[#1] Porównanie gier PC vs Amiga po raz n-ty
Przeniesione
[#2] Re: Cytadela update
Odłóżmy na bok nostalgię, amigową zawziętość przeciw Carmackowi i fakt, że grę robił mały zespół amigowych pasjonatów. Gra jest po prostu przeciętna - oczywiście jak na polską i amigową grę, ale jak na ówczesne standardy jest po prostu słaba. Taki Blake Stone czy nawet Corridor 7 to dużo lepsze gry. Cytadela ma masę wad i nawet gra na emulatorze czy pecetowym porcie nie zmienia faktu, że jest ciężka.
Oczywiście zagrywałem się w nią - to był mój drugi oryginał w życiu (po Project Battlefield). Kupiłem na spółkę z kumplem i męczyliśmy na A500 na ekranie wielkości 4 znaczków pocztowych. Gra była frustrująca i nijak się miała grywalnością do w/w Blake Stone czy nawet Wolfensteinda 3D który pomykał nawet na poczciwym AT/286 .
[#3] Re: Cytadela update

@ingenic, post #2

"Blake Stone czy nawet Corridor 7" Co Ty porównujesz ciągle PC do Amigi, źle kluczysz! W 1995 roku obok mojej Amigi stał 486Dx2/80, Doom był dość grywalny na nim, ale już wtedy wiedziałem że to zupełnie inne gry. Jeśli ktoś czytał SS wtedy (ja mam wszystkie numery) i dał się wpleść w historyjke/wojne pt.DOOM na Amige - to jego sprawa, ja zupełnie inaczej do tematu podchodziłem i podchodzę czyli Cytadela to dla mnie zupełnie inny, odrębny produkt NA INNĄ PLATFORMĘ i tak go oceniam.... działał mi na sprzęcie o mocy obliczniowej +/- 286 z VGA, więc cieszyło to niezmiernie. EOT. Chłopaki pracujcie dalej nad grą
[#4] Re: Cytadela update

@ingenic, post #2

Może niejasno się wyraziłem. Cytadela jest jaka jest. Cieszy mnie, że ktoś do tego wraca i chce coś usprawnić, poprawić, a może coś zrobić na nowo uwzględniając to, o czym mówimy, że jest nie "teges". Chciałem autorom bardzo podziękować z tego miejsca i dodać otuchy, że warto było to wydać.
[#5] Re: Cytadela update

@thomek, post #4

Cytadela uruchamia juz na Amudze 500 1 megabajt ram. Głupie jest porównywanie Cytadeli z doomem.
[#6] Re: Cytadela update

@amikoksu, post #5

W ogóle ocenianie Cytadeli n-ty raz (na + czy - ) tylko zaśmieca fajny wątek o update i z feedbackiem od graczy
[#7] Re: Cytadela update

@BomberMAX, post #3

Porównania do PC są oczywiste, bo amigowe "doomy" z czego czerpały ? Z Atari ?? Naśladowały pecetowe gry, więc porównania są naturalne i aimgowe FPSy były po prostu słabe i niegrywalne. Nie przez techniczne aspekty - małe okno, słaba płynność czy pixelowatość tylko przez czynniki na które składa się grywalność. Czego tu nie rozumiesz ?
Co do recenzji to nie tylko w SS pisano pozytywnie o Cytadeli. W zasadzie wszędzie recenzje były pozytywne. Biorąc pod uwagę, że ówczesna prasa była głównym i często jedynym źródłem informacji to raczej oczekiwało sie, że recenzje nie będą tak skrajnie różne w ocenie od stanu faktycznego. I to nawet biorąc poprawki na to, że gra polska, że tworzona przez amatorów i na bieda konfig A500 1MB.
Co do Blake Stone to chyba również był grywalny na AT 286, ale nie jestem pewien. Na pewno w Wolfensteina 3D grałem na 286, a to ten sam engine, więc pamięć mnie nie myli.
[#8] Re: Cytadela update

@Jacques, post #6

No właśnie. Mogliby przenieść te poboczne wpisy.
[#9] Re: Cytadela update

@ingenic, post #7

Ja rozumiem. I pamiętam narzucaną przez SS narracje w myśl żartu "Rodzice kupili mi na urodziny Amigę ... Co ja im zrobiłem?" Bo każdy żył Doom 1, 2 później Quake I. A Ty traktujesz wszystkie platformy jakby były w jednym worku. Ja patrze indywidualnie na każdą platformę z osobna (i chyba prawidłowo?) stąd różnica zdań. Jacques ma racje ja kończe ze śmietniskiem. Chciałbym tylko dać znaka autorom gry że jestem wdzięczny za ich robotę wtedy i teraz OK

P.S. "https://www.youtube.com/watch?v=0Yy_OyYxw6I&t=105s" - mnie nie interesuje, bo opinie wyrabiam sobie sam, a nie za pomocą ... kogoś kto w YT co zrobi materiał wg własnej z resztą opinii. Więc nie jest to dla mnie żaden wyznacznik\werdykt.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 12:32:02 przez BomberMAX
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem