[#1] Strajk mediów.
Witam.
Widzę, że ppa.pl nie bierze udziału w dzisiejszym „strajku mediów”.
Widocznie „strajkują” nie media polskie a polskojęzyczne co wyprowadzają
zyski za granicę i tam płacą podatki.
Pozdrawiam.
[#2] Re: Strajk mediów.

@ted, post #1

O co chodzi dokładnie, co chcą zmienić z mediami? A czy rykoszetem nie dostaną po 4 literach te polskie niezależne jeśli to by weszło? A może właśnie tu chodzi o te niezależne.
[#3] Re: Strajk mediów.

@amikoksu, post #2

Faktycznie same nie polskie strajkują tvn onet wyborcza itd. Śmiech na sali.
[#4] Re: Strajk mediów.

@amikoksu, post #3

Polsat jest Polski, jakieś lokalne radia. Ale większość zagraniczne.

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 20:31:12 przez companiero
[#5] Re: Strajk mediów.

@companiero, post #4

Sam nie jestem w temacie, bo nie należy do ciekawych. Faktycznie strajkowało większość co nie polskie. Nie miałem z tym problemów bo oglądam wszystko nagrywane i pomijam reklamy o których jest mowa. Nie wiem czy mają racje strajkujący czy nie. Jedno wiem na 100%, reklama rządzi internatem i całym światem. Kiedyś były reklamy na stronach w postaci małych migających gifów i było fajnie. Teraz trzeba nacisnąć 73654314 "x"-ów żeby dostać się do treści, często naciskając ten niewłaściwy. W polsacie i tvn-ie reklamy przerywane są filmami. Wszyscy się ze mną zgodzą, że to ogromna przesada. Chciałbym uiszczać jakieś opłaty i oglądać swoje programy bez tego *ówna, ale zwyczajnie to jest nie możliwe do zrobienia. Niech strajkują i powyłączają telewizję, radia i internety i tak poziom programów z dnia na dzień jest coraz gorszy. Wszędzie jedni jadą na drugich i dzielą tym samym polaków, którzy też ślepo patrzą na swoje stacje i mają ich za bogów.
[#6] Re: Strajk mediów.

@Esio, post #5

Chciałbym uiszczać jakieś opłaty i oglądać swoje programy bez tego *ówna,

W Polsce placi sie abonamet radiowo/telewizyjny (choc ja to nazywam podatkiem od posiadania radia/TV) a reklamy w publicznej telewizji i tak sa. Wiec jakos to nie dziala.
Ale jest na to rada: NetFilx lub HBO GO. Dokladnie tak jak chcesz.

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 16:13:05 przez Phibrizzo
[#7] Re: Strajk mediów.

@Phibrizzo, post #6

Czy to tvp czy polsat czy tvn, wszystkim trza płacić a reklamy są. Nie twierdze, że są niepotrzebne, ja nie muszę się reklamować. Są firmy, które muszą i jest to naturalne w ich branży. Tak więc są one nieodłączną częścią treści które napotykamy na co dzień w mediach. Szkoda, że są programy, które dostępne są tylko odpłatnie a tam też wciskają reklamy. Cóż, zapłacone trza puścić.
[#8] Re: Strajk mediów.

@Esio, post #5

Reklamy w internecie? Zainstaluj sobie "ublock origin" w firefoksie lub chrumie. Zapomniałem że coś takiego jak reklama w ogóle istnieje. ;)
[#9] Re: Strajk mediów.

@teh_KaiN, post #8

Potwierdzam OK
[#10] Re: Strajk mediów.

@nostrum666, post #9

Już myślałem że coś lepszego od adblocka a tu...

Ciekawe, czy te uprawnienia są konieczne do blokowania reklam. Czy tylko do zbierania informacji.
[#11] Re: Strajk mediów.

@amikoksu, post #10

Sirwuble - opisane co jest po co. A jak Cię to nie przekonuje, to na githubie masz cały kod rozszerzenia - przejrzyj sobie newralgiczne miejsca.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem