ale zaraz sie zamienia w ikonkę. :(
[wyróżniony] [#2] Re: Problemik w Win7

@ZbyniuR, post #1

prawdopodobnie problem z cache ikonek, nieraz występuje taka przypadłość. Zakładając, że jesteś zalogowany jako administrator:
1. pozamykaj wszystkie uruchomione aplikacje i okienka
2. uruchom menedżer zadań (ctrl+shift+esc)
3. na liście procesów ubij explorera (spod prawokliku na explorer.exe -> zakończ zadanie, czy jakoś tak)
4. z menu plik->Nowe zadanie->cmd
5. w okienku konsoli wpisz:
cd /d %userprofile%\AppData\Local
del *.db
exit

6. uruchom ponownie explorer (jak w pkt 4)



jest też narzędzie do tego - Oczyszczanie dysku (w menu startowym "akcesoria->narzędzia systemowe" albo uruchomienie cleanmgr) i tam po wybraniu dysku na liście będą Miniatury. Ale zawsze pewniej jest je wykosić ręcznie.

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 02:54:33 przez snajper
[#3] Re: Problemik w Win7

@snajper, post #2

Dzięki! :)

Co prawda w tym katalogu który podałeś bezpośrednio żadnego .db nie było, ale głębiej już parę tak, i ręcznie (Commanderem) wywaliłem parę większych z programów których dawno nie używam albo takich co wiem że cache można wywalić, coś tam jeszcze odinstalowałem, użyłem też Cleana i z ok 260MB wolnego przybyło ok 600MB i miniaturki wróciły. Dzięki. :)

Z raz na parę lat mi Winda krzyczy że za mało wolnego na twardym, to zwykle jakiś film wywalam i robię clean i luzik, ale raczej krzyczy dopiero jak zostaje ze 100MB. I jakoś wcześniej nie zauważyłem żeby to blokowało miniaturki. Może faktycznie wystarczyło któregoś z db wywalić a szukałem takich co mają w nazwie icon. Dobra dzięki. :)
[#4] Re: Problemik w Win7

@ZbyniuR, post #3

Jak używasz oczyszczania dysku w Windows to nie zapomnij po jego odpaleniu wcisnąć jeszcze przycisk "oczyść pliki systemowe" i pozaznaczać tam m.in. stare aktualizacje systemu czy raportowane błędy systemu, to zawsze najwięcej zajmuje miejsca ;) Pamiętaj też, że tak naprawdę, po takim czyszczeniu, pliki znikają dopiero po restarcie systemu, nie wystarczy poczekać aż pasek postępu dojdzie do końca i okienko zniknie.
W total commanderze jest taka fajna kombinacja jak SHIFT+LewyALT+ENTER która powoduje obliczenie ilości zajętego miejsca w podfolderach w aktualnie ustawionym folderze w jednym z okien, od razu będziesz wiedział co zajmuje sporo miejsca. Wyświetlanie miniatur włącza/wyłącza się w opcjach folderów w exploratorze.

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 14:28:31 przez Madman
[#5] Re: Problemik w Win7

@Madman, post #4

Jak używasz oczyszczania dysku w Windows to nie zapomnij po jego odpaleniu wcisnąć jeszcze przycisk "oczyść pliki systemowe" i pozaznaczać tam m.in. stare aktualizacje systemu czy raportowane błędy systemu, to zawsze najwięcej zajmuje miejsca ;)


z tą drobną uwagą, że usunięcie starych aktualizacji Windows Update uniemożliwia późniejsze ich odinstalowanie. Tak że usuwanie "śmieci" świeżo po aktualizacji jest niewskazane.
[#6] Re: Problemik w Win7

@Madman, post #4

Przy czyszczeniu zwykle zaznaczam wszystko prócz savegames, i widzę ile czego jest, a kosz mam tak ustawiony że jak coś kasuję to kasuję, i miejsce odzyskuję natychmiast.

Tej kombinacji w TotCom nie znałem, może się przyda, zwykle wciskałem spację na katalogu to pokazuje ile zajmuje, chwilę zejdzie jak jest ich więcej ale umiałem ustalić czy są duże. :)

Wiem że jest taka opcja o miniaturach w katalogu, ale mój problem występował pomimo jej włączenia. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem