[#1] Ktoś używa amiga.pl/neo.pl?
Czy ktoś korzysta z usług neo.pl? Od lat są właścicielem domeny amiga.pl, prowadzili kiedyś amiga.com.pl, ludzie z WFMH od pierwszych polskich Locali, Golema. Ja od 21 lat używam u nich maila w domenie amiga.pl… Aż do wtorku. Od wtedy dostaję komunikat, że hasło do poczty jest niepoprawne. Na panel administracyjny też nie mogę się zalogować. Przez wtorek, środę, czwartek, piątek, sobotę dzwoniłem tam 23 razy, napisałem 3 SMSy, nagrałem się na pocztę głosową, wysłałem wiadomość z jakiegoś dodatkowego konta. Zero odpowiedzi.

Skrzynka amiga.pl od 21 lat jest moją podstawową, jestem tym kontem zarejestrowany w ok. 300 miejscach. Nigdy nie było problemów. Nie da się po 21 latach tak po prostu jednego dnia przejść na inną skrzynkę. Można przeżyć 3-4 dni bez dostępu do poczty. Ale dzisiaj to już zaczyna się robić niebezpiecznie.

Czy ktoś korzysta jeszcze z ich usług? Ktoś może orientuję się co się stało albo jak można się z neo.pl skontaktować? Od dzisiaj już nawet strona neo.pl nie działa. Chociaż gdy wchodzę tam z sieci komórkowej to działa. Tak jakbym jakoś został zablokowany. 😃 Z Wrocławia do Szczecina mam kawał drogi więc fizycznie nie sprawdzę.

Zawsze miałem ludzi z WFMH za fachowców, zawsze bardzo profesjonalnie do wszystkiego podchodzili. Ale teraz zaczyna mi tu zalatywać jakąś kombinacją. Pozostawienie kogoś w takiej sytuacji bez jakiegokolwiek ostrzeżenia, kontaktu to jest gruba przesada. Zwłaszcza, że jakby nie patrzeć to skrzynka jednak jest komercyjna.

Zaczynam powolne przenosiny na pewniejszą skrzynkę. Ale to nie jest proces na dzień czy tydzień. No i bardzo chciałbym się dowiedzieć co się tam stało.

Będę wdzięczny za jakieś info.

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 18:00:39 przez MDW
[#2] Re: Ktoś używa amiga.pl/neo.pl?

@MDW, post #1

Ja korzystam z neo.pl, i też podobnie długo jak ty. Ale u mnie wszystko działa i nie miałem potrzeby się z nimi kontaktować.
[#3] Re: Ktoś używa amiga.pl/neo.pl?

@R-Tea, post #2

Po 6 dniach bezskutecznych prób kontaktu przyszło do głowy poszukać człowieka na LinkedIn. I tam się odezwał od razu zwracając mi uwagę, że od takich spraw jest info@neo.pl. Gdy napisałem, że to było pierwsze co zrobiłem 5 dni wcześniej. Dostałem odpowiedź automatyczną, że sprawa została zarejestrowana i kilka dni nic. Na to już odpowiedzi nie dostałem. Wsparcie, nie ma co...

Jestem w trakcie przenosin na innego maila, bo ewidentnie jestem na jakiejś czarnej liście neo.pl i takie foch-wsparcie raczej życia nie ułatwia. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 00:59:04 przez MDW
[#4] Re: Ktoś używa amiga.pl/neo.pl?

@MDW, post #3

Pomijając obsługę klienta, to dziwna ta ich awaria. Gdyby padła im usługa poczty, to i u mnie by nie działało.
[#5] Re: Ktoś używa amiga.pl/neo.pl?

@R-Tea, post #4

Okazało się, że moje konto zostało zablokowane, bo wykryto wysyłanie z niego ogromnych ilości spamu. Wobec tego było podejrzenie, że wyciekło hasło. No i to jest całkiem dobra praktyka. Ale równocześnie z tym powinna iść informacja (np. ostatni mail jaki bym dostał czy SMS), że konto zostaje zablokowane z takiego powodu. A tu konto jest blokowane i brak kontaktu przez tydzień. Dostałem nowe hasło, wszystko ruszyło, poczta działa. Ale przy takim wsparciu i braku możliwości własnoręcznego zresetowania sobie hasła po latach zaczynam się przesiadać na inną pocztę. A przynajmniej nie będę się tym kontem nigdzie rejestrował i gdzie się da to pozmieniam maila.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem