[#1] pede efy
witam państwa.
Mam do zrobienia pede efy ze stosu archiwalnych książek. Tylko że nas w szkole, zamiast uczyć robienia pede efów, uczyli samych niepraktycznych gupich gupot typu przetwarzanie sygnałów albo metodologia zarządzania projektami ajti. I teraz problem jest następujący:
w drodze samouctwa doszedłem do punktu, w którym najoptymalniejszym sposobem na zrobienie czytelnego, ładnego pede efa jest - po zeskanowaniu i złożeniu do kupy przez NAPS2 - otwarcie takiej kupy w OmniPage Professional i zapisanie w formacie "pede ef z substytutami obrazów". Wtedy wszelkie artefakty typu pozostałości po zszywkach znikają, literki robią się ładne i czytelne, a jedynymi minusami są tu i ówdzie odbiegający wizualnie od pierwotnego krój czcionki oraz szczątkowe wyrazy nieutekstowione - w większości przypadków terminy obcojęzyczne.
Tylko tera tak. Bo taki OmniPage kosztuje mnóstwo dużo piniondzów. Oczywiście jeśli konieczne będzie kupno OmniPaga, to to nie mój problem, tylko firmy. Ale może znają państwo jakieś darmowe programy umożliwiające zapis pede efa w tej formie (lub lepsze sposoby na robienie pede efów), bo już mija połowa drugiego miesiąca, a ja dopiero co zrobiłem jednego pede efa i to tak głupio trochę (w sensie mi jest głupio, a nie że głupio zrobiłem pede efa). Mogą być dla MorphOS-a - wtedy proszę o przeniesienie wątku do działu MorphOS.
Dziękuję.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 14:18:51 przez snajper
[#2] Re: pede efy

@snajper, post #1


Bo taki OmniPage kosztuje mnóstwo dużo piniondzów. Oczywiście jeśli konieczne będzie kupno OmniPaga, to to nie mój problem, tylko firmy.

Chcą mieć ładnie i szybko to niech firma płaci. Co się przejmujesz ?
Przyjdzie czas że firma z Ciebie zrezygnuje i też się nie będą "patyczkować"
[#3] Re: pede efy

@snajper, post #1

Najlepsza metoda to użycie do skanowania np. programu "VueScan 9.5.69", w którym możesz poustawiać kadrowanie/rozmiar/jakość i inne parametry wyjściowego pliku PDF. Otrzymane pojedyncze strony w plikach PDF można połączyć w jeden dokument np. programem "Simple PDF Merger 1.0", a następnie zoptymalizować jego rozmiar np. programem "Orpalis PDF Reducer 2.0.1 Pro".
[#4] Re: pede efy

@RomanWorkshop, post #3

dzięki, ale kadrowanie i rozmiar/jakość (poprzez skanowanie z określonym DPI), jak i sklejanie w jeden dokument, to robię właśnie przy pomocy NAPS2 i do tego za free. :)
Ale PDF Reducer wydaje się być cokolwiek użyteczny, bo z prawie 230-megowego PDF-a zrobił 30MB OK (ogólnie zjechał i do 4 z hakiem, ale jakość pozostawiała wiele do życzenia). Nie wiem tylko, czemu ustawienie w zakładce Output specyfikacji PDF wydaje się nie mieć żadnego wpływu na wynik, bo zawsze jest 1.7 (przy 1.4 w pliku źródłowym). Może poza takim, że obojętnie co ustawię poza "Retain existing", później takiego PDF-a w NAPS2 nie idzie otworzyć. A nawet kiedy już otworzył, to większość stron wyświetla z czarnym tłem i białymi literkami (mimo że widok w przeglądarce jest ok). No ale może to już nieistotne detale.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 18:34:39 przez snajper
[#5] Re: pede efy

@snajper, post #4

Jak Ci nie pasuje to firma kupi OmniPage.
Będzie szybko i drogo. Nie Twój problem.

Dostaniesz jakiś profit od firmy że udało Ci się znaleźć coś darmowego ?
Poszukaj jeszcze informacji czy to darmowe oprogramowanie moze być wykorzystane w firmach a nie tylko do użytku domowego.

Chyba nie chcesz firmy wpakować w kłopoty?
[#6] Re: pede efy

@Norbert, post #5

spoko - wiadomo, że nie na ślepo nie będę brał :) Póki co próbuję innych rozwiązań.
Wersja z OmniPage też idealna nie jest - ze względu na wymienione przeze mnie uprzednio mankamenty.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem